Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ennyi pénzért megéri elvállalni?

Ennyi pénzért megéri elvállalni?

Figyelt kérdés

Lényeg, hogy gyakornoknak akarnak felvenni és ezáltal gyakornoki fizetést is kínálnak. Nekem már van egy BSc diplomám, de még mesterszakon továbbtanulok, úgyhogy diákként tudok csak jelentkezni a céghez, ráadásul főképp a szakdolgozat miatt szeretnék náluk dolgozni, csak ők adnának plusz munkákat is, heti 24 órában nagyjából. 1 napot kéne bejárni, plusz 2 napot otthonról dolgozni. A fizetés, amit kínálnak, az nagyjából nettó 400-450€/hónap. Ez szerintem nagyon kevés, hiába gyakornoki fizetés, de heti 24 órát rendesen nekik kéne dolgoznom, valamint írni a szakdolgozatom egy olyan témában, amit a cég határoz meg. Írásban (szakdolgozat formájában) meg kell oldani egy valós problémájukat, és mindezt havi 450€-ért, úgy, hogy mellé még nekik is dolgozom, ilyen-olyan ügyeken. Ez így rohadt olcsó lenne. Egy olyan cégről beszélünk, ami tavaly 31 milliárd $ bevételre tett szert, úgyhogy ez egy jó nagy ellenérv a cég mellett. Otthon is meg tudnám írni a szakdolgozatom saját témaválasztás által, de akkor nyilván semmi pénzt nem keresnék.


Most nézzük az érveket, amik mellette szólnak: ha beválok, mint gyakornok, akkor felvesznek diploma után főállású alkalmazottként. Ez esetben, szerintem jó fizetést ajánlanának (nyugat-európai fővárosban helyezkedik el), valamint világszinten 28 országban van jelen a cég, vezető az iparágban. Ha esetleg mégsem ennél a cégnél helyezkedem el diploma után, akkor más munkáltatók szemében az nagy pluszpont, ha van már szakmai gyakorlata a jelentkezőnek (mondjuk nekem már van félév így is), viszont 8-9 hónap hátravan még a diplomáig, ami nem kevés idő. Utolsó (erős) érv ami szintén mellette szól, az az, hogy munkanélküli vagyok jelenleg, úgyhogy csak a félretett pénzem élem fel már hónapok óta.

Mindent figyelembe véve, én inkább hajlok afelé, hogy elvállalom, de nem jó szájízzel. Próbálok máshova is jelentkezni, hátha több pénzt be lehet gyűjteni.

Kit mit gondol erről? Vállalnátok?



2022. máj. 11. 17:49
 1/8 anonim ***** válasza:
91%

Nettó 450 eur (kb 170e) gyakornokként, az havi 255 bruttó, ráadásul 24 órás muknkáért, az majdnem 3000 Ft-os órabér.


Nagyon el vagy szállva magadtól, hogyha ez nem elég neked szerintem, ráadásul ez perspektívát is ad.

2022. máj. 11. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

#1 Köszönöm a választ.

Egyébként nem vagyok elszállva magamtól, csak tisztában vagyok vele, hogy mennyit ér a munkám, és az ennek bőven a többszöröse. Persze megértem, gyakorlat meg minden, így próbálnak a multik nyerészkedni a diákokon (meg mindenki máson is), csak attól még bosszantó.

2022. máj. 11. 18:08
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, ez milyen szakterület, de kb félállásban, pályakezdőként ez elég sztenderd mondjuk a legtöbb mérnöki szaknál itthon.

Azt felejtsd el, hogy külön a diplomamunkádért fizessenek, ilyen mocsok nagy szerencsém se BSc, se MSc alatt nem volt se nekem, se bármelyik ismerősömnek, annyi volt a kedvezmény, hogy ha nincs éppen más feladat, foglalkozhatok vele munkaidőben, de ha van valami elintéznivaló, azt kellett csinálnom.

IT vagy villamosmérnöki területen lehet találsz jobbat, de magyar viszonyok között ez kb a teteje a kínálatnak.

Nyugat-európai fővárosban (mármint ha kinn van a munakvégzés helye is, nemcsak a cég központja), persze nem számít soknak, de tudtommal a gyakornokokat kinn sem szokás elkényeztetni.

2022. máj. 11. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
#3 kint van a munkavégzés helye is. Szakterületet most nem szeretnék megnevezni. Sajnos igazad van a fizetéseket illetőleg, a maximum gyakornoki fizetés ebben az országban is csak 650€. Ehhez képest viszont még mindig nem sok, amit ajánlottak, figyelembe véve, hogy mekkora volumenű cégről beszélünk.
2022. máj. 11. 18:20
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Gyakornokként én nem a fizu kimaxolására mentem, hanem hogy olyan helyre kerüljek, ahol később akár dolgoznék is, meg minél többet tudjak fejlődni.

