Főnök viselkedése teljesen megváltozott, lehet érdemes volna másik munkahelyet keresnem?
Január vége óta vagyok a cégnél, kis magyar Kft, de nagyon családias, és meglepő volt számomra, hogy a tulajdonos is lenn pörög a csarnokban, még hétvégén is bejár. Egyáltalán nem az az öltönyös alak, hanem pakolászik, targoncázik stb, viszont nem cseszeget senki ha kimegy cigizni, inkább odamegy beszélgetni. 2 hete volt egy vevői látogatás, és állítólag el is vittek pár terméket, mert nem bírunk időben szállítani, azóta csak átsétál a csarnokon, mégcsak köszönni sem állt meg nálam egész héten, de mással is hasonlóan viselkedik.
Ez nekem azt sugallja, hogy nagy gond lehet. Fizetést is egyre később utalja a cég.




válasza:



válasza:Lehetséges hogy rossz hete volt.
Nem lehet ez miatt le számolni,jó hogy arra felé annyi munkahely van.




válasza:Valami probléma lehet. Kérdés, hogy milyen találnál helyette és mekkora lehet a probléma. Nézelődj, de szerintem még ne dobbants.
#2: Miért, mi ebben a hihetetlen? Ha probléma van a cégnél, érthető, ha lelépnek az emberek. Ha kétszer késne a fizum, azonnali hatállyal felmondanék.




válasza:Én is egy ilyen kis vállalkozásban dolgozom.A főnök volt munkatársam volt egy korábbi helyen dolgoztunk együtt.Később csinált egy vállalkozást,és kinőtte magát, pár embert alkalmaz, én is így kerültem hozzá.Hasonló jókat tudok elmondani a viselkedésén és a hozzáállásán.Nincs az a nagy multis kizsákmányolós főnöki hozzáállás.Emberként tekint a munkatársaira.És figyel a mi érdekeinkre is legtöbbször. Viszont egy ilyen kapcsolat csak akkor működhet hosszú távon megfelelően, ha oda vissza működnek a dolgok.Azaz a munkavállalók nem élnek vissza a főnök jóindulatú hozzáállásával, hanem becsülettel és alázattal ledolgozzák a munkanapot.Az hogy elszív az ember egy cigit, vagy mondjuk késel 10 percet a munkából levan tojva,ha mondjuk a munkához való hozzáállásodon látszik hogy teszel azért hogy jól menjen a munka,és elkészüljenek a munkák határidőre.
Sok helyen van az, hogy van egy kis lazaság,és máris vérszemet kapnak a dolgozók, mert azt hiszik bármit lehet...mert laza a főnök és úgysem szól.Hát azért ez nem így működik...ő a vállalkozásból él, te meg az ő fizetéséből...mindenki érdeke hogy a vállalkozás jól működjön.És főleg egy kisebb cégnél a nem megfelelő hozzáállás nem megengedett. Egy nagyobb cég elbír több semmirekellő nulla embert, akik semmit nem tesznek hozzá a dolgokhoz.De egy kisebb cég nem bírja el.




válasza:Kapcsolódó kérdések:
Én (saját megítélésem szerint) átlagos vagyok. Egész szép arcom van, sminkelni alig, vagy egyáltalán nem szoktam. A testalkatom egy megosztó kategória. Arányos vagyok, de teltebb a kelleténél, van rajtam 5-10 kg felesleg. Ezen felül a hajam most lesz 1 éve, hogy...
Alapvetően nem lett volna bajom ezzel a névvel, de amikor elkezdtem felnőni észrevettem, hogy a tanáraim is folyton elsütik ezt a 'viccet" , és nagyon nem tetszik, hogy egy olyan nővel azonosítanak. Bemutatkozásnál is tudom, hogy ha kimondom a nevem, mindenkinek az fog...
Megváltozni egy haverért az okosabb vagy érdemes megszüntetni a kapcsolatot?
21 éves fiú vagyok, introvertált. Sosem járok el sehova, ahova a fiatalok járnak (gondolok itt kocsmákra, szórakozóhelyekre stb.), mert egyrészt baromira nem vonz, másrészt nincs kivel. Kirándulni, túrázni, sétálgatni szeretek. Leginkább egyedül megyek, nincs bajom az...
Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!




