Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Itt velem lenne a probléma...

Itt velem lenne a probléma vagy csak nem illek ide?

Figyelt kérdés

A munkahelyemen 11-14 óra között jónéhányan körbeülik az ebédlőasztalt és 2,5-3 órán át együtt ebédelve vihognak, hangoskodnak, egész kocsmahangulat kerekedik. Kb. mintha otthon lennének. Mivel visszhangzik tőlük a folyosó, engem meg irritál ez a viselkedés, mikor megéhezem ki szoktam menni egyedül kajálni. Persze nem csak én nem eszem velük, így nem tudom miért pécéztek most ki.

Pár hónapja egyedül ülök egy irodában, előtte akivel ültem nyugdíjba ment. Nyitva szoktam hagyni az ajtót, hogy legalább annyi kapcsolat legyen feléjük, a folyosóról épp rám látni. Múltkor egy kolléga megállt és megjegyezte, hogy milyen csendben vagyok, meg hogy üljek át hozzájuk. Nem értettem, mert semmi munkakapcsolat nincs köztünk. Ma az irodavezető toppant oda hozzám 11 körül, hogy nincs-e kedvem velük ebédelni, meg hogy nem-e rossz így egyedül, meg mikor benéz mindig csak azt látja hogy "ott görnyedek az asztal fölött" (???) és hasonlók. Mondtam neki, hogy nem szoktam magamban beszélgetni és egy irodában mi mást tudnék csinálni. Persze megköszöntem neki az invitálást, hogy nekem még korai ez ebédidőnek meg hogyha akar nyugodtan nézzen be néha, szívesen beszélgetek vele.

Igazán nem is értem, én úgy gondolom dolgozni járok oda nem pedig dorbézolni. Persze elbeszélgetek bárkivel szívesen, de amit látok, hogy náluk inkább 10% a munka, a többi csak móka és kacagás. Nekem ez kicsit sok és ebbe szándékosan nem kapcsolódtam be eddig se, ha megvagyok a munkával inkább mennék a dolgomra, de persze home office nincs, mert a többség nem tart rá igényt.

Nyitottabnak kellene lennem? Vagy csukjam be az ajtót és jobb ha nem is látnak?


2022. máj. 11. 20:26
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem inkább nyitottabbak kéne lenned.

Valószínűleg a többiek se szakadnak meg a munkába és belefér ez a kocsmahangulat, ha eddig senki se szólt érte.

2022. máj. 11. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Persze, ha eddig ilyenek voltak és a vezetőségnek ez ok, akkor tőlem is.

Csak ha valakinek ez sok (nekem pl az), akkor miért nem tudják elfogadni, hogy van, aki erre nem vágyik és miért kell rögtön beleállni. Múltkor kénytelen voltam odamenni mikor kajáltak és a hangos ordítás konkrétan fájt. Még nálam az iroda is visszahangzik tőlük. Múltkor felvettem, pár ismerősnek megmutattam és le voltak döbbenve.

L

2022. máj. 11. 21:43
 3/4 anonim ***** válasza:
0%
Örülj, h nyitnak feléd.
2022. máj. 11. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hát ha ez a felfogás és "munkavégzés" ott a munkahelyeden elfogadott, és a főnök részéről tolerált, akár talán csatlakozhatsz is. Lazább lesz a napod. mondjuk abból a szempontból meg tudlak érteni, hogy irritál a hangoskodás. Én magamnak való típus vagyok, sokszor nagyon durván. Az ilyen helyzetekben csak hallgatok legtöbbször. Persze ha van olyan téma, ami érdekel, akkor ugye hozzászólok. De ha nincs, akkor meg minek? Aki jól el van magában, az nem értem, hogy miért nem lehet békén hagyni? Van akit zavar az, hogy a másik nem beszélget. Vele sem. Ilyenkor nincs magánszféra. Nem számít, hogy a másik mit preferál. Azt kell csinálni, amit ezek a nagy hangú személyek. Krv. anyjukat!
2022. jún. 8. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!