Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Állandóan szivatnak a munkatar...

Állandóan szivatnak a munkatarsaim, valami otlet?

Figyelt kérdés

16 eves lany vagyok, diakmunkas vendeglatasban, pincerkent.

Van ketto ferfi mhnkatarsam, 20as es 30 as eveiben jarók.

9 honapja vagyok ott, es az alatt folyamatosan “csicskaztatnak” amig ők, leülnek pihennek iszogatnak stb. Kihasználjak hogy van egy tanulo aki köteles minden szarsagot megcsinalni, addig ok pihennek.

Egyszer peldaul nem volt annyi vendeg, igy munka sem, egy hatalmas konyvespolcot takaritattak le velem, majd kozoltek hogy ABC sorrendbe rakjam vissza, en meg cssk lestem hogy mivan?

Mondtak a konyhások, higy jaj voccelted pakold vissza ahogy volt. Majd szo szerint oda jottek ellenorizni, hogy kesz van e, nem volt igy ujra lepakoltottak velem es tenyleg megkelletr csinalnom. De baszki ennek mi ertelme van, azert csinaljak hogy en nehigy leuljek egy 5 percre pihenni.

Rengeteg ilyen csicskaztatas utan, osszeszolalkoztam az egyikkel idegembe, hogy rohadtul elegem van ebbol, es nem egy ember vette ezt eszre. Ok biztattak higy igen is szoljak. Ez utan csak rosszabblett, azota hozzam se szolnak, bunkok felegmak.

Alapbol is feketen dolgozok, tehat a heti 5 nap es 7 ora helyett, en heti harom napot megyek es 14 orakat.

Ebben a honapban, 3x mentem haza sirva, a stressz es az idegesseg miatt, ami miattuk van.

Jonnek ellenorizni hogy minden megvan e csinalva, ha ok ugy latjak hogy en nem mostam fel a harom helyiseget, ujramosatjak velem vasarnap este 10 orakkor, mikor megbeszeltem a harmadik egyebkent egyetlen rendes fiuval, hogy 9 kor engedjen el, mert nekem masnap iskola.

Erre ok ott tartanak, ujracsinaltatnak mindent, ha egy apro hibat is latnak barmit.

Ma mar nem erdekelt, magyarazott magyarazott nekem folyton, en mar sirtam megint idegemben, fogtam ossze szedtem a cuccom fel 11 kor(ugy hogy amugy 9 kor mar elengedve voltam:D) es kimentem szo nelkul, otthagytam oket.

Holnap fogok irni a fopincernek. Hogy vagy csinalunk valamit, vagy tobbet veluk egyutt ne osszannak be. Ha ez nem megoldhato, fonokhoz fordulok nyilvan.

Nem tudom nekem ebbol barmi rossz szarmazhat e, kirughatnak e vagy barmi.

Illettve ti mit szoltok az ilyes fajta munkahelyi “terrornak”



2022. máj. 22. 22:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
30%
Köszönj úgy nekik hogy csókolom. 😘
2022. máj. 22. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
93%
Semmiképp se hagyd ennyiben. Ha nem érsz el semmit azzal, hogy szólsz a feletteseknek, akkor keress másik munkát, és indokold a viselkedésükkel (meg azzal, hogy mindezt ignorálja a felettesed).
2022. máj. 22. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
73%

Ezt a kérdést, így ahogy van, mutasd meg a legnagyobb főnöknek, hogy Te írtad ki és, hogy miket kell átélned.

Ha nem küldi el őket, akkor valószínű rosszabb lesz a légkör, úgy meg a munkahelyváltás marad.

2022. máj. 22. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
77%
Fenyegesd be a főnököt, hogy otthagyod őket a sz*rba szezon közepén, ha nem véd be a zaklatásoktól. Persze csak finoman. A vendéglátásban k...a nagy a munkaerőhiány, szerinten ne hagyd magad csicskáztatni, könnyen lehet, hogy nagy szükségük van rád, és nem pótolnak olyan könnyen.
2022. máj. 23. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
91%

Kiskorú vagy, szóval elég alaposan bajban lennének ha te beállítanál a hatóságokhoz bizonyítékal, hogy feketén dolgoztatnak.

Ha a főnök elé állsz és elmondod hogy az alkalmazottjai ostoba, tahó kisgyerekekként viselkednek, valszeg fog tenni az ügyben.


Szar helyzet hogy ezt kell átélned, de ne hagyd annyiban.

2022. máj. 23. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
92%
Hat en nemtudom mit kepzelnek. Sok olyat hallottam hogy diakmunkasoknak orulnek, mert mindent megcsinalnak. De az hogy csicskaztatnak, legszivesebben fejbe basznam mindket fogyatekost. Rendesen ideges lettem ettol most :D mi a rakot hisznek magukrol, hogy ilyen nagy emberek? Rendesen meg kene mondani nekik hogy vagy abbahagyjak vagy ok lesznek bajban. 😠 20F
2022. máj. 23. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
87%

En szolnek a fonoknek.

Ne hagyd magad!

2022. máj. 23. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Shaddark ***** válasza:
85%

Én otthagynám a helyedben ha nem változik nagyon rövid időn belül a helyzet.

Ami 2-3 napot jelent, nem többet. Egy nappal sem, ne halogasd.

Most kellene megszeretned a munkát, ez a sok csalódás rá fogja nyomni a bélyegét az egész életedre, ami nem túl biztató kilátás a jövőre nézve.

Külföldön büntetik a munkahelyi moddingot, sajnos nálunk még nem igazán. Ám - nem túl jó tanács és én sosem tennék ilyet, de mivel te lány vagy ezért velem ellentétben nem vághatod állon őket amit kiérdemeltek már - akár nyugodtan kioszthatod őket facebookon is. Nem biztos hogy a párjuk és mamájuk előtt is bevállalnák szívesen, hogy a modding lett a kedvenc szórakozásuk. Ha a főnök elhajt miatta, én a cég google és face oldalára is kiírnám, hogy csak a munkahelyi moddingot támogató vendégek menjenek oda. Szóval van sok eszközöd, csak gondolom te jobb ember vagy tőlem, ezért ilyenek eszedbe se jutnak :)

2022. máj. 23. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a legjobb lenne ha a főnökhöz mennél be és majd rendet tesz közöttük. Rád sajnos úgyse fognak hallgatni hanem pár nap múlva még jobban piszkálnak majd...

A legjobb ha bemész a főnökhöz elmondod nekik ezt amit leírtál és mondd ezt nekik ha nem lesz változás akkor eljössz onnan illetve különben sem fair h kiskorúként tizen órákat dolgoztatnak ezért meg is büntetnek őket.

Lehet a főnöonek fogalma sincs mi folyik ott mert nem látja azt hiszi minden rendben van..

Vagy elfog velük beszelgetni h fejezzék be vagy nem hagyjàk abba akkor te ugyis eljössz és majd csinálhatják pluszban azt munka utàn amit te màr nem fogsz megcsinàlni mert nem leszel ott .. ők jàrnak rosszabbul te ugyis talalsz masik helyet mert a vendeglatasba hiany van. Neked csak jobb lehet de ne hagyd magad.

2022. máj. 23. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Amit a 8-as válaszoló ír is jó, ha esetleg a főnök is paraszt és elküld akkor a facebook oldalra meg a google értékelőbe ki lehet írni hogy milyenek hogy viselkednek és senki nem fog odamenni!
2022. máj. 23. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!