Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Borderline-nal van értelme...

Borderline-nal van értelme "sima" pszichológushoz vagy coach-hoz menni?

Figyelt kérdés

Sok szakembernél jártam már, mire egyáltalán diagnózist kaptam borderline-ról. Rettentő elégedetlen vagyok az életemmel, szörnyű rossz az önképem. A barátaim társaságában lassan meg sem tudok lenni, olyan nehéz elviselnem, hogy játszva megvalósítják azokat a dolgokat, amikre én hiába törekszem.


A pszichológusokból meg azért van elegem, mert úgy tesznek, mintha nekem jó lenne az, hogy elrontom a saját életem, ahelyett, hogy azon munkálkodnának, hogy megértsem, hogy miért alakult ez ki (meg vagyok győződve, hogy a szüleim miatt), és hogy megértsék, mi zajlik bennem pontosan, mik az irreális félelmeim, mik miatt értékelem le magamat, stb. Van egyáltalán olyan pszichológus Mo.-n, aki pl. Big Five-val megnézi az ember személyiségjegyeit, mielőtt kezelni kezdi? Úgy általában, csak nekem az az érzésem, hogy itthon ez egy kókler szakma, és a legtöbbnek lövése sincs, hogy kéne kezelni az embert?


2021. jún. 25. 22:27
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
60%

Sote benfekvoson voltal mar? Esetleg tunderhegy? Mind a ketto ajanlott.


Ill van egy csomo onfejleszto konyv ami segithet megismerni a defektjeid.

2021. jún. 25. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
Pl [link]
2021. jún. 25. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
77%

amíg kognitív viselkedésterápiára jártam, én is ezt gondoltam, hogy minden pszicho inkompetens

analitikusan orientált terápiára menj, nekem csak az segített (szintén bpd-m van)

tündérhegyet is javaslom, az konkrétan az életemet mentette meg

2021. jún. 25. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Tündérhegyen kaptam meg a diagnózist. Nekem is nagyon jó volt, de azon kívül minden mást kb. feleslegesnek éreztem. Az analízissel az a bajom, hogy nem halad sehonnan sehova. Egy idő után egy ilyen önismétlő beszélgetés lesz az egész. Én azt érezném hasznosnak, ha intenzíven figyelné valaki, hogy mi milyen érzést vált ki bennem, és ezeknek a gyökerét megnéznénk. Érzem, hogy egy csomó hiedelmem torz, fals énvédő mechanizmus, hogy sémák rabja vagyok, de ezeket nem tudom egyedül lebontani. A pszichológusok, akiknél eddig jártam meg egyszerűen nem elég éles szeműek ehhez. TH azért volt hasznos, mert ott csoportfoglalkozásokon kiderültek dolgok, amiket amúgy nem venne észre senki. Ott látszott a kontraszt aközött, hogy mit mutattam, meg hogy mit éreztem közben, miután utána elmondtam. Ez lenne szerintem a dolga egy terapeutának, hogy ilyen helyzetekből rakja össze, hogy hogyan működöm meg hogyan értékelem magamat, miktől félek és miért. Aztán megnézhetnénk, hogy ezek honnan erednek, elmondhatná, hogy ezzel szemben mi velem kapcsolatban a realitás, és ennek hatására át tudnám írni az engem gátoló hiedelmeimet. De idáig senkivel nem jutok el, és ez nagyon idegesít.
2021. jún. 25. 22:56
 5/26 anonim ***** válasza:
76%

Ezert javasoltam a sotet is.


A soten borderre is specializalodtak es van borderline csoportterapiajuk, csak ott meg a varolista kb 4-5 honap.


Bnom borderlineos.

2021. jún. 25. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
68%

az analízis nem egyenlő az analitikus terápiával, teljesen más a kettő

mentálport, kréné, jelenlét, ménesi

ezekben a rendelőkben keress olyan pszichot, aki dolgozott tündérhegyen régebben, és menj hozzá

2021. jún. 25. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
75%

Kedves kérdező! Pszichologus vagyok.


