Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van lényeges különbség a...

Van lényeges különbség a BSc-t végzett, teljes állásban dolgozó alkalmazott, és ugyanilyen munkakört betöltő, ugyanilyen végzettségű MSc hallgató órabére között?

Figyelt kérdés

A hallgató nem tud heti 40 órát dolgozni, csak 20 körül, és a tanulmányok a cég részéről is megkívánják a rugalmasságot, viszont a diákmunkára vonatkoznak adókedvezmények, ezért nekem nem egyértelmű a válasz. 25 év alatti hallgató vagyok, most keresek munkát, és úgy szoktam számolni, hogy megkapom körülbelül ugyanazt az órabért.

Ezzel kapcsolatban mik a tapasztalataitok? Naív vagyom hogy ennyit szeretnék? Vagy jól gondolom, hogy jogos kérés a leendő munkáltatóimmal szemben, hogy piacképes végzettséggel, értékteremtő munkával többet szeretnék keresni, mint egy betanított munkás, vagy egy BSc-t sem végzett diák?



2022. jan. 30. 13:13
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Reális elvárás, de sajnos ritkán teljesül érdemben.

2 kezű normális ember alig van a munkaerőpiacon mérnöki állásokra, uh aki kicsit is kompetens veszi fel a cég és tolja előre. Érzésre 50e Ft bruttó különbség lehet ugyan abban a munkakörben BSc-t és MSc-t végzett között, de több nem.

Karrierben azért jobb lehetőségek vannak a magasabb végzettséggel, hamarabb léptetnek elő, több felelősséget bíznak rád, azzal lehet többet keresni végső soron.


Mit végeztél és hol?



Amúgy a kérdéskifejtésed elég zavaros. Még diákként szeretnél elhelyezkedni? Mert akkor gyakorlatilag biztosan nem fogod megkapni a végzettek által keresett pénzt, hiába kerülsz sokkal kevesebbe a cégnek. Egyrészt hatalmas berfeszultseget keltenek, amit a managementek nem engednek, másrészt általában a gyakornokok nem azonos felelősségű munkát végeznek mint a teljes állású dolgozók. Sokkal szabadabban kezeli őket a cég cserébe az alacsonyabb fizetésért, kevesebb (semmi) határidő, egyszerűbb feladatok.

2022. jan. 30. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
78%
Diákként nem fogsz magasabb órabért kapni mesterdiplomával, mint egy normál alkalmazott alapdiplomával (ha mindketten megfelelő munkakörben dolgoztok). Soha nem láttam feltüntetve egy helyen sem, hogy mesterdiplomát kérnek, csak hogy diplomát. Nincs sok plusz értéke.
2022. jan. 30. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

A kérdés nem arról szólt, hogy érdemes-e MSc diplomát szerezni. A kérdés az, hogy MSc tanulmányok alatt mekkora órabérre számíthatok a főállású, BSc-t végzett emberekéhez képest (mérnöki terület).


Egyébként vannak helyek, ahol MSc az elvárás, sőt olyat is találtam, ahol a PHD előny, vagy elvárás.

2022. jan. 30. 14:57
 4/17 anonim ***** válasza:
Biztos vannak, én még eggyel se találkoztam (jó pár helyre jelentkeztem az elmúlt években). Nem hiszem, hogy emiatt többet kapnál gyakornokként.
2022. jan. 30. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Nem gondoltam én sem hogy többet adnának, azt szeretném megtudni, hogy azért megközelíti-e az msc hallgató bére a bsc-t végzett alkalmazott órabérét, vagy a hallgató jelentősen kevesebbet kap-e. Szerintem az eddigi válaszok nem igazán erre a kérdésre adtak választm
2022. jan. 30. 16:50
 6/17 anonim ***** válasza:
0%

A tapasztalataim szerint nem fogsz többet kapni.

Azaz nem, nem kap jelentősen kevesebbet az aki bsc-vel rendelkezik msc helyett, sőt lehet semmi különbség nem lesz. De ha akarod, hitegesd magad, hogy neked kétszer annyit adnak majd.

2022. jan. 30. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Nem értem miért kell ilyen stílusban válaszolni, amikor egy tisztán megfogalmazott kérdés, egy hozzá kapcsolódó részletes magyarázat, majd még 2 kiegészítő magyarázat után sem sikerült megértened a kérdést.
2022. jan. 30. 17:23
 8/17 anonim ***** válasza:
52%
Tisztán válaszoltam, hogy az elmúlt 10 éves munkaerőpiaci tapasztalatom alapján nem látok érdemi különbséget (én közgazdasági területen dolgozom), ha ugyanarról a pozícióról beszélünk.
2022. jan. 30. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Viszont itt a kérdés nem egy BSc diplomával rendelkező, és egy MSc diplomával rendelkező alkalmazott bére közötti különbségről szólt
2022. jan. 30. 17:29
 10/17 anonim ***** válasza:
68%
Akkor megint: MSC végzettséggel nem fogsz gyakornokként annyit keresni, mint egy főállású BSC végzettséggel. De PHD-val sem valószínű. Egyszerűen nem ilyen a piac.
2022. jan. 30. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!