Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A munkahelyen kiutálnak,...

A munkahelyen kiutálnak, velem van a baj?

Figyelt kérdés

Mindig is elég csendes és zárkózott voltam, ennek az oka részben az, hogy már sokat csalódtam az emberekben és sok idő kell, hogy megnyíljak valakinek. És hát ezen egyáltalán nem segít pár munkatársam viselkedése...

Amikor pár hónapja ide kerültem, egy másik, kb. korombeli emberrel kellett egy helyen dolgoznom, aki szintén akkor kezdett, mint én. Rajta már akkor észrevettem, hogy nem vagyok neki szimpi, amikor próbáltam beszélgetést kezdeményezni vele (amihez egyébként nagyon durván ki kellett lépnem a komfortzónámból), flegmán válaszolt, meg nem is kérdezett vissza, szóval inkább feladtam és konkrétan szó nélkül dolgoztunk egymás mellett.

Ő közben jóba lett pár idősebb munkatársunkkal is, akik munka közben gyakran oda jöttek hozzá beszélgetni és sokszor a fülem hallatára mondták neki, hogy menjen már ki velük cigizni vagy induljanak el hamarabb a szünetre, engem meg hagyjon ott, majd én egyedül befejezem az adott feladatot, meg ilyenek.

Volt, hogy ezekkel az idősebb barátnőivel kellett együtt dolgoznom és amikor megkérdeztem valamit, amit nem annyira értettem, vagy csak nem voltam benne biztos, jól csinálom, flegmán annyit mondtak, hogy minden le volt írva az oktatásban. Mellesleg ez amolyan "nyílt titok" nálunk, hogy senki nem az oktatóanyagból tanul, ha új helyre kerül, hanem úgy, hogy akik ott szoktak dolgozni, megmutatják az új embernek, mit kell csinálni. Volt, hogy maga a főnökünk mondta, hogy megcsinálja helyettünk az oktatóanyagot és mi addig tudunk dolgozni. Nekem is volt, hogy be kellett valakit tanítanom és én is mindent normálisan megmutattam meg elmagyaráztam, nem csak flegmán annyit mondtam, hogy "hát ott volt minden az oktatásban"..

Egy pár hete észrevettem, hogy amikor bemegyek és köszönök mindenkinek, ez a pár munkatársam nem is köszön vissza, néha, ahogy meglátnak, összesúgnak és vihognak. Olyan is volt, hogy pl. vettem egy új fülbevalót vagy sminket viseltem (egy egyszerű, egyáltalán nem kihívó smink volt, szemhéjtus meg szempillaspirál volt rajtam és ennyi), és hallottam is, hogy az egyik öregasszony mondja a többieknek, hogy "nézzétek má'.." és a többit nem hallottam, de gondolom valami olyasmit mondott, hogy hogy kicsíptem magam vagy valami és mindannyian rám néztek, aztán vissza egymásra és elkezdtek röhögni. Arra is volt példa, hogy mentünk ki szünetre és én mentem elöl, ők meg pár m-rel mögöttem és egy picit megbotlottam, erre elkezdtek visítani mögöttem a röhögéstől. Másokat is szoktam látni botladozni néha a munkahelyen, mert ilyen műviaszból vagy miből készül a padló, a cipő, amit bent kell viselni meg ilyen gumis talpú és így rátapad úgymond a padlóra, szóval...ja, könnyű megbotlani rajta, de valahogy én nem kapok röhögőgörcsöt ilyenkor.

Beszéltem a főnökömmel erről és átrakott egy másik helyre, ahol egy normális munkatársammal dolgozok együtt, vele el is tudok beszélgetni, de attól még zavar, hogy a műszak kezdetekor minden nap látom, hogy az a pár ember nevet rajtam, meg fejeket vágnak, meg ilyesmi. Meg amit nem értek, hogy van néhány munkatársam, akikkel ugye jól kijövök, de ők pl. azzal a pár emberrel is, akik úgymond kiutálnak, szoktak beszélgetni meg úgy vettem észre, jóban vannak velük. Pl. aki nem akart betanítani, hanem azt mondta, le volt írva minden az oktatásban, mindenki mással ilyen mézes-mázosan beszél, csak velem bunkó. Amikor még oktatásra jártunk, párszor beszélgettem vele és akkor velem is kedves volt, akkor kezdett el bunkózni, amikor elkezdett barátkozni azzal az emberrel, akivel először együtt kellett dolgoznom.

Szerintetek velem lehet a baj?


2022. jún. 14. 16:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem veled van a baj.

