Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit tegyek ha az utóbbi...

Mit tegyek ha az utóbbi időben nem találok olyan munkahelyet, ahol érdemes lenne megmaradni próbaidő utánra is?

Figyelt kérdés

Gépészmérnök végzettségem van, így az ezzel betölthető munkáim voltak eddig. Volt egy hely, ahol már majdnem 2 éve voltam és a mai napig is ott lennék, ha 2020-ban a covid miatt nem szűnt volna meg.


Azóta viszont volt 3 munkahelyem is, de max fél évet bírtam ki, valahol 1 nap után azt mondtam, hogy viszlát.


A munkahelyek lettek rosszabbak 2020 eleje óta, vagy mi történt? Ti mit tennétek?



2022. márc. 21. 15:47
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
78%
A hibát keresd magadban. Nemcsak a munkahely hibája, ha te nem tudod, hogy hol éreznéd magad jól és hogy mi lenne számodra az érdekes.
2022. márc. 21. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Az az igazság én elég sok helyen "ellennék" de 2020 óta vagy kifogtam olyan helyet, ahol a főnök egy kiállhatatlan diktátor volt, vagy a másik helyen a kollégák panaszkodtak napi 8 órában és teljesen elment a kedvem. Megint másik hely meg tele volt cigányokkal.
2022. márc. 21. 15:52
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha tudsz nyelveket én a helyedben szerencsét próbálnék külfdön is. Sajnos a megélhetéshez szükséges kiadások/ fizetés arányban is borzalmasak vagyunk, meg a vállalati kultúrában, a diplomások megbecsülésében, de ahogy látom te ezt nálam is jobban tudod.
2022. márc. 21. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Sajnos így van 3-mas, tapasztalom. Külföldről sokat gondolkodom, de tök egyedül nem tudom hogy vágjak bele.
2022. márc. 21. 17:06
 5/21 A kérdező kommentje:
Angol nyelvtudásom van, egész korrekt, bár aktivizálnom kellene. De szerintem 1 hónapon belül visszajönne kb minden.
2022. márc. 21. 17:07
 6/21 anonim ***** válasza:
Merre laksz?
2022. márc. 21. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Kérdező, ugyanebben a cipőben járok, csak még nő is vagyok... beszélgessünk, ha van kedved :)
2022. márc. 21. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Pest megye.
2022. márc. 21. 18:09
 9/21 anonim ***** válasza:

Áh, mindig is nehéz volt jó munkahelyet találni amúgy..


Tudom miről beszélsz, én is eljöttem/eljövök onnan, ami nagyon rossz, vagy eret akarnék vágni magamon. Én sokáig megmaradtam a seggemen amúgy eddig, de váltottam egy sokkal jobbra. Csak az valójában no comment volt,és nem én miattam.. Mivel azóta a fél banda felmondott..


Csak éppen én nem szeretek sehol sokáig szenvedni, így ha 2-3 hónap alatt sem tudom megszokni egy elviselhető szinten, akkor inkább ott hagyok egy rossz váltást.


5-6 évig voltam az előzőnál voltam pár interjún, már van annyi tapasztalatom, hogy szűrök erősen. Hát.. mitne mondjak, nehéz jó heylet találni, hol a velem egy idős "főnököm" volt egy pöchnedi, nagyképű, pöffeszkedő ..., hol a munkafeltátelek nem voltak megfelelőek, ráadásul 3 ember poziját csapták 1-be, és még mindenesnek is be kellett vna ugranom ha megkérnek...

A kis végeket meg már eleve kerülöm, mert nagyobbnál szocializálódtam, másrészt azokkal korábbról nem volt sok jó tapasztalatom..


És még így nem tudsz 100% szűrni. Az a helyzet hogy most fogok majd kezdeni később végre, nagyon fogok tartani az elején, hogy ok legyen.. De majd kdierül.


A lényeg, h a rossz váltás után 3-at mondtam vissza ahol ott voltam a top 1-2-ben: a beképzelt idiótát, aki azzal hencegettmár interjún h kit rugatott kit, a midnenest, meg a másik midnenest, ami csak 3x hirdet azóta is, hogy interjúztunk..


Szóval úgy érzem, hogy nem velem van a gond. :) Meg tudok én lenni sokáig egy helyen, de ahol már az elején látom hogy nem fogom tudni elviselni, hát erről szól a próbaidő..


ÉS miért is szenvedjek, ha tudom, hogy úgy is találok másikat? Voltam már rossz és jó helyen is, rosszból sajnos több van.. Viszont nem adom egy szint alá, ez van, egy életem van, nekem agyon nem mindegy, hogy mivel töltöm a napom nagy részét ki. Az egészségem is fontosabb, főleg az utóbbi időben.. Ezt senki nem fogja nekem kárpótolni.

2022. márc. 27. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

"A lényeg, h a rossz váltás után 3-at mondtam vissza ahol ott voltam a top 1-2-ben"

- Mármint őket már kezdés előtt, még interjú után mondtam vissza.. Szóval nem felmondtam, csak előre leszűrtem, h gázosak.. :D

2022. márc. 27. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!