Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Felmondás próbaidő alatt?

Felmondás próbaidő alatt?

Figyelt kérdés

Felvettek egy munkahelyre, március 1-től vagyok itt, 1 hónapig itt volt még a lány, akinek a helyére jöttem, április 1-től vagyok önállóan egymagam.

Nem igazán tetszett meg a hely, nincs sok motivációm itt, 2 kolléganőn nagyon érzem az ellenszenvet irányomban, volt olyan ,mikor még itt volt az elődőm a kolléganővel úgy sutyorogtak rólam, hogy ott álltam tőlük 1 köpésre, ekkor ment el a kedvem nagyon az az igazság :/

Volt most egy bakim, nem vettem észre, hogy jövő héten melyik nap kell oktatásra mennie a kollégáknak később kezdtem el szervezni a dolgokat,de azért még időben vagyunk, eléggé le lettem szidva, ha nem tetszik el lehet menni beszólás is volt.

Én nagyon filózom, hogy holnap végleg ott hagyom őket,az a baj, hogy ezt a munkakört más nem csinálja eléggé kitolnék velük , nem vagyok ilyen tipus, de ilyen helyzetben sosem voltam még,hogy munkahelyről ennyiszer sirva vagy teljesen lehangoltan menjek haza és indezt 2 hónap alatt.

Rengeteg a férfi kolléga, van aki elég durván nyomja a szexuális zaklatás szintű beszólogatásokat ez ami nagyon zavar még és most az egyik kolléga irodájába leszek betéve ,hogy "segítsenek" betanulni jobban.



2022. máj. 15. 23:50
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
A munkáltató fel van készülve arra a lehetőségre is, hogy az alkalmazott a próbaidő alatt mond fel, ezért semmi baj nem lesz.
2022. máj. 15. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Engedd el, nem éri meg, hogy kikészülj miattuk. Ráadásul próbaidő alatt még csak meg sem kell indokolnod. Hagyd ott őket! És ne legyen lelkiismeretfurdalásod!
2022. máj. 15. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem addig menj amíg lehet mert ha így nyitnak akkor ez nem lesz jobb idővel és kikészülnél teljesen.

Keress másik munkát és lépj amint kapsz ajánlatot.Bár ha van tartalékod leléphetsz most is mert leírásod alapján elég sz*r lehet.

2022. máj. 15. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Megmondod, hogy tényleg nem tetszik, és elmész. Azonnali hatállyal. Persze csak akkor, ha könnyen találsz jobb helyet. Hogy hogyan oldják meg a pótlásodat, nem a te dolgod.
2022. máj. 15. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Szerződésem egyébként határozott idejű és augusztusig van próbaidő, mert 6 hónap ..Irodai munka

Az aggaszt, hogy a 2 kolléganő nem igazán vágja amit én csinálok és eléggé kitolok velük

Ja meg magammal is picit, mert még nincs kilátásban más lehetőség, de ettől a részétől nem félek, szobalány, konyhai kisegítő stb munkát simán vállalok , amig nincs más

2022. máj. 15. 23:59
 6/18 A kérdező kommentje:

Most látom, már jött pár válasz , köszönöm a támogatást <3

Járok vezetni, oktatóm is azt mondja, amióta itt vagyok, ég és föld a különbség a kisugárzásomban, hangulatomban

2022. máj. 16. 00:00
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

"hogy munkahelyről ennyiszer sirva vagy teljesen lehangoltan menjek haza"

Én amikor a mostani munkahelyemen kezdtem, bekerültem egy elég szar műszakba, ott is kb. a legbunkóbb emberek mellé és már az első nap úgy szétszivattak, hogy sírva mentem haza. Már akkor eldöntöttem, hogy ezt nem fogom minden nap eltűrni és inkább felmondok. Végül megoldódott a dolog, mert átkerültem a másik csoportba, ahol sokkal normálisabbak vannak.

EGYÁLTALÁN nem normális, ha úgy kikezdenek egy munkahelyen, vagy akármilyen közösségben, hogy akár csak egyszer is sírva mész haza, nem hogy ez még rendszeres is legyen. Én tuti felmondanék. Sőt, írtad, hogy még ki is csesznél velük, ha felmondanál, mert más nem tudja a feladatodat ellátni. Na én ennek még örülnék is, lehet, a főnök megpróbálna emiatt ott tartani vagy ilyesmi, de én a helyedben megmondanám, hogy ilyen emberekkel képtelen vagyok együtt dolgozni, úgyhogy ennyi volt. Hidd el, kapni fognak érte, jogosan.

2022. máj. 16. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Nekem is volt egyébként olyan, ami elejében nem tetszett, de kitartottam és jobb lett végül, de itt nem érzem ezt, hogy sokat változna a helyzet... de nagyon lelkiismeret furdalásom van ettől az egésztől, meg az, hogy nincs helyette másik fix és én egymagam vagyok mindenre, sok a kiadásom 🥺
2022. máj. 16. 00:13
 9/18 anonim ***** válasza:

Hát bunkóskodtak a kolléganők veled, és még te akarsz szívni azért, hogy jófej legyél velük?

Megsúgom, nem leszel az számukra sehogy sem. Ha megegyeztek, hogy még maradsz néhány napot, akkor azon ki fognak bosszúból zsigerelni, így meg ott van, hogy nem becsültek meg téged, hát akkor legyenek meg nélküled, és teljesen oké. Nem kifejezetten bosszú, mert igazán nem teszel keresztbe, csak annyit teszel, amennyivel magadat véded, így csak következmény.


Amúgy meg a mindennapos szexuális zaklatás is taplóság.

2022. máj. 16. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Ez is igaz, mit érdekel engem hogy szívnak utána..amugy az egyik kolléganő is gondolkozik a felmondáson, ő is fiatal és sokszor kikezdik, tudom neki sem jobb
2022. máj. 16. 02:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!