Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mennyire életszerű hogy...

Mennyire életszerű hogy felmondok a munkahelyemen és adjak meg referenciát akit felhívhat az új hely? És a régi hely amely dühös rám mert elmegyek majd pont az fog rólam objektíven nyilatkozni?

Figyelt kérdés

Új hely referenciát kér vagyis adjak meg a régi helyen egy olyan lehetőleg vezető beosztású személyt akit felhívhatnak hogy rólam infót szerezzenek.


csak én érzem ezt totál abszurdnak?


A régi hely állati dühös rám mert ott merészelem hagyni őket ezt az "álom" helyet. és merek többre jobbra vágyni. és miattam kereshetnek új embert...


És épp őket hívná fel az új hely? és majd ezek után szépeket fognak mondani rólam?

nem fognak pitiáner bosszúból eláztatni teljesen? Mikor épp én vagyok az ügyeletes "patás ördög" aki miatt felfordul a cég élete?


Mert én ezt a szitut el nem tudom képzelni.


valaki felhomályosítana?


2022. máj. 20. 08:31
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Majd allasinterjun elmondod hogy rosszul valtatok el
2022. máj. 20. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Bevett szokás. Mindenesetre én olyan vt kollégákat szoktam megadni, akikkel már nem dolgozok együtt. (2-vel korábbi munkahely, vagy aki már lelépett tőlünk.
2022. máj. 20. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

"Mindenesetre én olyan vt kollégákat szoktam megadni, "


nem ilyen szimpla a szitu mert a cég vezetése nyilvános és az új hely ezekből fogad el valakit (abból a kemény 3 emberből vezető + 2 helyettes) nem csak úgy egy szimpla kollegát.

2022. máj. 20. 08:46
 4/19 A kérdező kommentje:

"Majd allasinterjun elmondod hogy rosszul valtatok el"


Ha rosszat mondanak rólam, még az állásinterjúra se hívnak el

2022. máj. 20. 08:47
 5/19 anonim ***** válasza:
89%
Otthagyod az alapítványi iskolát?
2022. máj. 20. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
53%
Így jártál, legközelebb okosabb leszel. ;)
2022. máj. 20. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Hát figyelj, velem a legtündéribb főnöknőm, aki fantáziát látott bennem, akinek tervei voltak velem, totál átment fúriába, amikor elmondtam, hogy nyáron felmondok (férjhez mentem 150 kilométerre, és itt telepedtünk le). A felmondási idő alatt egy nap "csak" négyszer szúrt belém, igazi szemétláda volt, rá sem ismertem. Amikor a lányok az osztályon utolsó nap elköszöntek, és adtak egy csokor virágot és egy kabala plüsst, ő (főnöknőm) direkt lement a pénztárba (pénzügyi osztályon voltam), hogy pont ne legyen itt, amikor megyünk haza, nehogy el kelljen tőlem köszönnie.

Az ILYEN az mondjuk milyen refernciát adott volna???

És tuti, hogy nem azt mondta volna, hogy hát én úgy bíztam ebben a felkészült, magas végzettségű, jó hozzáállású dolgozóban, és annyira sajnálom, hogy elment, sőt a saját kicsinyességét sem fogja bevállalni.

Egyszerűen simán eláztat (hát ugye....a munkához való hozzáállása...bla...bla...bla,, ilyen meg olyan....).

Menjenek a búsba a referenciákkal, rólam pont ne adjon egy előző főnöknő.

(Megsúgom, mindenhonnan keserű szájízzel jöttem el, mert egyszerűen árulásnak vette a főnök, nem akarom fényezni magam, de többnyire az osztályon a legmagasabb végzettségem nekem volt, de a magánélet néha közbeszól, költözés, családalapítás, amelyik főnök ezt nem tudja tolerálni, az egy referencia adásnál sem lesz nagylelkű).

2022. máj. 20. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

6-os, hogy tudna ebben a szituban "okosabb" lenni, meséld már el légyszi.

Felmondott, a főnöke pedig begőzölt, azóta nem áll meg előtte a kérdező.

Amelyik főnök kicsinyes és idióta, azzal nem lehet mit kezdeni. Nagyon ritkán lehet olyat hallani, hogy gratulál az új helyhez, sok sikert kíván (és még az sem biztos, hogy hátulról, jellemtelenül nem mószerol be.)

2022. máj. 20. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
84%

Ha a cég vezetése nyilvános, akkor minek kérnek referenciát? Felhívnak egyet és kész.

Kezdesz belebonyolódni a saját történeteidbe.

2022. máj. 20. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

"Ha a cég vezetése nyilvános, akkor minek kérnek referenciát? Felhívnak egyet és kész."


Mert az ÉN KIFEJEZETT ELŐZETES engedélyem nélkül NINCS JOGA felhívni, mondjuk azért. A főnök meg elvileg egy mondatot se mondhat rólam azon túlmenően hogy "igen ilyen nevű dolgozik nálunk"


GDPR és hasonlók.

2022. máj. 20. 09:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!