Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mennyi időt érdemes hagyni az...

Mennyi időt érdemes hagyni az új munkahelynek, ha nem tetszik?

Figyelt kérdés

Ez a 3. munkahelyem. Az elsőn helyen 1 évig dolgoztam, a másodikon meg 3 évig.

Most munkahelyet váltottam a több fizetés, meg a jobb körülmények reményében, de igazából eddig nem igazán tetszik. 3 hete vagyok itt, a kollégák sem szimpatikusak, illetve maga a munka sem egészen arról szól amit előzetesen megbeszéltünk. Röviden másra számítottam. Elkezdtem újra keresgélni, de nem tudom hogy így pár hét alatt meg lehet-e állapítani egy helyről hogy nekem való-e vagy sem. Lehet érdemes lenne még várni kicsit? Nálatok mennyi idő volt, míg belerázódtatok egy új munkába?



2022. máj. 19. 09:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem nem érdemes várni. Ha találtál másikat, akkor szerintem váltsál. Persze ott is majd akkor derül ki, hogy milyen igazából, amikor már ott dolgozol, de ezért van a próbaidő.

Én fél évig bírtam egy munkahelyen, (már első napon ellenszenves volt az egész), de "hátha jobb lesz" alapon tűrtem, nem kellett volna.

Szerintem lépj.

2022. máj. 19. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
89%

Három hét alatt sem a közeget nem tudod megszokni még, sem pedig a munkakörre nem lesz objektív, -és átfogó rálátásod.


Három hét helyett inkább három hónapot várj (nem véketlen, hogy a próbaidő is ilyen időtávlat szokott lenni) azalatt kellően megismered majd. Ha továbbra sem tetszene, gond nélkül menj tovább :)

2022. máj. 19. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
87%

Ha gondolod varhatsz a próbaidőd végéig és ha addig se tetszik meg felmondasz.


Általában ha valakinek nagyon nem jön be egy munkahely, akkor 1 honapon belül felmondanak.


A belerazodas meg attól függ. Inkább fél-1 év kell mire magabiztosan mozogtam a munkakoromben.


Nálad ott van az a tényező is, hogy a kollegak se szimpik.

Igazából nincs semmi ami ott tartana.

2022. máj. 19. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
93%

1-es vagyok, igen, akartam még írni, a munkatársak kifejezetten ellenszenvesek voltak. (Multi, pénzügy-számvitel).

Nem véletlen, hogy amikor felmondtam, a főnöknő azt morogta az orra alatt, hogy "gondoltam, hogy EZEK mellett nem fogod bírni sokáig".

2022. máj. 19. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Shaddark ***** válasza:
88%

Szerintem egy hónapot azért érdemes lehet várni.

Az újakkal szemben mindig van egy kis ellenállás a legtöbb helyen. Pl. ahol hetente jönnek-mennek. Ha látják hogy rendesen csinálod a dolgot még akár befogadóbb is lehet a közösség.

Aztán persze lehet hogy nem. De ha amúgy is keresgélsz akkor az eltart még egy darabig, egy hónapocskát én azért adnék neki.

2022. máj. 19. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
85%
Nekem majdnem ugyanolyan élményem volt mint az elsőnek. Nekem sem volt szimpatikus, éreztem hogy nem nekem való a légkör. Szintén félévig bírtam, de már nagyon ki voltam. Nem érdemes várni.
2022. máj. 19. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Shaddark ***** válasza:
94%
Jah, fél évig szerintem sem. A három hónapos próbaidő vége ami szerintem ebbe még belefér. De egy hónap után szerintem már azért elég jól el lehet dönteni a legtöbb munkahelyen / munkakörben.
2022. máj. 19. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Igazából 6 hónap a próbaidő (köztisztviselői jogviszony), szóval van időm gondolkodni, de nyílván ha nem tetszik, akkor felesleges 6 hónapig várni.

Valahogy teljesen máshogy képzeltem el az egészet.

Ettől függetlenül lehet érdemes még adni 1-2 hónapot, hátha belerázódok.

2022. máj. 19. 10:22
 9/13 Shaddark ***** válasza:
100%

Hát, a hivatali élet az egy más kategória mint a "rendes".

Azt vagy megszokod vagy megszöksz, ahogyan a mondás tartja...

Párom ilyenben dolgozik, leány korától, ő szereti mert abban nőtt fel. Nekem így messziről inkább fura, de másabb mint a profit orientált az biztos. Ha a fizetéssel elégedett vagy akkor szerintem próbáld meg átvenni az ottani "életérzést", mert emberileg jobb helyek szoktak lenni mint a multik vagy termelő cégek állás helyei.

2022. máj. 19. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
91%
Belerázódni nagyon munkakörfüggő. De itt nem erről van szó alapvetően. Mondj fel mielőbb, ne raboljátok egymás idejét
2022. máj. 19. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!