Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Elmenjek betegen állásinterjúra?

Elmenjek betegen állásinterjúra?

Figyelt kérdés
Tegnap óta nagyon beteg vagyok de viszont kicsit jobban lettem de még gyenge vagyok. Magas hőemelkedésem van ami nem nagyon akar lemenni, köhögök, folyik az orrom, délután elment a hangom de visszajött, fejfájásom volt, hányingerem, rázott a hideg de még most is, egész nap ágyban voltam és nem bírtam felkelni de már jobb az is. Holnap lenne egy olyan munkára interjú amit nem szeretnék kihagyni, mert kapcsolódik a gyakorlatomhoz és ehhez sosem találtam kapcsolódó állást és most nagyon meglepett. De nem tudom, hogy betegen megkockáztassam az interjút? Mi van ha akkor jön rám a köhögés vagy orrfolyás vagy szédülés? Ciki így elmenni interjúra vagy azért lehet álcázni, hogy ne látszódjak betegnek? Volt más betegen interjún, hogy sikerült?

2022. máj. 11. 00:28
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
39%
Nem mennék el betegen. Normális cégeknél, egyéb munkáltatónál fel sem merül, hogy betegen bemenjek hozzájuk alkalmazott, pályázó, akárki...
2022. máj. 11. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
17%
Nem mennék. Nem mindegyik, de jópár cég ráparázott nagyon a kovidra. Nem tudhatod, ahova mennél, ott mi a helyzet. Maszkot meg hiába húzol, attól még feltűnő,, hogy köhögsz, meg félpercenként fújod az orrod.
2022. máj. 11. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
55%

Kérdezem azoktól, akik lepontozzák azokat, akik nem mennének be betegen (ezzel másokat is veszélyeztetve!): hol dolgoztok?


Merthogy értelmes helyeken (többek között nálunk is!) Egyáltalán nem elfogadott betegen bejárkálni, akármilyen célból is, legyen az interjú, vagy munkavégzés.


Egyszer mentem így be, hogy folyamatosan köhögtem, 30 perc után maga a vezető küldött haza, egy kis szidással fűszerezvén, hogy "nem kell hőst játszani, aki beteg, az maradjon otthon! Mégis mit szólnék, ha mellém ülne le egy szemlátomást beteg kolléga, és fertőzne meg engem is?".

Természetesen igaza volt. Az volt az első és az utolsó alkalom, hogy betegen bementem.


Egyáltalán nem normális dolog betegen akárhova is menni, ha mégis így mész el, akár a visszájára is elsülhet a dolog...

2022. máj. 12. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!