Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mennyire igaz, hogy a szégyenn...

Mennyire igaz, hogy a szégyennel kapcsolatos problémákat nem lehet sima beszélgetős terápiával gyógyítani?

Figyelt kérdés
Hanem hipnotikus, vagy más fajta mélylélektani terápia kell hozzá?

2022. ápr. 6. 22:19
 1/4 anonim ***** válasza:
37%

A terapia egeszben arrol szol, hogy elhitetnek veled valamit.


Legyen az valos valotlan.


Ha alacsony az onbizalmad, akkor konnyebben elhiszel barmit, de nehezen teszed a magadaeva.


Ha magas onbizalmad van, akkor nehezen hiszel el barmit, de makacsul ragaszkodsz is hozza.


Attol fugg melyik tipus vagy.


Hipnozist konkretan nem tudom hogy erted, valami szerrel?


Relaxacios technikakat szoktak alkalmazni terapeutak amivel elvileg levisznek alfaba vagy hogy van. Nekem annyira nem jott be, omlott a konny az arcomrol - pont az ellenkezojet valtotta ki nalam: szomorusag, duh, csalodottsag, remenytelenseg.


Nem biztos hogy neked is jot tenne egy hipnozis - szerrel indukalva vagy anelkul.


Sztereotipia hogy a pszichologushoz azert megyunk hogy feltarjuk a regi sebeket - de ez nem igy van. Sokszor tilos feltarni a sebeket, hagyni kell hogy az ido gyogyitsa be es melle segiteni az elet mas oldalait. De persze valamikor valoban az a jo ha feltepjuk a mar beforrt hegeket.


Menj egy pszichologushoz aztan probald ki neked mi a jo.


Csak ne az legyen mint az enyemnel volt, hogy elmondta mi lesz es hogy 99%-ban az embereken segit meg minden - erre en voltam az az 1% akinel pont nem segitett es mivel csak azokat a megkozeliteseket ismerte, ezert elkuldott egy "Jobbulast viszlat!"-al.

2022. ápr. 6. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
61%

Szégyenérzet a bűntudattal kapcsolatos.


Nem feltétlenül kell kiiktatni, együtt lehet vele élni. (A lelkiismereted is szólhat egyes helyzetekben.)


Milyen esetekben gátol téged az a szégyenérzet? Sok mindentől függ.

2022. ápr. 7. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
42%
Első válaszoló! Szinte hasonlót éltem át én is, a mai napig szenvedek attól, hogy a volt terapeutám erőszakosan felszakította a sebeimet, miközben többször is szóltam, hogy nem tesz nekem jót (munkában rosszabbul teljesítettem, nem voltak képes koncentrálni, alvászavaraim lettek). Az lett volna az ideális, ha elfogadja, hogy épp nyugalomra van szükségem, és abban kérem a segítségét, hogy az élet többi oldalával foglalkozzunk. Szívesen beszélgetnék veled erről privátban!
2022. ápr. 7. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%
Bölcsészre ne hallgass.
2022. ápr. 7. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!