Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Lyuk az önéletrajzban?

Lyuk az önéletrajzban?

Figyelt kérdés

Ti hogyan magyaráznátok meg közel egy éves lyukat az önéletrajzban pályakezdőként? Az a helyzet hogy tavaly óta járok pszichológushoz depresszióval és szociális fóbiával, meg ettől függetlenül jelentkeztem pár helyre de nem kaptam visszajelzést. De nyilván ha rákérdeznek nem mondhatom, meg nem is akarom mondani hogy mert mentálisan rottyon voltam.

Gondolkodtam hogy beírok valami munkát vagy diákmunkát (nyilván nem a szakmámhoz kapcsolódót) de félek hogy lebukok.



#állás #munka #lyuk #állásinterjú #lyuk az önéletrajzban
2022. jún. 17. 11:11
 1/6 A kérdező kommentje:
Jaj azt kihagytam hogy voltam szakmai gyakorlaton, szóval az önéletrajz annyira nem lenne "üres".
2022. jún. 17. 11:12
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Beírod a gyakszit vagy családi kertészet. Annak nem fog, tud és akar majd utánanézni senki sem. Amúgy meg 1 év semmi. Ha esetleg hiányszakmád van, akkor úgyis kapsz munkát. Akkor is, ha 5 év lyuk lenne ott.
2022. jún. 17. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ja, valami családi vállalkozás, nem bejelentett munka, valami tanfolyam, vagy esetleg egy idős rokont kellett gondoznod.

De nem nagyon fognak semminek sem utánanézni. Ahhoz, hogy utánanézzen valami vezetőnek kéne jelentkezned.

Az adminisztrátorok meg végképp nem fognak nyomozatni.

2022. jún. 17. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha egyáltalán megkérdezik az interjúban, családi okot mondanèk, vagy bevallanám, egészségügyi ok miatt, amire ha rákérdeznek, mondanám, hogy nem szeretnék róla beszélni.

Nem a magánéletet hanem a tudást, gyakorlatot kell egy reményteli új munkahely interjúztatójának kiragadnia


Hazudni nem érdemes, szerintem, én nem tenném, mert nem jó nyitás

2022. jún. 18. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

"vagy bevallanám, egészségügyi ok miatt, amire ha rákérdeznek, mondanám, hogy nem szeretnék róla beszélni."


Csak ezzel meg az a baj, hogy akkor lehet feltételezik, hogy folyton téppénzekre fog majd járkálni.

2022. jún. 19. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyetem elvégzése után chilleztem, partyzgattam, nyaralgattam így 9 hónap eltelt mikor elkezdtem állást keresni én azt kamuztam az önéletrajzba, hogy a Magyar Tudonányos Akadémia Atommagkutató Intézetnek segédkeztem tudományos publikációk elkészíésében, saját könyvem írásával foglalkoztam valamint szakmai konferenciákra jártam. Összességében senki nem ellenörizte, mert más területre jelentkeztem - de nem volt lyuk az önéletrajzomban és 2 hét alatt elhelyezkedtem ;)
2022. jún. 22. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!