Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit csinálnátok a helyemben?...

Mit csinálnátok a helyemben? Annyira szenvedek a munkahelyemen, hogy ráment az egészségem. 2 hónapig tartó HO alatt sikerült összeszednem magam. De úgy érzem nem bírom tovább. Ugyan akkor a járvany miatt most nem egyszerű a váltás.

Figyelt kérdés
Ráadásul 15 éve dolgozom ugyan ott. Ezért félek is az ismeretlentől de abban biztos vagyok, hogy ezt nem csinálhatom tovább hosszútávon mert annyira kikészített, hogy már szédültem minden nap és alig életem. Most megint bejárunk de már 1 hét után nem bírtam bemenni mert felfordult a gyomrom. :( Felmondanátok azonnal vagy próbálnátok kitartani amíg nem találtok mást ami jobb lenne?

#felmondás #koronavírus #Rosszmunkahely
2020. máj. 22. 13:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha van egy kis plusszod , akkor mondj fel. Viszont számolj a felmondási idővel is. 15 év után már jó kis végkielégítés járna, de ahhoz az kell, hogy a munkáltató egyoldalúan szüntesse meg a munkaviszonyod. Szóval ha magadtól mész, akkor nem jár. Viszont nem minden a pénz, neked kell eldönteni mi a fontosabb.
2020. máj. 22. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Végkielégítés az nem sok lenne mert hiába dolgoztam ugyan ott össze vissza voltam alkalmazva megbízási stb. Egyszer már le is építettek akkor kaptam végkielégítést aztán visszavettek 1 hónap múlva más munkakörbe.....kész kabaré az egész :)
2020. máj. 22. 13:16
 3/14 anonim ***** válasza:
75%
Most nem duborog a munkaeropiac, szerintem nincs itt az ideje a valtasnak ... viszont egy jo hosszu betegallomanyt szerintem siman megerdemelnel, ha van egy baratsagos kezeloorvosod ... (szoktak segiteni). "Betegeskedes" kozben jobban korultudod jarni a mas munkalehetoseg temat.
2020. máj. 22. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha ilyen súlyos a helyzet, akkor azonnal fel kell mondani. Az 1 hónap felmondási idő így is ott van. És nagyon intenzíven keresni.
2020. máj. 22. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Én felmondtam. Sokat gondolkodtam de elegem volt abból, hogy minden nap gyomorideggel megyek kevés fizetésért. Nem vagyok gazdag, nem tehetem meg, hogy nem dolgozok de nekem az egészségem fontosabb és ehhez fogom tartani magam továbbra is.
2020. máj. 22. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem amíg nincs másik hely addig ne mondj fel, hacsak nem engedheted meg anyagilag, hogy több hónapig munka nélkül legyél. (az hogy a vírushelyzettel mi lesz az még a jövő zenéje, ha nem lesz gyors visszapattanás akkor akár még komoly munkanélküliség is lehet.)

Ugyanakkor ahogy a 3-as is mondja egy betegállományt meg lehet játszani, több időd maradna a munkahely keresésre is. Esetleg ha megunják akkor meg ők rúgnak ki. (ami megint nyerő neked)

2020. máj. 22. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Ha ennyire rossz, miért húztál le ott 15 évet, meg miért mentél vissza egyáltalán? Már rég másik munkát kellett volna keresned, nem most felmondani, amikor minden bizonytalan.
2020. máj. 22. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Nem, nem 15 éve rossz. Régen nagyon szerettem. Innen akartam nyugdíjba menni annyira. Csak megváltozott 1 éve a vezetőség és minden szörnyű lett. Ocsmányul bánnak velünk, és már többször úgy megaláztak és meghurcoltak, hogy idegösszeroppanást kaptam. De nem csak engem sokan jártak így. Nem a munka rossz hanem a légkör és a vezetés. Bar már attól is elment a kedvem teljesen amit csinálok.
2020. máj. 22. 16:19
 9/14 anonim ***** válasza:

Nekem meg az jutott eszembe, hogy pendítsd meg a HO-t mondjuk heti 2 nap- máris tudnál interjúkra járni, csak 3 nap kellene idegeskedni a benti állapotok miatt stb.


Jobb, mint a semmire felmondani.

Ok, stresszes, sokunknak az.

De az is stresszes lesz, ha nem lesz kenyér az asztalon... főleg ha családod, kisgyerekeid vannak, gondolkodásra, kis önmérsékletre, higgadt, józan, észérvek mentén történő gondolkodásra intenélek.


Minden jót:

Valaki, akinek néha ugyanígy elege van :D

2020. máj. 22. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Sajnos már nem maradt túl sok feladat amit HO-ban csinálhatnék. Helyben végzendő a munkám. Nem tudnék nagyon mire hivatkozni :( meg a vezetés is új és nagyon gonosz. Nem merek már semmit mert meg vagyok félemlítve. Örülhetek ha a saját munkámat végezhetem és nem varrnak a nyakamba valami borzalmat. Voltak próbálkozások az utóbbi időben :(
2020. máj. 23. 13:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!