Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Felmondtam a munkahelyemen...

Felmondtam a munkahelyemen még 2 hét van amit lekell dolgozni, ha 1 napot nem megyek be és nem igazolom nem indokolom mi történhet?

Figyelt kérdés
Szóval az a helyzet, hogy vasarnap nem tudnék bemenni, de nem szeretnék emiatt orvoshoz menni utana természetesen még ledogoznam a többi napot de pl ilyenkor mi tortenhet? Ha csak reggel kozlom a fonokkel bocs de kozbe jött valami.. sajnos egyaltalan nem engedekeny és senki nem menne be helyettem vasárnapra.. Szóval mát így h felmondtam nem tehet semmit? Vagy lehet valami rossz kovetkezmenye?
2022. máj. 13. 19:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogy mennyire genyó a főnök. Lehet, hogy nem csinál ügyet belőle. Viszont lehet, azonnal felmondanak neked, és a következő 2 hétben már be sem kell menned, sőt perelhet is akár azzal az indokkal, hogy neki ez bevétel kieséssel jár, és meg kell térítened a kárát, ha ő nyeri a pert...
2022. máj. 13. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Milyen területen dolgozol?


A vasárnapi munkavégzés miatt kérdezem.

2022. máj. 13. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
beperli, ha akar
2022. máj. 13. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Elado vagyok.

Hát nem tudom mit csinálna.. engem nem zavarna ha azonnal azonnal kirugna alig várom szabaduljak onnan..

1 másik dolgozó pl szembe ment a 30 nappal ő közölte nem hajlandó ledogozni és be sem jött én legalább ledolgozom. Bár ezt úgysem az én főnököm donti el mi lenne a következménye hanem a munkaltatom.

2022. máj. 13. 20:15
 5/13 A kérdező kommentje:
De remélem azért beperelni nem fog a cég
2022. máj. 13. 20:16
 6/13 anonim ***** válasza:

Jogi segítségnyújtó osztályon megmondják, mit lehet tenni ilyen esetben (lakóhely szerint illetékesek.)


Van büntetőjogi mediáció (békéltetés) is. Legalábbis Budapesten.


2-es válaszoló voltam.

2022. máj. 13. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Én inkább elmennék orvoshoz. Vagy ha van még szabim, kivenném.
2022. máj. 13. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

A felmondási időd alatt köteles vagy bejárni, ha nem, akkor a munkáltató beperelhet.


Amikor aláírod a szerződést, abban benne van, hogy mennyi a felmondási idő és azalatt ha nem szabizol vagy betegszabizol, akkor meg ott kell lenned a beosztásod szerint.


Illetve a vevőkre is gondolj. Milyen lesz nekik hogy odamennek és zárva vagytok.

2022. máj. 14. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Három eshetőség van:


A. A főnök nem csinal belőle akkora ügyet, sebtiben megoldja azt a napot, amikor utána bemész, maximum hozzadvág egy szidást.


B. Azonnal kirúg, a hátralevő időre már nem kell, hogy menjél.


C. Előbbi, megspékelve egy munkaügyi perrel, aminek a végén fizetned kell.


Te tudod, akarsz-e kockáztatni. Kivehető szabid van még bent?

2022. máj. 14. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Tobben dolgozunk bent egyszerre szóval a vevoket nem erne hatrany ugyanúgy kinyitna az üzlet. Szabit meg nem ad ki a cég csak ha honapokkal előre jelzem. Mindegy majd lesz valami
2022. máj. 14. 09:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!