Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkahelyen nem szokás politik...

Munkahelyen nem szokás politikáról beszélni?

Figyelt kérdés
Budapesti multis környezetben dolgoztam mindig, de megfigyeltem, hogy így munkatársakkal sosem kerül szóba a politika. A magánéletéről, sportról meg ilyen lazább témákról mindenki órákat tud mesélni, de a világnézetét megtartja magának. Lehet is, hogy ez jól van így, mert megosztottságot okozna és rontaná az együttműkődést, viszont ez is része az életnek és mindenkit érint, nem lehet úgy tenni, mintha nem befolyásolna semmit.

2022. máj. 13. 09:05
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Munkahelye válogatja. Hallottam már olyanról, hogy valahol valakit azért nem fogadtak be, mert nem volt hajlandó elárulni, hogy kire szavaz.
2022. máj. 13. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
91%
Budapesti, multis, gondolom javában fiatal értelmiségieket foglalkoztató munkahelyem mindenki gyűlöli a NER-t; de ahhoz elég intelligensek, hogy ne panaszkodjanak, így nincs miről beszélni ezzel kapcsolatban. Ez az oka.
2022. máj. 13. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
86%
Örülj neki! Nálunk nagyon megy néha sajnos. Nem vagy kíváncsi mások véleményére.
2022. máj. 13. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
82%
Munkahelyen dolgozni kell, nem politizálni vagy más zsebében turkálni.
2022. máj. 13. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem mernek, mert sok helyen nem lehet véleményed. Nem gondolhatsz mást, mint amit a vezetőség elvár. Egyszerűbb nem is beszélni róla.
2022. máj. 13. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Bárhol jártam a munkaszerződésben ki volt kötve hogy a politizálás nem megengedett. Választások közeledtével ez mindig enyhült és röviden meg lehetett beszélni.
2022. máj. 13. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
91%
Nálunk folyton politizálnak, ami leginkább csak panaszkodásból áll. Már rohadtul unom, tekintve, hogy ezzel előrébb nincs semmi, de legalább szar így dolgozni.
2022. máj. 13. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
72%
4: Ezt magyarázd el az átlag magyar segéd- és gyári munkásoknak! :)
2022. máj. 13. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk meg van tiltva, hogy politikáról és vallásról beszéljünk.
2022. máj. 13. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Én még nem voltam olyan munkahelyen, ahol tilos lett volna politizálni. Szerencsére sosem volt egy állandó téma a politika, de előbb-utóbb sejthető, ki mit gondol, pláne azok, akikkel közelebbi a kapcsolat.
2022. máj. 13. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!