Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha elegetek lenne egy munkahel...

Ha elegetek lenne egy munkahelyből, akkor jeleznétek felmondás előtt?

Figyelt kérdés
Elegem lett a munkahelyemből. Érdemes jelezni a közvetlen felettesnek a problémát (aránytalan munkamegosztás, munkakörön kívüli feladatok, az ő felettesének elviselhetetlen stílusa, stb.), vagy egyszerűen csak keressek másik helyet és ha megvan akkor adjam be a felmondásomat?
2022. máj. 16. 08:23
 1/10 anonim ***** válasza:
90%
Senkit nem fog érdekelni.
2022. máj. 16. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
64%

Kutyát se érdekli. Én tavaly mondtam fel 18 év (igen 18 év) után egy kis, max 20 fős cégnél.

Senki semmit se kérdezett. 1 héten belül már más ült a helyemen.

2022. máj. 16. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
88%

Munkahelye válogatja.

Arra ne számíts, hogy a főnökének szól szerintem, de ez mellékes.

Talán változik a helyzet, talán nem, és azt mondják, hogy akkor mondj fel, vagy kirúgnak rögtön vagy akármi anélkül, hogy találnál mást.


A törvény (ill. szerződés) szerinti felmondási idővel azonban munkaváltás esetén is számolnod kell, ha nem próbaidős vagy, és nincs ezzel kapcsolatos közös megegyezés.

2022. máj. 16. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
87%
Én pár helyen már próbálkoztam, hogy felmondás előtt még kérdeztem, hogy ezt-azt lehetne-e máshogy csinálni, de mivel egyszerű nem volt a válasz, meg sem próbálták, így simán felmondtam.
2022. máj. 16. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
76%
Megér egy próbát, de ha olyan a cég akkor úgyse lesz változás. A legtöbb cég meg olyan.
2022. máj. 16. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha mindenképpen el akarsz menni, akkor felesleges.

Ha szeretnél maradni, ha van esély valami változásra, akkor érdemes egy próbát tenni.

2022. máj. 16. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm, akkor nem mondok semmit :)

Mondjuk átgondolva sorra mennek el az emberek , akiket nem pótolnak, mert a cég nem épp a legjobb időszakát éli, és a távozottak feladatai a maradtakra maradnak. Egyik kolléga mesélte, hogy mikor felmondott az ügyvezető (a munkáltató jogkör gyakorló) csak aláírta a felmondást és annyit mondott: helo. Szóval valószínűleg valóban nem érdekelne senkit a nyomorom.

2022. máj. 16. 09:27
 8/10 anonim ***** válasza:
61%

Munkahely és pozíciófüggő.

Engem meghallgatnak, lépünk közösen, mondjuk én középvezető vagyok. Egy operátornál mondjuk nincs sok mozgástér

2022. máj. 16. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez a cégtől is függ, a vezetőktől is függ és attól is, hogy mennyire vagy nélkülözhetetlen személy. Ha nélküled bedől a vállalkozás, mert pl. senki nem tud semmit, stb. akkor elég jó alkupozícióban vagy, amit érdemes kihasználni. Előléptetés, több fizetés normális hangnem elvárása...

Tehát anyagi és erkölcsi megbecsülés stb.

De ha te egy nudli dolgozó vagy, és tízen lépnének naponta a helyedre akkor ne számíts nagy sikerekre ezen a téren.

2022. máj. 16. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Hát, vegyes. Valójában egy éve keresnek velem azonos munkakörbe, de másik területre embert. Eddig egy valakit sikerült felvenni, 4 hònap után elege lett és elment. Nem a munkából lett elege, hanem amiből nekem is. Azonban ezt nem ismeri fel a vezetőség ,ok-okozatot nem keres, elintézik annyival, hogy nem illett ide, menjen ha akar..

Aki pl. Más, de hasonló jelentőségű munkakörből(amúgy pénzügy) 2 hónapja távozott kolléga, őt sem pótolták, senkinek nem tudta átadni a feladatait. Persze mindig van más, akire rásózhatják a feladatokat. Először az ő főnökére, de már ő is a felmondását tölti, majd rám.

2022. máj. 17. 06:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!