Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Eldonheti egy pszichologus...

Eldonheti egy pszichologus kenye-kedve szerint, hogy kit vallal, kit nem, ha meg csak nem is arrol van szo, hogy bolond, csak sima csaladi ugyekben kernenek tanacsot, de egy 5-6 mondatos email alapjan donti el, kit fogad, es kit nem?

Figyelt kérdés
2021. jún. 23. 16:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Eldöntheti. Senkit nem lehet kényszeríteni.
2021. jún. 23. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy eldöntheti. Ha tanács kell, mehetsz coachoz is, ahhoz nem feltétlen kell pszichológus.

A pszichológushoz járók pedig nem "bolondok".

2021. jún. 23. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Andizsuzsi ***** válasza:
7%
Családi ügyekkel nem foglalkozik a pszichológus.
2021. jún. 23. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
72%

Még szép hogy eldöntheti... Főleg, ha magán pszichológusról van szó.

Csak úgy mellékesen megjegyzem, hogy pszichológushoz nem "bolondok" járnak, hanem bárki aki elakadt valahol az életében vagy csak fejleszteni szeretné az önismeretét.

Te pedig rossz helyen keresgélsz, mert a pszichológus nem ad tanácsot.

2021. jún. 23. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
88%
3# Még jó, hogy egy pszichológus foglalkozik családi ügyekkel... Rengetegen külön a családi konfliktusokra specializálódnak. Arról nem is beszélve, hogy a családterápia egy pszichoterápiás módszer.
2021. jún. 23. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
A pszichológus nem ad konkrét tanácsot a konkrét családi probléma megoldására. Csak a beszélgetések során próbálja ráirányítani a kliens figyelmét azokra a szempontokra, amelyek segíthetnek a családi probléma megoldásában. Magát a problémát azonban a kliensnek és családjának kell megoldania.
2021. jún. 23. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Családi dolgokat én se vállalok nagyon, nem az én szakterületem, nem szeretem. Bár én ilyenkor mindig ajánlok más kollegát vagy segítek keresni.
2021. jún. 24. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!