Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan hozzam a főnököm...

Hogyan hozzam a főnököm tudtára, hogy az egyik kolléga állandóan kavar és mérgezi a légkört?

Figyelt kérdés

Egy éve vagyok csak itt, így nem is tűnt fel a munkálkodása egészen addig, amíg el nem távozott két hétre. Már ilyen rövid idő alatt is érezhető volt a változás, olyan emberek beszélgettek egymással, akikről azt hittük korábban, hogy nem bírják egymást. Mint kiderült, egyelőre szinte csak számomra, hogy ennek a kollégának valamilyen módon minden konfliktushoz köze van, természetesen mindig ő a békéltető fél. Onnan ismertem fel elsősorban a tevékneységét, hogy megfigyeltem, nagyon másképpen viselkedik bizonyos helyzetekben és bizonyos emberek előtt. Különösen a főnökkel szemben, aki sokmindenben hallgat rá és kikéri a véleményét, pedig ő is sima alkalmazott. Sokszor fogalmaz olyan módon félreérthetően, hogy másra terelje a felelősséget, de ha számonkérik, azonnal letagadható legyen, hogy manipulál és még te érezd magad rosszul.

Viszont az én szavam új emberként nem hiszem, hogy sokat nyomna a latba, esetleg még gyengíteném is a helyzetem, vagy én lennék a rosszfej a szituban, hogy ezt a kedves aranyos, talpraesett vidám lányt mocskolom. Viszont ismerem a karaktert, korábban egy barátnőm volt épp ilyen.

Mit tehetnék? Meg akarom ezt javítani. Esetleg névtelen levél?



2020. dec. 3. 20:12
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Beszéld meg a többi kollegával, amikor a lány épp nincs bent, és együtt menjetek a főnökhöz beszélni.
2020. dec. 3. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha ennyire gyökér, miért álltok egyáltalán szóba vele? Ha nem mond igazat a főnöknek, miért nem közlitek az igazságot?
2020. dec. 3. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az egyesnek igaza van, közösen kéne lépni, de így se garantált a siker. A főnök kedvencébe beleállni nem mindig jó ötlet, főleg a háta mögött. Szóval előbb a csajjal kéne valamit kezdeni és ha nem megy, akkor feljebb menni.
2020. dec. 4. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!