Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Manapság rossz ómen a munkálta...

Manapság rossz ómen a munkáltatók szemében, ha valaki néhányhavonta vált munkahelyet?

Figyelt kérdés
Úgy látom, egyre bátrabbak a munkavállalók, ha valami nem tetszik, továbbállnak.

2022. jún. 9. 07:05
 1/8 anonim ***** válasza:
95%
Ha meg tudod indokolni észérvekkel, vagy rajtad kívül álló okokkal a váltásokat, akkor nincs baj szerintem. Jó nyílván akinek mondjuk 2 év alatt 10 állása volt az már más kategória. Nekem egy év alatt volt 3,de most megtaláltam végre a viszonylag jó helyemet.
2022. jún. 9. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%
nem csak manapság
2022. jún. 9. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
83%
Pár napos illetve pár hetes munkahelyet nem kell bevallani. Persze az önéletrajz attól is függ hova jelentkezel. Minél magasabb pozícióba annál precizebbnek kell lennie. Én pl.amikor eladónak jelentkeztem a dátumokat nem írtam ki. Előtte voltak rövidebb ideig tartó m.helyeim illetve kettő között kihagyasok is. Csak leirtam m.hely, hol és milyen pozíció. Persze ha vezetőnek vagy felsőfokú vegzettseget igénylő helyre jelentkezel akkor nagyon precíz részletes önéletrajz kell és igen, sajnos lehet hátrány a több kevés ideig tartó m.viszony.
2022. jún. 9. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem az mert össze vissza hazudoznak a hr amikor meg ott vagy cégbe ki derül minden kamu ami miatt ide jelentkeztél.Ezzel az idődet erabolva és dz már egyre pofátlanabul megy ide haza.Mert a munkáltató hiába kamuzik az állásnál semmi szankció nem éri.Például zajmentes munkahelyet igér közben meg lehet süketülni a gépektöl.
2022. jún. 9. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Meg azt se közlik hogy, átjároházak ezért mindig új kolega lesz meleted akit be lehet tanitani.
2022. jún. 9. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem. Nekem legalábbis nem volt belőle bajom. Mondjuk fél-1 évet kihúztam mindegyik helyen.
2022. jún. 9. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem, válságos időszakban voltam pályakezdő, akkoriban nem hosszú távra terveztek a cégek, sokan inkább kölcsönözték a munkaerőt, 1-1 havi szerződésekkel. Aki hosszabb ideje volt egy helyen, az is féltette, és nem lehetett biztos benne, hogy nem fogják kirúgni gazdasági okokból, leépítés miatt. Egyetlen helyen volt ebből probléma, de ott eleve jogsértő volt már a felvételi eljárás is, be is jelentettem illetékes helyen, nem akartam ott dolgozni az interjún tapasztaltak után, de amikor jelentkezel, ezt nem tudod előre.

Mellesleg vannak olyan területek, ahol normális a gyakori váltás, és inkább az a szokatlan, ha valaki több évtizedet eltölt egy helyen, illetve sok esetben magasabb fizetést csak munkahelyváltással tudsz elérni.

2022. jún. 9. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
4es nem kamuzik csak ferdít, maszatol es egyebek.. Ja, es amikor közlöd erről nem volt szó az interjún es felallsz pár nap múlva akkor csodálkoznak. Nyilván a munkaugyes nem fogja azt mondani hogy halvány gőze nem volt mi lesz.
2022. jún. 9. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!