Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Veled előfordult már ilyen?...

Veled előfordult már ilyen? Ezt nem tudom mire vélni.

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy jelentkeztem egy munkára, elég komoly munkahelyen, úgyhogy jó lehetőségnek tűnt. 3 körös volt a felvételi procedúra, az első körben volt egy személyiségteszt, IQ teszt, valamint egy másik fajta kompetencia teszt. Nem felvágásként, de az eredményeim mind bőven átlag felettiek voltak, rögtön be is hívtak az első kör interjúra. A személyiségteszt alapján azt mondta a menedzser, hogy beleillenék a csapatba. Az első kör után szinte rögtön behívtak a 2. körre is. Ekkor már kicsit kezdtem beleélni magam, úgy gondoltam, hogy ha eddig eljutottam, akkor nagyon jók az esélyeim, és hogy inkább csak beszélgetős, ismerkedős hangvételű lesz a 2. interjú (sosem voltam még több körösön). Ehhez képest nem, mert kaptam jó sok keresztkérdést, de úgy éreztem, hogy rendesen megugrottam mindet. Az interjú végén az egyik bent lévő nagyfőnök meg is jegyezte, hogy milyen gördülékenyen ment az egész és hogy jót beszélgettünk. Nagyon pozitív volt a visszajelzés, legalábbis nekem annak tűnt, úgyhogy 90%-ra biztos voltam benne, hogy felvesznek.

Erre ma jött az e-mail, hogy sajnálják, de nem én vagyok a megfelelő személy a pozícióra, mert néhány kritikus kérdésre nem olyan választ adtam, amit elvártak volna, ugyanis ezekre a kérdésre nem tudtam “tömör, jól felépített” választ adni. Ezt eléggé furcsállom, mert én egyáltalán nem így éltem meg, szerintem flottul ment minden, amit megerősített az egyik főnök is, vagy akkor minek mondta a végén, hogy gördülékeny volt az interjú? Mindenestre természetesen elfogadom a döntést, ez van. Szimplán kissé csalódott vagyok, mert nem erre számítottam. Eddig ez az első munkahely, ahonnan visszautasítanak interjú után.. lehet nem voltam szimpatikus?

Veled is előfordult már, hogy az utolsó kör interjú után mégse te lettél felvéve?



2022. máj. 30. 17:09
 1/6 A kérdező kommentje:
Egyébként az lemaradt, hogy angolul beszélgettünk végig, és mivel nekik sem az angol az anyanyelvük, ezért lehet valamit félreértettek? Vagy elbeszéltünk egymás mellett, és ezért nem volt számukra “jól felépített” a válaszom?
2022. máj. 30. 17:18
 2/6 anonim ***** válasza:
75%

Valószínűleg jött utánad egy olyan jelölt, akiről úgy gondolták, hogy jobban meg fog majd felelni az elvárásaiknak. Ez még nem jelenti, hogy te ne lettél volna jó, de ezek szerint volt nálad jobb és valamivel meg akarták indokolni a választásukat. Esetleg egy ismerős ismerőse kapta meg az állást, aki a protekció miatt nyilván előnyt élvezett veled szemben. Szerintem korrekt dolog tőlük, hogy visszajeleztek, sok munkáltató még erre sem képes.

Volt már velem is olyan, hogy a 2. kör után nem én lettem a befutó, pedig csak pozitív visszajelzést kaptam az interjú végén. De az olyan munka lett volna, amire utólag nagyon örülök, hogy nem vettek fel.

2022. máj. 30. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Fúj. Bonts pezsgőt, hogy nem kerültél ilyen tetű céghez, ami már állásinterjún profin beszivat.
2022. máj. 30. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom, még vagy 20 emberrel végigjátszották ugyanezt, vagy már megvolt eleve a választott.
2022. máj. 30. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Ment a zöld.
2022. máj. 30. 20:07
 6/6 anonim ***** válasza:

Az indokot ne vedd túl komolyan, ez jófejkedés a cég részéről, valódi okot soha sem írnának le, mert annak következményei lehetnek.

Könnyen előfordulhat, hogy jött valaki, aki szimpatikusabb volt a közvetlen főnökkel, ezzel nem tudsz mit kezdeni.

Inkább gondolj arra, hogy milyen ügyes voltál, eddig is eljutottál és legközelebb már tapasztaltabban ülsz oda interjúzni.

2022. máj. 31. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!