Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szóljak,hogy a kolléganőm...

Szóljak,hogy a kolléganőm alkalmatlan a munkára, vagy el fog menni magától is?

Figyelt kérdés

Teherautósofőr vagyok egy elosztó cégnél, én szállítom ki az italokat az üzleteknek és vendéglátóhelyeknek.

Rendszerint ketten dolgozunk, én vezetek, a kolléga pedig a rakodással foglalkozik. Nevetséges módon egy 21éves csajt kaptam segítségnek,aki helyett én kell dolgozzak. Reggelente még elvégzi a dolgát, de délutánra elfárad és panaszkodik,hogy fáj a háta. Az utolsó 1-2 helyen már ki sem száll a teherautóból, egyedül én hordom be az árut. Még csak egy hete van itt, de napról napra pofátlanabb és hidegvérrel végignézi ahogy elvégzem helyette a munkát.



2022. máj. 7. 20:39
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Persze. Egyértelműen jelezni kell. Senki helyett ne dolgozz.
2022. máj. 7. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Miért menne el magától, amíg fizetést kap olyan munkáért, amit te végzel el helyette?

Próbálj először vele beszélni, hogy ez így nem oké, de ha nem javul a helyzet, akkor bizony jelezd a főnöknek.

2022. máj. 7. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
77%
Egyrészt jelzed a főnökségnek,másrészt a kis csitrinek, hogy azonnal kipattan és pakol. Ha nem, kirugdosod - mondom ezt nőként. Megértem a helyzeted, én férfiak helyett szoktam dolgozni így, úgyhogy nem különösebben foglalkoztat ki milyen nemű a sztoriban. Aki egy lusta, semirekellő féreg, az maradjon munkanélküli.
2022. máj. 7. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
94%
Inkább azt jelezném a főnökségnek, hogy ne egy 21 éves gyenge fizikumú csajt rakjanak már be ilyen munkára, mert ez azért pofátlanság.
2022. máj. 7. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Magától nem fog elmenni, azt se tudják, hogy gond van vele. Te megcsinálod helyette a munkát amit neki fizetnek ki, neki teljesen jó.


Jelezd a problémát.

2022. máj. 7. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Én is voltam teherautó sofőr :)


Ha érdekel elmesélem, nőként mit gondolok a legtöbb (tiszt. a kiv.) női sofőrről. Hosszú lesz, bocsi :D


Az egyetlen csaj voltam a vállalkozásnál.

25 éves voltam, már 1 éve dolgoztam ott, amikor is a környékbeli lányok is kedvet kaptak a munkához.


"Csak vezetni kell, van B kategóriás furgon is, nézd, csajok is dolgozhatnak itt, biztos nem olyan nehéz!"


Főnök pedig persze, hogy hozzám passzolta őket, hogy tanítsak be...


Az egyik csajnak annyi volt a feladata, hogy az első pár napban csak üljön mellettem és figyelje a munkát. Pakolnia sem reggel, sem napközben, sem este nem kellett neki.

2 napot bírt ki, mondta, hogy ez neki durva, nem erre számított, inkább visszamegy a régi helyére.


A második lány (21 éves volt), már tovább bírta. Nem jobban, csak tovább.

De ő se pakolt sose reggel, rendszeresen késett is, folyton panaszkodott mindenért (hideg van, meleg van, fáj a hasam, fáj a fejem, pisilni kell, kakilni kell, éhes vagyok, szomjas vagyok, álljunk meg, ott vagyunk már, mikor végzünk, mennyi van még, nem dobsz haza...


Agyérgörcsöt kaptam már majdnem.

Volt olyan nap, amikor megálltam egy kocsmánál, kitettem a csajt, és megmondtam neki, hogy igyon valamit, menjen el wc-re, a szomszéd étteremben meg ebédeljen meg. Délután mentem érte. És megkérdezte, hogy kaptam-e valamit (energiaitalt, jatott stb) a címeken.

Mondtam, persze, ahogy mindig, miért?

Mert hogy akkor kéri a felét, elvégre ketten vagyunk.

Na ott azt hittem menten nem megüt a guta..