Nekem ez többet ért, mint mondjuk plusz 10-20% az amúgysem vaskos gyakornoki fizura.

Elsőre BSc végén egy multival nem tettem jó lóra, aztán MSc alatt gondoltam egyet, és átmentem egy tök más területre a szakomon belül, ami régóta érdekel, és ott gyakornokoskodtam 1 évet, a kicsit közepes cég sokkal kevésbé volt spúr, mint a multi, meg úgy az egész sokkal jobban bejött, azóta diplomáztám, és már egy éve főállásban vagyok itt. Szóval én errefelé mennék, nem a fizetésmaximálást hajtanám, de te tudod, neked mi a fontosabb.

2022. máj. 11. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
75%

"tisztában vagyok vele, hogy mennyit ér a munkám"


Én egy multinál dolgozom, és a nyakamba sózták a gyakornokokkal való szórakozást, szóval nagyjából van rálátásom, hogy mennyit ér a gyakornoki munka: nem sokkal többet, mint amennyit fizetnek érte, sőt, sokszor szerintem túl van az is fizetve (nagyon kevés kivétellel).


Azt tanácsolnám, hogy ne légy nagyon elszállva magadtól, hogy milyen rengeteget ér a munkád egy cégnek, mert még a rendes állományi dolgozó is, amire betanul az a jelentkező képességeitől, a poziciótól és a munka komplexitásától függően több hónap, de sokszor egy év is.


Általában nem azért vesznek fel gyakornokokat, ennyi bérért, mert valamennyit számít nekik az a pár száz/ezer EUR, mert a gyakornokként végzett munkád az lópikula, amivel te végzel egy hét alatt azzal egy normál munkatárs kb. egy nap alatt megvan, ha meghúzza.


A szakdolit is nyilván valós problémáról iratják, és biztosan nagyon okos vagy, de nem hinném, hogy egyből viszik a dolgozatodat a CEO-hoz referálóra, hogy főnök, a gyakornok megtalálta a megoldást a problémánkra! xD


Általában a munkamorálodat, a intelligenciádat, beilleszkedési képességedet, kommunikációdat vizsgálják a gyakornokként bent töltött idő alatt. Szóval azt tanácsolnám, hogy komolyan leplezd magadban azt a rossz szájízt, ami a gyakornokoskodás miatti fizetés miatt jelentkezne esetleg.


Ha ez a cég vezető az adott iparágban, akkor különösen azt tanácsolnám, hogy le kell szarni azt a párszáz eurót, amit esetleg pluszban kapnál egy másik helyen, és igyekezz magadról pozitív benyomást kialakítani. Ha pofákat vágsz a gyakornoki feladatok és fizetés miatt, az biztos nem nyújt jó benyomást a cég felé.


Üdv, és sok szerencsét.

2022. máj. 11. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy máshol mennyit ajánlanak.

Ha nincs jobb akkor elvállalnám.

Viszont ne legyél nagyképű gyökér ha felvesznek.

2022. máj. 11. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

6 osbak annyit mondanék, hogy gyakornok és gyakornok között is van különbség.


Én gyakornok vagyok, egy autóipari beszállító multinál logisztika területén és 3 hónapos betanulás után hozom az azonos időket mint a főállasúak az olxan folyamatokban amik sztenderd mennek.


Ha valamit nem tudok kérdezek és igyekszem nem hibázni. Rám lehet bízni akár komplett folyamatokat is.


Jól érzem magam a cégnél, barátságos és kedves a csapat


De



Engem is zavar a fizu, azért mert azok a gyakornokok is annyit kapnak mint én akik elkávézzák a napot és már el is bocsáltottak kettőt, úgy hogy én felajánlottam, hogy plusz időt is tudok jönni ha kell és ha kapok rá bért.


És nem azért zavar mert telhetetlen vagyok, hanem azért mert valamiert ezen a helyen a sztenderd gyakornok bér 15_20 százalékkal kevesebb mint az átlag ebben a városban.


És lehet mondani, hogy jaj 10-20 százalék nem szamít csak a tapasztalat...igen, de nem mindenkinek tudnak segíteni a szülei, ha még segítik bsc vegén.


Tehát de, igenis fontos


A gyakornokot nem lenézni kell, hanem ha jó a hozzállása megbecsülni


Én pl mindent is meg akarok tanulni, csinálni és a maximumot nyújtani. Mitől id vagyok akkor kevesebb mint a normál munkavállaló?


3-4 nap plusz home office/hét, kb normál munkavállaló harmad bére de inkább kevesebb...ez így okés MOn?

Nem zavarna ha az átlagot elérné ebben a városban a gyakornoki béreknek, de úgy érzem többet is érdemelnék értékes csapattagként. Egy normal bér fele sem lenne óriási kérés úgy gondolom



Sok sikert mindenkinek aki hasonló gonddal küzd


Próbáljatok meg valamit kialkudni, ha van lehetőség

2022. máj. 25. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!