Jokat irtak, borderrel sote, tunderhegy, analitikus terapia.


Viszont felmerült bennem valami azok alapján amiket írtál.


"Ez lenne szerintem a dolga egy terapeutának, hogy ilyen helyzetekből rakja össze, hogy hogyan működöm meg hogyan értékelem magamat, miktől félek és miért"


Te hogy ertekeled magad, mennyire vagy nyitott a pszichológus munkajara? Sok helyen eles önreflexiót mutat amit irsz, de közben mintha kihivnad a pszichologust hogy mindent vegyen eszre es javitson meg.

2021. jún. 25. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
65%
Meg veletlenul se jusson eszedbe coachoz menni ilyennel, nagyon sok elvetemult buta ember van kozottuk, akik ugy gondoljak egy par hetes tanfolyamok elvegzes utan, hogy kepesek nagy korkepek kezelesere. Minimum pszichoterapeuta vegzettsegu kell, aki borderlinera specializalodott, mert kulonben csak egy nagyon draga, folosleges jatszma lesz a munkatok.
2021. jún. 26. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
8: Nem tudom, ilyet hol találok. Sőt, az az igazság, hogy még ezzel a borderline-nal sem tudom, hányadán állok. TH-n kaptam a diagnózist, de állítólag ezt nem kell annyira komolyan venni, mert ott kb. minden harmadik ember megkapja. Az is fura, hogy akikhez magánban jártam, egyszer se diagnosztizáltak vele.
2021. jún. 27. 22:57
 10/26 A kérdező kommentje:

7:


"Te hogy ertekeled magad, mennyire vagy nyitott a pszichológus munkajara?"


"Sok helyen eles önreflexiót mutat amit irsz, de közben mintha kihivnad a pszichologust hogy mindent vegyen eszre es javitson meg."


Hát bocsánat, de alkalmanként 10-15.000 forintért elvárom, hogy vegyen észre mindent, lévén ez lenne a dolga. Ezért kér el ennyi pénzt. Vagy azért fizetem, hogy üljünk és beszélgessünk? Sokszor van az az érzésem, hogy vagy én vagyok a hülye, vagy senki nem végzi el ebben az országban rendesen a munkáját. Eleve miért nem úgy indul egy pszichoterápia, hogy kitöltünk egy szerződést, csinálunk egy személyiségtesztet, és az alapján tűzünk ki egy terápiás célt, és megnézzük minden hónap végén, mennyit haladtunk? Ezek tényleg olyan irreális elvárások? De biztos bennem van a hiba, hogy azt várom, hogy valaki módszeresen és elszántan fáradozzon azon, hogy megtalálja azokat a problémákat, amikre még én sem látok rá, adott esetben átlásson a ferdítéseken meg az énvédő mechanizmusokon. Meg ha valamit sokszor hangsúlyozok, akkor azt vizsgáljuk már meg rendesen, ajánljon hozzá szakirodalmat, és ha kell, akkor egy másik terápiás módszert másik terapeutával. Én értem, hogy nem vagyok könnyű eset, de ha csak a könnyű eseteket tudjátok megoldani, akkor mi ebben a munka? Az irritál ebben az egészben, hogy leülök, beszélgetünk, és mindig az az érzésem, hogy a terapeuta három lépéssel mögöttem kullog, olyan banalitásokat mond, hogy "most már ennyi évesen ezek infantilis gondolatok és fel kéne nőni", és nem tudja kikövetkeztetni, hogy mi az, ami az elakadás valódi oka, és honnan szerezhetnék valódi hajtóerőt a továbblépéshez. A jó szakemberek már mind Londonban vannak? (pszichiátereknél tudom, hogy ez a helyzet, 400 maradt állítólag az egész országban)

2021. jún. 27. 23:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!