Visszamentünk a telephelyre, főnök 1 hét után megkérdezte, mi a benyomásom. El is meséltem mindent. Hogy csak nyafog, hogy már 2x kiraktam valahol, mert nem bírtam, és hogy a többi napon végigaludta az egész délelőttöt, délután meg a kajakóma miatt bólintott a jobb egyen és úgy kellett mindig szólni neki, hogy "végállomás, leszállás".


Jó, adjunk neki még egy hetet - mondta.


Következő héten mondtam neki, hogy kapja össze magát, mert itt munka van, pakolás, segíteni kell, nem csak aludni egész nap!

Akkor már 2 doboz energiaitallal fent tudott maradni néha... De még mindig nem pakolt velem soha.


Reggel valami alibi munkát csinált, ha nézte a főnök, de 90%-ban mindig lógott valahol és bagózott.


3 hét után mondtam neki 2 falu között, hogy most szépen átülsz, én meg pihenek.

Hát ő nem ül át, mert nem meri vezetni (furgonnal voltunk aznap).

Neeem?? Egyenes úton kell menni, nem a belvárosi csúcsban. Na ott is el kellett számolnom 10-ig.


Hó végén mondom a főnöknek, hogy jó vicc volt áprilisban ez az új csaj, de most már kicsit sok, abbahagyom a mentorkodást, mert megőrülök a hülye pcsa stílusától.

Véleményeznem is kellett a munkáját, meg is mondtam az igazat, hogy semmit se dolgozik. Eszik-sz@rik-bagzik-alszik. Ennyi a napja.


Főnöknek nagyon bejöhetett a csaj, mert azt mondta, hogy maradjon, majd belejön szépen.


Szerencsére leválasztották rólam. Másnap kapott egy Kangoot kölcsönbe és a hajrá.

Már a telephelyen lezúzta az oldalát. Utána 2 nappal pedig egy parkoló autónak ment neki.

És szépen amortizálta le az összes kocsit. De főnöknek biztos megérte.

2022. máj. 7. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

1-2 alkalomnál tovább ne hagyd, különben állandóan ez fog rád várni...

Elég nyomoréknak kell lenni ahhoz, hogy valaki olyan munkába legyen amit nem bír, nem tesz ellene és így mással csináltatja.

Minek van ott tulajdonképpen? Ha nem tudta hova osszák, és nem bírja akkor már szólhatna, hogy hát ez nem megy neki...

2022. máj. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem védve, de egy 1 hét az semmi, lehet hétfőn már nem is megy. Elsőre tuti nem erre számított. Nincs állóképesség, edzettség

Viszont a te oldaladról: Ne végezd el a munkáját, de minimum add tudtára, hogy te most segítesz és ez az ő dolga lenne. Ha nem bírja, akkor nem fog menni a közös munka. Az biztos, hogy nem szabad engedni. Ne csináld meg helyette csak úgy az ő feladatát

2022. máj. 7. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Ne szállj ki.

Szólj neki, hogy munkára fel.

Ha nem teszi, felhívod a főnököt, kezébe adod a telefont, hogy beszéljék meg: dolgozik, vagy lelép.

Te ne pakolj, csak plusz juttatásért.

2022. máj. 7. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
95%

Nekem ez fura. Mármint a kérdés valódi, tudom, de a szituációra értem, hogy fura. Szerintem a rakodómunkára nem alkalmaznak olyat, aki nem bírná. Én nem vagyok gebe, kövér se, hanem olyan normál alkat, viszont ha a 0 karizmommal bemennék egy céghez, hogy rakodó akarok lenni, elküldenének.

Ha a csaj nem bírja a melót, ilyen hamar elfárad, azt ki kellett volna szúrniuk, hiszen alkatra sem olyan.


Szóval itt vagy arról van szó, hogy valakinek a valakije, akinek munka kellett és benyomták egy sofőr mellé, akit majd jól lehordanak, ha "pattogni mer".


Vagy bírná csak lusta.


Mi is kaptunk olyan munkatársat, aki borzalmas volt, de mégis kiálltak érte, mert a manager rokona volt. Ha mi panaszkodtunk rá, mindig volt valami indok, hogy miért alaptalan az egész. Ha ő panaszkodott ránk alaptalanul, bizonyíték nélkül, kitalált dolgokat, akkor meg szóbeli figyelmeztetést kaptunk, attól függetlenül, hogy még csak a munkához se volt köze a panasznak.

2022. máj. 7. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!