Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Érdemes lenne felmondani egy...

Érdemes lenne felmondani egy olyan munkahelyen, ahol csak azért lehetek, mert szaktudásom és képességem alapján máshova nem vennének fel, de itt is csak erőlködök?

Figyelt kérdés

Szakmailag szinte nulla vagyok, nyelvtudásom sincs, de a mostani munkahelyemen részben szakmába vágó feladatokat kell végezni és a követelmény sokkal kisebb, mint egy multinál/versenyszférában, de még itt is nehezen tudok dolgozni.

A többiektől el vagyok maradva, egyetemet épphogy csak végigbukdácsoltam és pszichésen is eléggé rossz állapotban vagyok (szoc. fóbia, szorongás).


Arra gondoltam, hogy hagyom a fenébe, felmondok és teljesen más - sokkal könnyebb - területen szerzek egy OKJ-t, de most eléggé válságos időket élünk és félek, hogy munkanélküliként nem húznám ki.

Szülőkkel élek együtt, 2.5 millió megtakarításom van és egy okj-szerű tanfolyam (csak levelező/esti, mert 25 elmúltam) fél-1 év lehet kb. (attól függ milyen).

Ráadásul a munkahelyen konkurenciát is kapok hamarosan így lehet ha nem mondok fel, akkor 1-2 hónap után engem rúgnak ki, mert amúgy vannak feladatok amiket képtelen vagyok megoldani így "félre kell söpörnie" a főnöknek és más módszerrel megoldani (aki amúgy korrekt, mert más cégnél ilyen teljesítménnyel már rég repültem volna). Az nem tudom mennyivel jobb, ha engem rúgnának ki.


Ti mit tennétek a helyemben?



2022. júl. 14. 20:59
A kérdező szavazást indított:
Ez elég időhúzós vegetálás és önsanyargatás, a helyedben én tiszta lappal új életet kezdenék más szakmában, a megtakarítás elég egy jó ideig
Maradnék addig ameddig ki nem rúgnak, nagy luxus lenne ilyen válságban felmondani, csak mert te nem érzed magad jól
14 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
48%
kemény legyél , máshol meg más bajod lenne .baszogatnak korán kell kelni
2022. júl. 14. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem maradj a munkahelyen amíg megtartanak és végezd el közben a tanfolyamot,utána lépj.Most valóban nem jó ötlet munkanélkülinek lenni,az a 2,5 millió sem tart sokáig főleg ha fizetni kell a tanfolyamot is.Bár legalább albérletet/hitelt nem kell fizetned,ennyivel jobb.
2022. júl. 14. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha menne, szeretnéd a mostani munkádat? Vagy alapból az egész már nem tetszik?
2022. júl. 14. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én megpróbálnám megbecsülni a helyedben a jelenlegi munkakörömet és felzárkózni a követelményrendszerhez. Tisztában is vagy a hiányosságaiddal, - tehát még útmutatás sem kell, hogy merre lenne célszerű elindulnod a problémák felszámolásában. Azt pedig eléggé naiv feltételezésnek tartom a részedről, hogy a pszichés eredetű problémák nem kísérnek el bármilyen munkakörbe! De el fognak! Menekülhetsz életed végéig, de jelen lesznek, ha nem teszel semmit ellenük.
2022. júl. 15. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

#3: Ha menne, akkor nyilván nem lenne rajta ekkora pszichés nyomás mint most. De nehezen megy a logikus gondolkodás és problémamegoldó készség illetve kommunikáció. 1 éve voltam Mensa-IQ teszten ahol 104 jött ki eredménynek (hangsúlyozom diplomával) és azóta az önbizalmam is megroggyant.


#4: Igazad van, de a gyógyszertől is félek. Vezetek napi szinten és nem tudom milyen hatással lenne rám egy hangulatjavító (már ajánlott egyszer ilyet egy szakember).

2022. júl. 15. 18:03
 6/7 anonim ***** válasza:
104 továbbra is átlag feletti
2022. júl. 15. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

#6: Akkor a pszichémet kell valahogy rendbe tenni. A lelkiállapotomat. Túl sokat szorongok, olyan dolgokon amit nem ismerek és félek, hogy nem tudok megoldani vagy reagálni rá. Emiatt még jobban rá görcsölök és sokszor az akadályok/megoldandó problémák miatt már a kedvem is elmegy a problémamegoldástól (ördögi kör). De ez már egy másik kategória.

Köszönöm szépen a válaszokat.

2022. júl. 15. 22:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!