Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha munkahelyen szeretnék...

Ha munkahelyen szeretnék felmondani akkor ezt hol/kinél tudom megtenni? És mi ennek a procedúrája?

Figyelt kérdés

Kell hozzá valami indok vagy leadom a papírt (az adott helyen és személynél amit leírtok nekem mert nem tudom) és utána közlöm a főnökkel? Vagy fordítva érdemes (átbeszélni a szándékom majd felmondani), hogy ne legyen pokol a következő 1 hónapom a felmondási idő alatt?


Szeretnék távozni, mert nem érzem jól magam, de nem akarok bunkó lenni, hanem a lehető legdiszkrétebben akarom megoldani (indokkal is).

Egyrészt azért, mert baromi jófej kollégáim és fönököm van másrészt meg azért, hogy az inkorrektség miatt nehogy 180°-os fordulatot vegyenek a velem tanúsított hozzáállásukban.



2022. máj. 8. 19:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

én eddig két helyen mondtam fel eddig. mind a kettőnél a munkaügy/hr-nek kellett odaadnom a felmondásom. Nyilván mind a két helyen mielőtt leadtam volna a felmondásom remegő térdekkel de megmondtam a fönökeimnek, h sry de felmondok.


Az egyik munkahelyen lebussineseltem hogy csak két hétig maradjak.:D

2022. máj. 8. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
A főnököddel beszélj először. Nem világos, hogy ha baromi jó kollégáid és főnököd van, akkor mért érzed magad rosszul. Úgy ne mondj fel, hogy nincs másik munkahelyed.
2022. máj. 8. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

#2: Ez elég bonyolult...

Pszichés gondjaim vannak (szoc. fóbia, erős szorongás) ami lehet nem látszik rajtam, de mindennap gyomoridegem van és azt se érdekelne, ha munkanélküli lennék, de most kellene egy "kis szünet". Hogy utána mit csinálnék az legyen az én bajom.

2022. máj. 8. 20:10
 4/14 anonim ***** válasza:
Kezelik a pszichés betegségeidet? Gyógyszer, pszichoterápia? A lehető legrosszabb megoldás kimenekülni! Kezeltetni kell, és napi szinten, önmagadat megerőltetve csinálni! Sose fogsz tudni kimozdulni otthonról, ha most megfutamodsz! Keresgéljél csak itt a gyakorin, hány olyan kérdés van, hogy a szülei nyakán élősködik állandó konfliktusok között, és anyagilag tengődik, magánpszichológusról álmodni sem tud, mert képtelen dolgozni. Te még nem vagy ebben benne, épp most készülsz belecsúszni. A pszichológus (szükség esetén a gyógyszer) a megoldás, nem a kimenekülés.
2022. máj. 8. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Munkahely mellett nem tudok elmenni komplex pszichoterápiára. Mikor? Este 6 után mikor hazaszenvedek?
2022. máj. 8. 20:46
 6/14 anonim ***** válasza:
58%
Igen, este 6 után! Nem államihoz, hanem magánhoz! Mielőtt hazaszenvedsz! Ne kifogást keress, hanem megoldást! Ha beteg vagy, márpedig az vagy, gyógyítani kell! Ha tüdőbeteg lennél, azt se kezeltetnéd, mert az állami orvos már nem rendel 6-kor? Nem megoldás, hogy otthon maradsz! Innentől kezdve azt akarod, hogy az életed legyen, hogy otthon ülsz a 4 fal között, belecsúszol abba, hogy már a sarokig se bírsz elmenni (igen, pontosan ez vár rád, ez így működik!), nem fogsz tudni vásárolni, nem lesznek emberi kapcsolataid, mert sehova nem tudsz elmenni, és otthon ülsz, és szenvedve várod a csodát, hogy mint egy varázslat, megszűnjön, de nem szűnik meg! A gyógyulás útja, hogy bejárj dolgozni (becsüld meg a ritka jó munkahelyedet), és hogy ez a bejárás ne kínszenvedés legyen, vegyél igénybe pszichoterapeutai (gyógyszeres és/vagy pszichoterápiás) segítséget, és azzal el tudod viselni, és lassan kilábalsz. Ne akarj a saját ellenséged lenni!
2022. máj. 8. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Hs neked ilyen betegséged van már elnézést de a mhen nincs semmi jele egy kicsit sem? Vagy csak te gondolod hogy ez nem látszik? Azért kérdezem mert ha a főnököd es a mtarsaid jó fejek, akkor ezt meg kéne becsulnod ezek szerint befogadó közösség. Egyetértek az előzővel, ne "futamodj)" meg, járj el akar hétvégén magánba (nem tudom van e erre lehetőség) v hétköznap este, ahogy tudsz, ne mondj fel, inkább szunetelj a mheden akar fiztesnelkulivel, akárhogy!!
2022. máj. 8. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Utolsó vok:először a fobokoddel beszelj, majd gondolom ő szól a hrnek, írsz egy papírt és ennyi. Ha mindenképp ezt szeretnéd, de itt tobben lebeszelünk erről. Manapság nehéz normális, befogadó közösséget találni ezt tartsd szem előtt!
2022. máj. 8. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nem jó a fizetés nélküli se, ha egyszer elkezd nem bejárni, soha többet nem fog tudni visszamenni.
2022. máj. 8. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Szerintem még mindig jobb, mint elmenni. De nem vagyok szakember.
2022. máj. 8. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!