Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egy csupa üveg csupa beton...

Egy csupa üveg csupa beton irodaépületben nem evidens a légkondi? 40 fok felett van a hőmérséklet épületen belül is

Figyelt kérdés
2022. jún. 20. 09:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
20%
Ha jól megvagytok fizetve a farvakarásért és még a munkától izzadni se tudtok, akkor nem jár;)
2022. jún. 20. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
16%
Nem bizony.
2022. jún. 20. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
91%

Nem evidens, de aki manapság így hajlandó dolgozni az meg is érdemli. A munkavállalónak is lehetnek és leygenek is elvárásai.

Ilyen helyet otthagyunk és kész-ha mindenki ezt tenné igen hamar lenne légkondi.

2022. jún. 20. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nézd a pozitív oldalát: nálad csak simán dögmeleg van. Nekem az előző munkahelyemen dögmeleg, és büdös is volt.

Szerencsére már eljöttem onnan. A mostani helyen van klíma. Igaz, ez is már a múlt ezred gyártmánya, de a semminél így is jobb.

2022. jún. 20. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

De igen, jár a légkondi. Amúgy megnézném a munkavédelmi oldalát is a dolognak, simán hőgutát lehet kapni.

Én utoljára 1993-94-ben dolgoztam ilyen helyen (üveg és beton irodaház, még az ablakkeretek alumíniumból voltak, árasztotta befelé a hőt, mint a franc. Baromi meleg nyár volt (a 94-es), lenge nyári ruhában ültem az irodában, harisnya nélkül, szandálban, de úgy néztem ki, mint akit belemártottak egy kád vízbe.

Azóta is sokszor eszembe jut, hogy ezt hogy képzelték, de fel sem merült bennem, hogy még 2022-ben is van ilyen:(((((((((

2022. jún. 20. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
97%

"hogy még 2022-ben is van ilyen:((((((((("


de van ám ráadásul közszféra. nem is egy jóskapista kft.


a fenntartó épülete irodája fotocellás ajtós biztonsági őrös márványlapos épület. ott futja rá. nálunk meg egy légkondira SEM.

2022. jún. 20. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

#6: Még csak a közszférában vannak cifra dolgok!

Évekig dolgoztam egy KLIK-es iskolában, mint rendszergazda. Megkaptam "irodának" az iskola legsötétebb, legbüdösebb, speciális iskola udvarára néző termét. Fűtés elméletben volt, gyakorlatban télen a radiátor kézmeleg volt, reggelente nem volt ritka a 10 fok körüli hőmérséklet. Egyetlen kis villanyradiátorocska volt, amivel tudtam fűteni. Természetesen akármilyen hideg volt, muszáj volt szellőztetni, mert az irodám, de az egész folyosó is bűzlött valami szúrós szagtól. Sokszor volt, hogy a nap első pár óráját kabátban töltöttem. Nyáron meg nem volt választásom: szellőztetni muszáj volt, így viszont ha kint 35 fok volt, akkor bent is. Mindezt megfejelve egy állandóan száraz levegővel... nyáron 20-30% körüli, télen 10 körüli.

De tetézzem? Normális székem sem volt, sőt, miután kellett az igazgatónak új billentyűzet, még azt is én vettem magamnak, ha normálisan akartam dolgozni.

Takarítás kb. havonta volt, az ablakok pedig ameddig ott voltam, egyszer voltak megpucolva. Azt is én csináltam...

2022. jún. 20. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
94%

": Még csak a közszférában vannak cifra dolgok!"


de legalább fenejó a bérezés.

260 bruttó.

ammán döfi.

2022. jún. 20. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
A közszférában egy jó dolog van: a stabilitás. Biztos lehetsz benne, hogy bejelentett munkád van, és betartják a munkaügyi törvényeket és rendeleteket. Legalábbis nagyon nagy részben.
2022. jún. 20. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

"és betartják a munkaügyi törvényeket és rendeleteket. "


Hát mondjuk ezen eset is mutatja hogy PONT nem.


ld

(3/2002. (II. 8.) SzCsM-EüM) rendelet. Amely szerint ez a 35 fok feletti szitu NEM MŰKÖDHETNE.

2022. jún. 20. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!