Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Elmenjek betegen állásinterjúra?

Elmenjek betegen állásinterjúra?

Figyelt kérdés
Tegnap óta nagyon beteg vagyok de viszont kicsit jobban lettem de még gyenge vagyok. Magas hőemelkedésem van ami nem nagyon akar lemenni, köhögök, folyik az orrom, délután elment a hangom de visszajött, fejfájásom volt, hányingerem, rázott a hideg de még most is, egész nap ágyban voltam és nem bírtam felkelni de már jobb az is. Holnap lenne egy olyan munkára interjú amit nem szeretnék kihagyni, mert kapcsolódik a gyakorlatomhoz és ehhez sosem találtam kapcsolódó állást és most nagyon meglepett. De nem tudom, hogy betegen megkockáztassam az interjút? Mi van ha akkor jön rám a köhögés vagy orrfolyás vagy szédülés? Ciki így elmenni interjúra vagy azért lehet álcázni, hogy ne látszódjak betegnek? Volt más betegen interjún, hogy sikerült?

2022. máj. 11. 00:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
77%
Ne menj, kérj új időpontot. Mindenki frászt kapna, hogy lehet Covid-os vagy, és mennyire felelőtlen.
2022. máj. 11. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
58%

Ne haragudj, de baromi nagy tiszteletlenség folyamatosan köhögve-tüsszögve állásinterjúra menni (és a láz is látható az emberek többségén). Nem csak azért, mert covid van/volt. És nem, ha ilyen vacakul érzed magad, látszani, hogy beteg vagy.

Elhiszem, hogy fontos az állás, de ha ez egy normális cég, sokkal inkább rontod az esélyeidet azzal, ha így mész el, mint azzal, ha elmondod, mi a helyzet és egyeztettek egy új időpontot.

2022. máj. 11. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
85%
Ja, csak ha nem megy el, akkor felvesznek mást helyette. Én legalább egy online interjúhoz azért csak ragaszkodnék.
2022. máj. 11. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
47%

Ja, csak ez nem így megy, hogy én majd jól teleköhögöm az irodát és leszarom, kit fertőzök meg, nehogy már merjenek mást felvenni helyettem esetlegesen.

Ragaszkodni meg te nem nagyon fogsz tudni semmihez, tekintve, hogy fel sem vagy véve, nincs egy deka kötelezettsége sem feléd a cégnek. Majd ők szépen felajánlják, ha náluk ez opció, nem te fogsz nekik bármit előírni!

2022. máj. 11. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Fordítva ülsz a lovon. Ha lemondja, akkor megmondják, hogy nem érdekelte az állás. Meg aztán nekik nem is érdekük, hogy felvegyék. A munkaerőpiacon minden lehetőséget a munkavállalónak kell megragadnia, akkor is, ha pofátlannak tűnik a munkáltató számára. Ha nem ajánlanak fel semmit, akkor igenis közölni kell határozottan, hogy legalább online csinálják meg az interjút vagy valami. Ebből látják, hogy tényleg komolyan érdekli az állás az illetőt.
2022. máj. 11. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem telefonálj be, mondd el, hogy beteg vagy, és emiatt kéred, hogy az interjút online oldjátok meg. Még lehet, hogy jól is veszi ki magát, mert elszánt vagy, kell neked ez a munka és feltalálod magad egy probléma során. Sok sikert!
2022. máj. 11. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
34%
4 En meg pont azt latom, hogy meg a komolyabb munkakra is lasszoval kell kb befogni az embereket, olyan benefiteket ajanlanak mar egyes helyeken, hogy csak nezek, megis folyamatosan hirdetnek. Keves a jo munkaero es minden munkahelyen folyamatosan mondanak fel, cserelodnek az emberek. Nem lesz semmi, ha atrakja 2-3 nappal kesobbre az interjut. Altalaban nem is ugy vesznek fel embert, hogy kivalasztanak azonnal valakit egy interju utan, hanem leinterjuztatnak x embert es utana valasztanak. Ebbe belefer az, hogy par nappal kesobb legyen az interju. Vagy online. Barmelyikbe belemehet a ceg.
2022. máj. 11. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
82%
Osztom a 3as hsz véleményét, kérj online interjút, akkor senki nem lesz összprüsszögve és arra a negyed órára össze tudod szedni magad vállalható állapotba.
2022. máj. 11. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
86%
Én elmennék. Felvennék egy maszkot és udvariasan közölném hogy kicsit gyengén érzem magam ezért elővigyázatosságból szeretnéd megtartani a távolságot. És máris felelőtlenből felelős gondolkodásúvá válsz a szemükben. Érdekes a világ, nem? :)
2022. máj. 11. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
70%
Lehet én is elmennék inkább. Az a baj, nem biztos, hogy elhiszik, hogy valóban beteg vagy és akkor nem kapsz újabb esélyt. Bár igen, akkor jön az a mondás, hogy az a hely annyit is ért..
2022. máj. 11. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!