Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Felmondási idő alatt mit...

Felmondási idő alatt mit tudnak velem csinálni, ha nem csinálok semmit?

Figyelt kérdés

2022. máj. 4. 09:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Semmit. Akár azt is elérheted így, hogy azonnali hatállyal elbocsátanak.
2022. máj. 4. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Még feljebb mondanak
2022. máj. 4. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
85%
Azonnali hatállyal elbocsáthatnak fegyelmi okokból. Bírósági eljárás indulhat ellened. A segélyre jogosultságot is elbukhatod.
2022. máj. 4. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Áthidaló javaslat: valamit azért próbálj dolgozni. Sztahanov-érem nem kell.
2022. máj. 4. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
3-as: azonnali hatályú felmondás esetén is jár az álláskeresési járadék.
2022. máj. 4. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Úgy, hogy tudok hova menni.
2022. máj. 14. 19:30
 7/13 anonim ***** válasza:
34%
Kártérítést fizetetthetnek.
2022. máj. 15. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

#máj. 4. 19:57

"3-as: azonnali hatályú felmondás esetén is jár az álláskeresési járadék."

Itt rendkívüli felmondásról van szó, amit súlyosan meg kell indokolni. Pl. részegen ment be dolgozni, összeverekedett valakivel, nem dolgozott...

Ilyen esetben egyértelműen nem jár álláskeresési járadék, legalábbis régen nem jártt - hozzáteszem: szerintem nagyon helyesen.


Kérdező:

Kártérítésért valóban perelhetnek, de akkor tudniuk kell bizonyítani a kár mértékét, amit okoztál.

Ha egy nagy postán dolgozol, ott nem okozol igazán kárt, mert nem áll le a munka. De ha egy egyszemélyes kávézó dolgozója vagy egy üzletházban, akkor ott komoly károkat kavarhatsz, amennyiben nem tudnak helyetted valakit felvenni. De bizonyítaniuk kell, hogy mindent megtettek a kár elhárításáért.

2022. máj. 16. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

8-as, jár álláskeresési járadék azonnali hatályú felmondás esetén.

Régen nem így volt... Engem konkrétan azért rúgtak ki, mert megpofoztam egy illetőt, mivel nagyon durván sértegette a szeretteim. És felnyomtam magam...

2022. máj. 16. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

A felmondás formája milyen, az nem mindegy. Segítek:

1) azonnali hatályú felmondás KÖZÖS MEGEGYEZÉSSEL - ilyenkor persze, hogy jár.

2) RENDKÍVÜLI FELMONDÁS AZONNALI HATÁLLYAL - ilyenkor nem jár.


A te főnököd, hr-esed akárkid jó fej volt, hogy közös megegyezéssel írta az azonnali hatályú felmondást, és ezért kaptál. De ha egy munkáltatónak keresztbe tesz az alkalmazott, akkor simán keresztbe tehet azzal, hogy rendkívülivel mond fel.


Szerintem ezt a témát kimerítettük.


Kérdező, egy tipp:

Ha van pár munkanap lyuk a két munkahely között, akkor érdemes munkanélkülinek regisztrálni akkor is, ha tudod, hogy mindjárt lesz másik munka, és az egy évnél tovább tart tuti, mert egyszer megkapod arra a pár napra az álláskeresési járadékot, és a hátralevő időre járó összeget is igényelheted. Lehet, hogy arra nem a 100% jár, csak 80, de az is jó.

Továbbá a kieső pár napra se neked kell fizetned a TB-t, hanem a munkaügyi központnak.

2022. máj. 16. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!