Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha van 12 nap szabim, nem...

Ha van 12 nap szabim, nem vehetem ki amikor akarom??

Figyelt kérdés

Szóval önkormányzati cégnél dolgozom, 26 éves vagyok és összesen huszon valahány nap szabim van, sajnos március vegén apukám beteg lett ezért én jártam vele orvoshoz és áprilisban másfél hétre kórházba került mindennap mentem hozzá és ez elvitte a szabijaimat. Aztán apum elhunyt akkor megint egy hetet otthon voltam mert a temetést intéztem.

Április óta dolgozom rendesen, táppénzen se voltam. Június közepén lesz a párom apukájának a születésnapja és meghivott minket.

Szeretnék elmenni csak 2 napot akarok kivenni, eztet már említettem a műszakvezetőmnek, aki azt mondta fiatal vagyok dolgozzak csak majd ők kiadják a szabijaimat amikor úgy látják.

Ezt megtehetik? Azt is mondta hogy amúgyis a szabijaim felével a munkahely rendelkezik.

Most komolyan nem vehetem ki a 12 napomat amikor szeretném?

Arra gondoltam ha nem adja meg, akkor elmennék arra 2 napra táppénzre de biztos az feltűnő lenne.

Arról meg nem tehetek hogy apum mielőtt elhunyt ennyit betegeskedett és senki nem tudott bemenni hozzá a kórházba csak én


2022. jún. 6. 19:09
 1/4 anonim ***** válasza:
92%
A szabadságod 20%-val rendelkezel csak szabadon.
2022. jún. 6. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Szóval ha nem adja meg akkor nem tehetek semmit se?
2022. jún. 6. 19:15
 3/4 anonim ***** válasza:
92%
Ha esetleg pont akkor beteg leszel 3 napra arról te most nem tehetsz...
2022. jún. 6. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
93%

Az összes szabadságodnak csak egy kisebb részével (7 nap) rendelkezel te a Munka Törvénykönyve szerint, a többivel a munkaadód. Persze vannak további előírások, hogy milyen módon kell kiadnia.

[link]

A közeli hozzátartozód miatt jár(t volna) 2 nap rendkívüli szabadság, az nyilván nem számít(ana) bele az éves keretedbe, így abba a részbe sem, amivel te rendelkezel. Ha jól számolok, azzal együtt pont lenne még 2 napod, amivel te rendelkezel, kérdés, hogy utólag ezt mennyire tudod érvényesíteni.

2022. jún. 6. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!