Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit érdemes mondani, ha egy...

Mit érdemes mondani, ha egy munkahelyen csak rövid ideig voltam? Többi lent..

Figyelt kérdés
Nagyon rövid időt töltöttem egy munkahelyen, majd visszamentem a régihez.Biztosan tudom ezt a munkát már nem szeretném hosszútávon csinálni. Ha időközben kapnék egy jobb ajánlatot, mit érdemes mondani miért jöttem el onnan ahol rövid ideig voltam? Az interjún erről gondolom értelmetlen beszélni, viszont a rózsaszín kiskönyvben nyoma van.

#rövid ideig tartó munka
2022. máj. 15. 17:52
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én megmondtam őszintén, hogy olyan kollégákat fogtam ki akik szemétkedtek, ezért voltam ott csak 2,5 hónapot. 2 helyre is interjúztam ezek után, és mindkét helyen sikeres volt a felvételi. Szóval ez inkább csak egy kíváncsi kérdés, és annyira nincs jelentősége.

Mond meg őszintén, hogy csalódtál a munkában, nem az volt amire számítottál, és ígértek.

2022. máj. 15. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De mivel keveset voltam ott így felmerülhet bennük hogy onnan is dobbantok ha vmi nem tetszik. Úgy gondolom raerek ezt taglalni ha mar felvettek. Főleg hogy visszamentem a regihez es most onnan szeretnék eljönni. Nem szeretnék magyarázkodni feleslegesen.
2022. máj. 15. 19:59
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem szeretnék az interjún lelkizni (ha lesz egyáltalan konkrét), de ez elég komplex dolog. Ha azt mondom, hogy az interjún mást mondtak mint ami fogadott es csak egy részét tudtam, összessegeben nem, az nem vet jó fényt rám, mivel azt szeretik ha mindenki mindent tud, főleg a szabik miatt. És miután visszamentem a régi helyre mert úgy éreztem azt magabiztosan tudom csinálni a másik helyen pedig konkrétan megijedtem az elvárásoktól, akkor egy beszari, kishitű egyén leszek aki a ra bízott feladatokat nem tudja ellatni. Most miután visszajottem jöttem rá hogy a régi munkám nem nekem való es mennék megint, mert nem szeretném már ezt csinálni, sem rövid sem hosszútávon, de ehhez vissza kellett mennem,hogy másképp lássak dolgokat, újra legyen nemi önbizalmam. Erről nem szeretnék ott az adott helyzetben beszélni. Nem értenék vszinuleg. Labilisnak fogok tűnni.
2022. máj. 15. 20:10
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ahol én rövid ideig voltam inkább bele se írtam az önéletrajzomba.
2022. máj. 15. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Beleírni biztosan nem fogom.
2022. máj. 16. 08:54
 6/6 anonim ***** válasza:

Előfordul az ember életében, hogy nagyon hamar kiderül hogy egy munkahely nem neki való. Nagyon fontos hogy le tudd vonni a konklúziót és tömören meg is tudd fogalmazni. Lehetnek ilyen válaszok arra a kérdésre, hogy mi volt az a bizonyos rövid időszak:

-Más volt, mint amire számítottam, csalódtam

-Nem tetszett a vállalati kultúra

-Rájöttem, hogy ez a fajta munka nem nekem való és megértettem hogy mi is az, amivel igazából foglalkozni szeretnék

A lényeg, hogy ne olyan válaszaid legyenek, hogy "szeretem ha nincsenek komoly elvárások az irányomba, pöccre 8 óra munkaidő után eldobok mindent és szeretem a magas fizetést".

2022. júl. 29. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!