Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért akar mindenki takarító...

Miért akar mindenki takarító munkát nekem ? Miért gondolják, hogy arra jelentkeztem valahova vagy az lenne jó nekem ? Külföldön élek. Voltam konyhán, szobalány, gyárban takarító.

Figyelt kérdés

Ennyire azt gondolhatják, hogy csak ezt akarom csinálni vagy ehhez értek?

Voltam próbanapon valahol és akkor is egy volt munkatárs a gyárból kérdezte, hogy takarítás? Mondom nem. Mondta,hogy az lenne jó nekem. Máshová is jelentkeztem. Egy ismerős dolgozott a környéken, tőle kérdeztem, milyen az a hely. Kérdezte, mit csinálnék ott, takarítanék?

Épp költözés közben voltam, akkor történtek ezek.

Most gyárban dolgozom.

Tegnap itteni szomszéddal beszélgettem,kutyaséta alatt találkoztam velük. Mondom mennem kell, megyek dolgozni, előtte barátnőmhez megyünk át kutyával az ő kutyáihoz és sétálunk. Kérdezte , hogy mit dolgozok, takarítok? Neki honnan jött, nem tudom, pedig azt se tudják, mit dolgoztam ezelőtt.

Gyári munka se sokkal feljebb való, mint takarítani, de jobb a fizetés és kellett valami amúgy is minél előbb az új környékre költözés után.

Nincs is takarítónő kinézetem szerintem. Ők nagyon le vannak strapálva, de megértem, mert hiába tűnik egyszerűnek a munka , testileg tesz tönkre. Karzsibbadásom is azóta van ,mióta konyhás voltam és a kézfejemet erőltettem, vagy a gyári takarításkor a vödör vizeket cipeltem vagy törölgettem valamit egész nap. Például vagy 150 ablakot másfél nap alatt. Nem én vagyok egyedül, akinek ilyesmi problémái lettek ez által. Éjjel nem tudok rendesen aludni, mert zsibbadásra kelek és dobálom a kezeimet,mert nem érzem. Derékproblémám is kialakult, de fizioterápiás adott tippeket, tanácsot, mit hogyan csináljak és max a láb erősödik, gerinc nem terhelődik.

Hosszú távon ez nem jó munka, max pár órában.

Ez a gyári munka nem lesz rossz, ha betanulok, mert számítógépes rendszerről kell CNC gépet kezelni, valahol anyagot betenni, kivenni, plusz ellenőrzés géppel, jó-e. A műszakozás, ami nekem nehéz, mert én a napi rendszert szoktam meg. Ugyanakkor kelni és feküdni. Az anyagcserém is ezzel állt helyre.

Egyszer szeretnék valami mást, talán a szakmámban dolgozni.

Takarító munkával nem lenne bajom, de azt inkább alkalmi vagy néha kisegítő munkának szeretném. Például a gyári takarítás mellett jártam néha, ha hívtak, a hotelbe kisegíteni szobára. Nem finnyázok, jó a plusz meló. Soha nem mondtam rá, hogy nem. De más után takarítani, főleg wc-t és ilyesmit, nen lenne gusztusom egy életen át. Undorodok az emberektől, csak azért.


2022. máj. 21. 07:52
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A munkatársad és az ismerősöd akiről az elején írtál szimplán csak lenézett téged. (Ezzel nem arra célzok, hogy elnézendő állás lenne, ha valaki takarít, de ilyen szituációban, mint ami lezajlott szerintem ők lenézően értették.)


"Nincs is takarítónő kinézetem szerintem. Ők nagyon le vannak strapálva"


Azért szerintem ilyenekkel ne dobálózz. Nem szép dolog.


Meg lehet kérdezni, hogy mi a szakmád?

2022. máj. 21. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

De igaz, mert fáj mindenük és tönkre mentek benne. Már aki napi 8 órában csinálja. Gerincsérvtől elkezdve minden ilyesmi. Így értettem a lestrapálást.

Mindegy a szakmám, lényeg, hogy egészségügyhez tartozik.

Előbb bele kell jönnöm a nagyvárosi életbe, tapasztalatokat szerezni , ismerkedni ,aztán tudok majd továbblépni.

Itt elég ingerszegény környezetben éltem , ahol alig volt munkalehetőség a vendéglátásos munkákon kívül. 7 évet töltöttem el olyan helyen ,amit soha nem szerettem igazán. Hiába szép, de lehetőség 0. A helyiek is nem véletlenül mentek el , főleg a fiatalok. Megyeszékhelyen nőttem fel ezelőtt, vagy mellette , nem pedig 1 órára tőle, ahol semmi nincs.

2022. máj. 21. 08:08
 3/8 A kérdező kommentje:

Néhány takarító eléggé régimódiasan vagy falusiasan néz ki. Régen legalábbis úgy volt.

Gyermekkoromban a suli takarítónéni is az az igazi paraszt asszony volt. Mindenki szerette , de ránézésre látni lehetett ,hogy nem egy nagy tudású néni.

2022. máj. 21. 08:16
 4/8 anonim ***** válasza:

Gondolom azèrt akarnak, mert a gyári munkánál nincs rosszabb.

Èn is takarìtok, de csak rèszmunkaidőben, és lèpcsőházakat (wc-hez, konyhához nem lenne gusztusom) de ìgy is simán megkeresek annyit mint egy gyári munkás 8 órában.

2022. máj. 21. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk pl csak èrettsègizett, normális külsejű nők dolgoznak, cigányok, fogatlanok,szakadèkok, stb. nincsenek.
2022. máj. 21. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Részmunkaidős állásban jó ez, ha valakinek úgy jó. Irodatakarítás nem is rossz, csináltam azt is. Bankot is ,lépcsőházat is, mint plusz munka. De ez a szobalánykodás nem lett álmaim munkája.

Gyári takarítás sem a wc ganyézásról szólt, hanem inkább az üzemet és gépeket kellett takarítani, valamint a főnökasszony egyéb hülyeséget talált ki pluszban, ami elviselhető volt.

20 évesen dolgoztam majdnem 3 hónapig metró állomás takarítóként és ki is rúgtak. 😀 Életem első munkahelye volt, eléggé szerencsétlen voltam hozzá. Előtte diákmunkákat csináltam csak. Soha nem mondtam nemet a melóra, de van, ami nem életcél. Szerintem.

2022. máj. 21. 16:56
 7/8 anonim ***** válasza:
És a gyári munka èletcèl nálad?
2022. máj. 21. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Az sem , de nem kapok el semmit senkitől. Többet is lehet keresni.
2022. máj. 22. 00:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!