Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Új munkahely, állandóan engem...

Új munkahely, állandóan engem szívató munkatárs, mit csinálnátok?

Figyelt kérdés

A vírus következtében vesztettem el az állásomat, most találtam új munkahelyet egy multinál (könyvelési terület), de örültem, hogy valamilyen állást egyáltalán találtam a jelenlegi helyzetben.


A betanulás időszakára egy szenior kollégát rendeltek mellém, akivel borzasztó minden együtt tanult perc. Maximalista, ő írta a cég összes tananyagát, a kákán is csomót keres, az irodában szinte egy állat. Úgy beszél velem, mint egy óvodással, ha hibázok, kérdezni nem lehet, mert minden kérdés hülye kérdés szerinte, "hogy tudok ekkora ökörséget mondani", meg "használjam már a józan eszemet egy pillanatra". Nyilván normál keretek között (mert most örülök, hogy van munkám), de megvédem magamat, ha ő adott ilyen instrukciót valamire (mert sokszor önmagának is ellent mond, de mindig neki van igaza).

Így már minden nap, amikor vele kerülök kapcsolatba, előtte gyomoridegem van...


A főnököm szerint minden rendben a teljesítményemmel, mert nehéz a tanulási folyamat, nagyon komplex a munkakör, így nem elvárt, hogy rögtön tökéletesen végezzem a munkám, azért betanulás az időszak neve. Nem szeretnék neki panaszkodni, mert nem venné ki jól magát, úgy érzem.


Ti mit tennétek a helyemben? Szeretnék tanácsokat kérni, mert már most gyomoridegem és migrénem van, mert jön a hétfő.



2020. aug. 9. 17:26
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
100%
Keresnék egy másik helyet a helyedben.
2020. aug. 9. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 A kérdező kommentje:

Igen, ezen én is gondolkodom, de ide is nagyon sok pályázat elküldése után vettek fel, most nagyon nehéz új állást találni, ezért hezitálok. Örülök, hogy most van egyáltalán valahol helyem, de nyilván tudom, hogy ez így kikészít. Sajnos lesz*rni nem tudom, nem vagyok olyan alkat, pedig az nem ártana.


Az az érdekes, hogy a csapat egyébként jó hangulatú, csak ezzel az egy emberrel van a probléma. Ő meg az irodán kívül egy jó fej ember, csak munkaidőben lesz állat belőle.

2020. aug. 9. 17:40
 3/39 anonim ***** válasza:
100%
Akkor muszáj bírnod, de már most keress mást, mert mint látható a vezetőd is egy nulla, nem csak a mentorod.
2020. aug. 9. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 A kérdező kommentje:
Igen, sajnos én se látok más esélyt, ráadásul jól összeszokott a csapat, a vezető és a néhány szenior már 10+ éve együtt dolgozik, nem tudom, mennyire nem egymást védenék be konfliktushelyzetben.
2020. aug. 9. 17:54
 5/39 anonim ***** válasza:
76%
4 A mentorod az árulód-viszont a vezetőd nem egy egyenes ember-ez 100%, mert ha jóban is van bárkivel is, akkor is igazságosnak kéne lennie, és ha látja, hogy te és a mentorod nem egyeztek, akkor át kéne vennie a helyét, és neki kéne téged felhúznia, de láthatóan nem érdekli, hogy mit művel a másik ember veled és hogy viselkedik. Ebből egyenesen következik, hogy abszolút nem egyenes. Egyetlen embert sem szabad engedni, hogy megalázó helyzetbe kerüljön, főleg új embert.
2020. aug. 9. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
100%
* megalázó helyzetbe kerüljön, főleg új embert, de régit sem.
2020. aug. 9. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 A kérdező kommentje:
#5 - Szerintem nem igazán érdekli, kivel hogy bánik a mentor.
2020. aug. 9. 18:16
 8/39 anonim ***** válasza:
100%

Holt nyugodt hangnemben közölném vele, hogy majd akkor szóljon hozzám, amikor tud emberi módon viselkedni.


Utána meg kérnék a főnöktől másik mentort.

2020. aug. 9. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 A kérdező kommentje:
#8 - Igen, alaphelyzetben én is megvédeném magamat, mert senki nem beszélhet így egy másik emberrel. De sajnos most ez egy kiszolgáltatott helyzet, örülök, hogy kaptam munkát a vírus alatt. Vagy szerinted rosszul fogom fel?
2020. aug. 10. 09:58
 10/39 anonim ***** válasza:
100%

Emiatt az "örülök, hogy kaptam állást a vírus miatt/nehéz időszakban/sz@r országban" mentalitás miatt bánnak kapcarongyként Magyarországon a munkavállalókkal. Mert még mindig az a mentalitás dívik, hogy örüljünk annak a kevés trágyának, ami van, mert van az ajtóban 1000 másik kopogtató.

Nem téged szekállak ezzel kérdező, ez egy nagyon rossz beidegződés nálunk. Ha a munkavállalók hajlandóak lennének kiállni magukért, nem itt tartanánk, hogy bármilyen alázást el kéne viselnünk létminimumot biztosító, röhejes fizetésért.

2020. aug. 12. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!