Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A navnál egy sima ügyintézőnek...

A navnál egy sima ügyintézőnek minek kell pszichológiai alkalmassági?

Figyelt kérdés
Csak kíváncsi vagyok :D

2022. jún. 14. 15:58
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát tudod a vevőnek "ügyfélnek" néha nehezen érthető, kezelhető a kommunikációja, értelmezési gondjai is vannak, és kezelni "tűrni" kell tudni.
2022. jún. 14. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Anyám dolgozott ilyen helyen, mesélte, hogy volt olyan ügyfél, aki öngyilkossággal fenyegetőzött, mert be kellett fizetnie az adót.

Másik városból ugyan, de olyat is hallott, hogy ténylegesen felgyújtotta magát az ügyfél az alkalmazottak szeme láttára (és ráadásul még a közvélemény is úgy reagálta le, hogy „megérdemlik a navosok, hát ők szedik be az adót”).

2022. jún. 14. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert ha mondjuk én téged telefonon elküldekek a jó k...a anyádba, akkor ne kapj sírógörcsöt. Most én nem vagyok ilyen, de amilyen hangnemben beszélnek egyesek az ügyintézőkkel (akik sokszor a legkevésbé tehetnek bármiről is), az tényleg a legalja
2022. jún. 14. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Jézusom kettes, na akkor így már mindent értek...
2022. jún. 14. 16:20
 5/5 anonim ***** válasza:
45%

"A navnál egy sima ügyintézőnek minek kell pszichológiai alkalmassági?"


Nem csak sima ügyintézőnek kell. A NAV-nál mindenkinek kötelező ez.

Annyiféle emberrel találkozol, és annyiféle élethelyzettel, hogy ezt tudni kell kezelni. Általában a saját érdeked. Ne zakkanjál meg...


Gondolj bele, egy adóhatósági végrehajtó bűnözökkel is találkozik például, hiszen a törvényszéki végrehajtásokat is ők végzik már.

Egy adóellenőr a legnagyobb ellenség az országban. Nyilván úgy is fogadják az ügyfelek.

Egy "sima" ügyintéző is találkozhat ezekkel az ügyfelekkel bárhol, bármikor a munkája során. Nem sírhatod el magad, amikor éppen anyáz az ügyfél, és tudni kell reagálni arra is, ha megfenyeget. Nem küldheted el az anyjába.


Azon kívül látsz sok nyomort, elesettséget. Nem lehetsz részrehajló, nem sajnálhatod meg őket, érdekükben sem mehetsz jogszabállyal szemben, de minden segítséget meg kell adnod, ami jogilag megadható.


A fenti vizsgálat jó eséllyel kiszórja azokat, akik erre alkalmatlanok.

2022. jún. 18. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!