Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit lehet kezdeni egy ilyen...

Mit lehet kezdeni egy ilyen kollegával?

Figyelt kérdés

Vendéglátásban dolgozunk, ő kisegítőként én pedig szakmabeliként, 30 év van köztünk az ő javára.

A nő az első pillanattól kezdve utál és gyűlöl engem, nem is lenne ezzel probléma, csak az utóbbi időben elszaladt vele a ló. Néhány példa:

-a műhely egy leválasztott részében dolgozok, bejön és körülnéz, hogy én mit csinálok

-ha ránézek a telefonomra már egyből fennhangon megjegyzi, hogy na akkor telefonozzunk mi is, nem dolgozni járunk ide

-a közös műhelyben folyamatosan bámul

-egy olyan terméket készítettem, aminél fontos, hogy folyamatosan figyeljük amíg a gépben van, mert könnyen túlmegy, már hallom hogy én nem csinálok mást csak állok és nézem a gépet

-a termékeket, amiket én készítek, kivétel nélkül mindig megszólja, hogy hogy néz ez ki, neki ez nem tetszik és ezt szakember készítette, hát ez milyen gusztustalan stb, miközben ugyanolyan, mint mikor más csinálja meg

-számolja hányszor megyek ki cigizni és hány percig ebédelek

-ha egy légtérben vagyunk, folyamatosan megjegyzéseket tesz amik nekem szólnak, de nem meri a szemembe mondani, csak a reakciómat figyeli

-ha tudja, hogy az adott terméket én készítem aznap, akkor nem főzi meg az alapot (ami az ő feladata), de ha egy másik munkatársam csinálja, akkor szó nélkül ugrik és nekiáll


Ez csak pár apróság, először próbáltam figyelmen kívül hagyni, de már nagyon kezd elegem lenni belőle és egyre nehezebb elengedni a fülem mellett ezeket a dolgokat. Természetesen az nem baj, ha ő telefonál óránként 45 percet, kimegy beszélgetni, 20 kg krumplit pucol egész nap (10-12 órákat dolgozunk), a munkája egyenlő a 0-val és ezt abszolút nem rossz szándékból írom. Van, hogy egész nap nem csinál semmit, csak alibizik. A főnök látja ennek egy részét, de csak legyint rá hogy bolond, ellenben engem minden apróságért piszkál.

Komolyan úgy érzem magam mint egy óvodában, ott volt egy hasonló eset amikor egy csaj kinézett magának és semmi esetre sem hagyott békén. Egyébként szeretem-imádom a munkámat, a fizetéssel sincs bajom, de ez a folyamatos “terror” nagyon elveszi a kedvem az egész helytől. Mit lehetne tenni ebben a helyzetben, illetve mit lehet kezdeni az ilyen munkatárssal? (Azon kívül, hogy ne foglalkozzak vele)


2022. jún. 12. 16:27
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól tudom a vendéglátásban munkaerőhiány van, egy szakmabelit nehezebb pótolni, mint egy kisegítőt. Én odaállnék a főnök elé és megmondanám neki, hogy vagy ő megy vagy én, főleg ha látja is egy részét annak, hogy miket csinál. Az meg, hogy ha te kéred akkor nem csinálja meg az alapot, konkrétan megtagadja a munkát amiért oda felvettétek. Normális főnök szerintem az ilyet repíti. Ha pedig ne adja ég téged csesztetne érte, az a főnkről is elárul egyet s mást.. Szerintem szakmabeliként seperc alatt találnál máshol munkát.
2022. jún. 12. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szúrj neki vissza mindig valamit, hogy elmenjen a kedve a cseszegetéstől. Vannak olyan mérgező helyek, ahol tégy bármit, mindenképp meg fogod szívni, mert egy idióta szhar a vezetőség... de legalább ne hagyd magad.

És tényleg keresgélj közben jobbat.

2022. jún. 12. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk én szakmabelikként közölném a hölggyel, hogy ő csak kisegítő, van munkája végezze el azt, és ne engem ellenőrizzen. Kisegítőként végezze el azt amire felvették, ha nem tetszik neki a rendszer, menjen más helyre.
2022. jún. 12. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Én flegmán odavágnám, akár többször is, hogy egy vén kisegítő na pampogjon. Örüljön, hogy van hová raknia az elnyűtt csülkeit, mert egy kivénhedt munkaerőre már sehol sincs szükség.
2022. jún. 12. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!