Ilyen egyebkent minden munkahelyen van.

Elkepzelheto, h szebb/fiatalabb/csinosabb vagy, mint ok? Altalaban ezert szoktak b.ziskodni.

Azert csinaljak, h rosszul erezd magad es esetleg add fel, ne menj tobbe.

Mindenhol van ilyen. (Meg kulfoldon is, volt szerencsem megtapasztalni)


Csak ignorald oket, koncentralj arra vagy azokra a munkatarsakra, akikkel jol kijossz.

2022. jún. 14. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem veled van a baj. Szinte egy az egyben ugyanezeket már én is átéltem, és én is csendes vagyok, sőt az egyik tuskó, miután kiutáltak az ő részlegükből és átmentem egy másik részlegre, még őrjöngve kikelve magából utánam csapta az ajtót, amikor elkezdtem őt ignorálni az öltözőben és már nem is köszöntem neki. Nagyon sajnálom, hogy te is ilyen ordenáré barmok közé kerültél. Én is azt tapasztaltam, hogy akikkel jól kijöttem, azok a tuskókkal is jól kijöttek, amit én se tudtam hová rakni. Gondolom ezek mind kétszínű emberek, az egyiket már rajta is kaptam, hogy a hátam mögött ő is szid engem is, ha épp úgy vágódik be a másiknál.
2022. jún. 14. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
77%

Ezek az emberek mindenütt ott vannak. Szekunder szégyenérzetem volt olvasni ezt.


Csak azt tudom mondani, hogy sok a beteg, kevés a piócás ember :D

2022. jún. 14. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Shaddark ***** válasza:
69%

Nem volt szerencséd.

A tippem az, hogy akivel először dolgoztál azt

emlékeztetted valakire akire haragszik (pici dolgok is elegek, pl. egy gesztus vagy fejforma, vagy a füled formája :) és át-tolta, kivetítette rád ezt az érzelmet.

Minden ilyen "első látásra" szimpatikus / antipatikus érzés ilyenekből áll össze. Sose a "nem szimpi" ember hibája, a véleményt alkotó nem dolgozta fel a korábbi lelki sérülését, elrejti, eltemeti magában (vagy sírdogál lefekvés előtt) és ez lesz belőle.

Az ő hatása lehet az " az idősebb barátnőire" ez az antipatikus hozzád állás.

Akikkel lehet hogy tényleg nincs semmi gond. Sajnos ez így működik, ha csak az egyik felet hallgatjuk meg a két "ellenfél" közül, a másikat utálni fogjuk egy idő múlva. Ez természetes. Nem kellene így lennie, de így működik.

Szerintem ne foglalkozz vele.

Nem a te hibád. Így jött össze. Lehet akire hasonlítasz a barátnője volt, aki elcsábította tőle a szerelmét... Vagy iskolában bántalmazta rendszeresen... Ide szabadon választott mit képzelsz el. A lényeg hogy inkább sajnálni érdemes mint haragudni rá.

Az ilyesmiket amúgy jobb kommunikációs készségekkel már az elején el tudod hárítani, érdemes lehet foglalkoznod ilyesmivel mert az életben ez a "skill" sokszor jól jön. És sajnos nem állsz túl jól ezzel a tudomány ággal, de ha kicsit foglalkozol vele, gyakorolsz, akkor többé nem történhet meg veled ilyen. Mert a kommunikáció csodákra képes. Ha nem maradnak kimondatlan kérdések, ha képes vagy megbeszélni vele még az elején akkor nincsenek ilyen horror sztorik.

Én pl. leültem volna vele és megkérdezem hogy van-e valami problémája velem, emlékeztetem esetleg valakire vagy mondtam olyat amin megsértődött... És megbeszéltem volna vele face to face. Ez szinte mindig megoldja az ilyesmiket. A legtöbb problémából azért lesz trauma, mert félünk és nem merjük nyíltan, őszintén megbeszélni azt ami nyomaszt minket.

Persze ennek most már mindegy, most csak simán kerüld el őket. Ha kinevetnek hát kinevetnek - ezen az önbizalmad növelése segít. Engem pl. nem zavar, mert nagy önismeretem és ebből még nagyobb önbizalmam van, ezért a saját és a szeretteim véleményén kívül senkiére nem adok.

2022. jún. 14. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, nem igazán életszerű, hogy aki nem hajlandó egy egyszerű mondatra válaszolni, az le fog veled ülni face to face megvitatni a sérelmét.
2022. jún. 15. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!