Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mennyire normális az, hogy a...

Mennyire normális az, hogy a fényképes önéletrajzok kézről kézre járnak egy cégnél?

Figyelt kérdés
Tehát nem csak a HR, nem csak az adott osztály/csoport vezetője, hanem maguk a dolgozók is nézegetik, kutakodnak (kisváros amúgy).

#fényképes #önélatrajz
2022. máj. 16. 09:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Semennyire nem normális, sőt a GDRP miatt törvénybe is ütközik.
2022. máj. 16. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
83%

Attól függ :D Ha a leendő közvetlen kollégáknak megmutatják, hogy ő lenne a leendő csapattárs, mit gondoltok a tapasztalatairól, iskoláiról, akkor az teljesen normális. Én banki elemző vagyok, és mi is megkapjuk az önéletrajzot interjú előtt, ez nem csak a Managerekre tartozik, mi fogunk az új kollégával együttműködni.

Ha random dolgozók nézegetik viszont kíváncsiságból, az hihetetlenül unprofesszionális, és kellemetlen lehet a jelentkező számára (pláne hogy kisváros), én nem dolgoznék ilyen helyen.

Példa ismerősi körből:

Ha egy kis műanyagfröccsentő üzembe jelentkezik valaki irodára logisztikusnak, akkor szerintem teljesen normális hogy a logisztikusok, a könyvelő meg a 2 adminisztrátor lány megnézi a cv-t, ők fognak vele egy légtérben ülni egész nap egy kis irodában, de ha a sofőrök, vagy a technikusok vagy gépészek nézegetik (és közben olyanokat kommentálnak hogy "őt ismerem, meghúztam a húgát tavaly nyáron) akkor az nagyon gáz.

2022. máj. 16. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
75%
Ugyanazt írtam volna, mint #2. Talán annyi kiegészítést tennék hozzá, hogy csak az előszűrteket szabadna megmutatni. Tehát csak a valóban potenciálisan alkalmas kollégákat (esetleg csak az első körös interjú után)
2022. máj. 16. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
76%

2-3-ra, hát szerintem a leendő közvetlen kollégákra sem tartozik ez. Gondoljatok arra, hogy ha pl. 5-10 ember megtudja ezt, akkor valamelyik simán elkotyoghatja magukat itt-ott és visszajuthat az illető munkahelyére, hogy ő más helyre pályázott. Ami rendkívül kellemetlen. Amíg csak a közvetlen főnök, a nagyfőnök és a HR-es tud róla, addig jobban kézben tartható az információ áramlása.

A dolgozóknak ahhoz van köze, hogy ha próbaidőre fölvették az illetőt, akkor próbaidő vége felé megkérdezzék őket, hogy hogyan tudnak együtt dolgozni az új emberrel, mennyire elégedettek a tudásával, a hozzáállásával, az emberi oldalával.

2022. máj. 16. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
50%

#4: Igen, ahol le vannak maradva 20-30 évvel agyban


#3

2022. máj. 16. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
5-ös, ezt mire értetted?
2022. máj. 16. 14:34
 7/11 anonim ***** válasza:
39%
GDPR ide vagy oda, én mint munkatárs kíváncsi vagyok arra, hogy kit terveznek felvenni mellém, kivel kell együtt dolgozzak.
2022. máj. 16. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
63%

7-es, megtudod, mihelyt munkába áll. De előre minek? Úgyse te döntöd el, hanem a főnök.

Annak még látom értelmét, hogy annyit elmondjon a főnök, van mondjuk 2 jelölt, az egyik 25 éves pályakezdő, emitt végzett, tök lelkes, jól beszél angolul, a másik 45 év körüli, nem egészen ezen a területen dolgozott, csöndesebb, de megbízhatónak látszik, viszont angolul gyengébben beszél.

És akkor beszélgettek arról, hogy szerintetek melyik lenne jobb.

Ennek, minden személyes adat nélkül, van értelme. De az abszurdum, hogy az illető nevét, fényképét, minden személyes adatát és elérhetőségét, előző munkahelyeit láthassátok az önéletrajzában. Ahhoz k..vára semmi közötök. Majd megkérdezitek tőle, ő meg elmond magáról, amit el akar.

2022. máj. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
A HR-n és a vezetőn kívül kurvára nem szabad megmutatni a jelölteket még a közvetlen kollégáknak se. Amúgy is, egy CV-ből mégis mit szűrtök le? Honnan tudjátok majd megmondani, hogy igen, ezzel együtt lehet majd dolgozni?
2022. máj. 17. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem például rohadtul kellemetlen volt, hogy nem csak a HR-es és a főnök kezébe jutott az önéletrajzom, hanem a leendő kolléga-jelöltjeimhez is. Olyan érzés volt mintha elemezgetni akartak volna, tudni rólam minden infót. Holott nekik szerintem semmi közük hozzá. Az oké, hogy szeretnének látni engem, beszélni velem, abból is le tudják szűrni nagyjából hogy milyen ember lehetek, nem kell ehhez betekinteniük az önéletrajzomba, ami számomra privát és csak annak adom elérhetővé, akinek küldtem/akihez jelentkeztem, aki dönt arról, hogy kit vegyen fel.


De mondjuk ahogy elnéztem, ott inkább a leendő kollégák döntöttek arról, hogy ki legyen a befutó, mindegyikük kezében ott volt az önéletrajz, ők is hallgatták az interjút, az ő kérdéseik hangoztak el, igaz, a főnök szájából.

2022. jún. 2. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!