Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Kirugtak a munkahelyemröl,...

Kirugtak a munkahelyemröl, mert 2hét tápénzre vettek. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Munkába akartam álni,de azzal fogattak hogy nincs már rám szükség. A felmondást még nem irtam alá. Milyen lehetőségeim vannak?(17-évig voltam ezen a munkahelyen.De nem folyamatosan.)

2016. aug. 8. 06:35
 1/7 anonim válasza:
100%

Ha a "2hét tápénzre vettek" azt jelenti, hogy két hétig voltál táppénzen és ezért megszűntették a munkaszerződésedet, akkor pereskedni tudsz a céggel. Ez is összetettebb, mert írtad, hogy nem folyamatos a munkaviszonyod itt. Próbaidőd lejárt már a legutóbbi szerződéskötés óta? Ha nem, akkor sajnos ezt megtehetik.


Viszont lelkiismeretesen azt is mérlegelned kell, hogy nem volt-e kilátásban az elbocsátásod, mikor elmentél két hét táppénzre.


Amúgy én (és most ne kövezzetek meg, csak személyesen ezt tapasztaltam eddig) nem kezdenék el pereskedni, ugyanis többet veszít rajta az ember, mint amennyit nyer.


Sok sikert az új munkahely megtalálásához, a helyesírásra viszont majd figyelj ;)

2016. aug. 8. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Azt honnan vetted, hogy a táppénz volt a kirúgás oka? Ők ezt állították?
2016. aug. 8. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem tudsz mit tenni, de a munkahelynek indokolnia kell az elbocsájtásod okát és a táppénzzel nem indokolhatja.
2016. aug. 8. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Keress másik munkahelyet. Táppènz alatt vèdett vagy, de utána nem, a cèg ez alapján törvènyesen jár el. Ha nem mèsz táppènzre akkor is ugyanúgy kirúghattak volna bármikor.
2016. aug. 8. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mit tegyél? Kapj magadhoz 100E forintot és irány az első ügyvéd.
2016. aug. 8. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem is volt kollégám aki szerit a táppénz miatt rúgták ki. Nem fogadta fel, hogy a munkája minősége és a hozzáállása volt az ok. Az, hogy valaki azt hiszi, ő nem tehet semmiről, még nem biztos, hogy úgy is van.
2016. aug. 8. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Vagy alairod amit ok akarnak hogy alairj. Ebben az esetben nincs vegkielegites. Vagy szepen megvarod a masik papirt, amikor is ok kuldenek el.
2016. aug. 8. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!