Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Minek igyekezzek a munkahelyen...

Minek igyekezzek a munkahelyen, ha ugyanolyan bunkó a vezetőség nagy része, mintha nem végezném a dolgom? Többi lent?

Figyelt kérdés

2 hónapja léptem vissza a munkaerő piacra, kisgyerek mellől. Kiskereskedelemben sikerült elhelyezkednem, egyelőre 4 órában. Annyira boldog voltam hogy végre találtam valamit, nagyon-nagyon igyekeztem, igyekszem a munkahelyemen, ebbe nem szeretnék nagyon belemenni, igyekszem jófej lenni, rugalmas, 5 perccel előbb és 5 perccel később csekkolom amit nem fizetnek ki nekem, csak azért csinálom, hogy korrekt legyek, ne érje szó a ház elejét. A munkámat igyekszem pontosan, gyorsan végezni, nyilván nem megy még úgy, egy hatalmas boltban dolgozok egyébként rengeteg ruha között, tágul a termékismeretem de még nem 100%. És ennek ellenére egy kis bakira is olyan nyilvános megalázást kapok a kisfőnöktől, hogy csak lesek.

Igazából nem csak velem beszél így, igazi nárcisztikus pszichopatának tartom, persze erről sosem beszélnék senkinek. Mit tegyek, hogy a kecske is jól lakjon de a káposzta is megmaradjon? Én nagyon konfliktuskerülő vagyok, emellett elég érzékeny típus is, nem tudok így tovább ott dolgozni de rajta kívül meg más probléma nincs. Nem tudom lesz*rni, sajnos amikor mindenki előtt alázzák az embert akkor egy kicsit mindig értéktelenebbnek érzi magát a bántalmazott, ez emberi tulajdonság. Szóval mit tegyek?


2022. jún. 17. 19:29
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Keress másik állást, hidd el jobban fogsz járni. Egy ilyen vezetővel dolgozni nem lehet, és változni nem fog ameddig Ő ott van és egy magasabb vezető nem tesz ellene semmit.
2022. jún. 17. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%

Beszélj vele, hogy próbálod a maximumot kihozni magadból, tisztességesen végezni a munkád és nagyon rosszul esik ahogy mindenki előtt kezel és hogy adja meg a minimális kollegiális tisztességet.


A legtöbb ember egy ilyen megkeresésen meglepődik és picit megszeppen.


Erre egy normális főnök pozitívan reagál. Ha ez nem történik meg, keress egy új helyet.

2022. jún. 17. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Kivárnám, míg jó sok vevő van épp a boltban és úgy szarrá aláznám a nagyképű szarházit, hogy az életben nem heverné ki. Persze ha szükséges, várd ki, amíg lesz kilátásban másik munkahely.

Egyébként én nevetségesnek

És totál feleslegesnek találom ezt a buzgó igyekezetet. Hidd el,hogy sosem fogják díjazni!

Sőt, ha igyekvő , jó vagy a munkádban, lehet azis hogy azért aláz, hogy azt hidd, szar vagy és ne merjél magasabb elvárással lenni a cég felé. Pl nehogy fizetésemelést remélj. Sok helyen ezért ugatják meg a dolgozót.

2022. jún. 18. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Meg kell tanulni elvonatkoztatni magad érzelmileg a helyzettől. Mintha ok kívülről nézném magad/a helyzetet.


Azt írod nem személyes, nem csak veled beszél így. Plusz egy ok, hogy ne gond bele magad érzelmileg.


Esetleg próbáld ki, hogy legközelebb ha szid, tegyél rá még te is egy lapáttal: hord el magad -legjobb már előre, mielőtt o kezd el szidni téged- minden bénanak/hlyének, aki semmit nem képes megcsinálni, és kérj elnézést.


Ez utóbbira lehet észre veszi magát, hacsak nem tényleg súlyos nárcisztikus. (És nincs empátia készsége). De az is lehet, hogy a vásárló fog a védelmedre kelni. Emögött az van, hogy egy Átlag ember nem fog elkezdeni pluszban téged ócsárolni, ha te magad elkezded így lehúzni magad.


Vesztenivalód nincs vele, hogy kipróbáld ezt a teknikát és elébe menj a lebasz#snak. kivancsi lennék a reakcióra, h esetleg kipróbálod majd. :)

2022. jún. 18. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
*ne vond bele majd érzelmileg
2022. jún. 18. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Minden munkahelyen akad egy ilyen okoska, elhivatott, türelmetlen, empátia hiányos hatalmat érdemtelenül kapott "rossz zsaru" - mert hát a főnök a "jó zsaru" tudja mi van, de hagyja a smasszerének a kekeckedést.

Az a kérdés, a kekectől mennyire tudod függetleníteni magad hosszú távon, ha kilátástalan, akkor nehéz lesz, bár lehet idővel elismerik a tudásod és ez magabiztosságot fog adni...

A rossz légkör nyomósabb ok váltásra mint egy rossz munka, rossz fizu, én már tapasztaltam

(Sose konfrontálódok én se, minek, én bizonyìtsak tettek helyett? Meg a tipusom is inkább a békés, veszekedèsmentes)


Ha tudod, hogy mindenki elítéli a kisfőnök viselkedésèt, keresd a többiekben a támaszt és a választ.


Ha senki sem harcol, te se fogsz, ha látod hogy 1-1 régi ember kiáll magáért, akkor van remény.

Lehet hogy még lehet találni a viszonyulását a kisfőnökhöz, szeretni sosem fogod, de el lehet viselni.


Ha nem tudod mégse egy idő után, keresni kell másik helyet,most tucatjával van munkalehetőség, részmunkaidős is

2022. jún. 18. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem a 2 kisfönököm nem 100asok, nagyon nem.

2 megoldás van. Vagy megszoksz vagy megszöksz. Én az utóbbit választanám ha lenne normális munkalehetőség, de ahogy lesz lelépek, mert még a nagyfönök is a kisfönökök pártján áll. Pedig a munkatársaim zöme lelépne csak sok nyugdíj előtt van már így nem lépnek.

2022. jún. 19. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!