Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Kezdő ingatlanértékesítőként...

Kezdő ingatlanértékesítőként mennyi esélyem van két levelező szakot vinni? Milyen a munkaidőbeosztás?

Figyelt kérdés

személyes tapasztalatra lennék kíváncsi, örülnék ha valaki mindentől elvonatkoztatva írna magáról a munkakörről, illetve ha van aki szintén nem rég vágott bele kezdőként akár suli mellett akár nem, azzal szívesen beszélnék privátban

nagyon kellene pénz mert az egyik szakom önköltséges, és fontos lenne hogy tanulással összeegyeztethető legyen, tehát rugalmas munkaidő, sajnos levelezősként nem tudok diákmunkát vállalni de időm sincs egy teljes értékű főállásra



2022. júl. 20. 21:28
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól akarsz keresni, akkor sokat kell ügyfelezni. Az meg idő, sok-sok idő.
2022. júl. 20. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Személyes tapasztalatom nincsen, azonban közeli rokonom igen, aki ingatlanértékesítőként dolgozik pár éve.

Igazából... az ügyfelek igen nagy része vagy ugye meló után, vagy hétvégén ér rá, ami a levelező miatt nem feltétlenül menne gördülékenyen. Ha szerencséd van, nagyon jó munkatársakat fogsz ki, és ők segítenek az ingatlanok mutatásában azokban az idősávokban, de nem lehet tőlük állandóan elvárni, hogy hétvégén ugorjanak.

Teljesen kiszámíthatatlan, hogy x idő alatt mennyi új ingatlant tudsz behozni, mennyit tudsz mutatni, illetve eladni. És nincsen fix bevétel, hanem a jutalékot kapod meg. Az ingatlan irodák x %- -ot kérnek az ingatlan vételárából, de annak is csak töredéke jut az értékesítőhöz, mert megy valamennyi a cégnek, a konkrét irodának, főnöknek és végül a maradék az értékesítőhöz. Annyira nem vagyok képben, meg ezt hálózata válogatja, szóval pontosabban nem tudok mondani.

Egy "szimpla" mutatás is sok dologgal jár, te vagy a kapcsolattartó a két fél közt (kereső és eladó), levezényelni a mutatást, megszervezni, ott lenni és a rakat papírmunka, dokumentálás, elektronikusan, meg papíron is.


Amúgy egy nagyon érdekes munkának tartom, kell hozzá kellő rugalmasság (most, nyáron, sok olyan hívás érkezik, hogy 1 órán belül szeretnék megnézni az xy ingatlant pl.), sok háttértudás (a legtöbb helyen betanítanak), meg persze kellő kommunikációs készség is, helyenként türelemmel kiegészülve.


Összetett dologról van szó, van, aki azonnal rákap és hamar ráérez erre a munkára, de olyan is, akinek kicsit döcögősebben megy eleinte, de mindkettő teljesen rendben van, és az utóbbi esetén sem szabad csüggedni.

Bár nincs rálátásom a levelező dinamikájára, nem tudom mennyire lenne ez teljesen összeegyeztethető az ingatlanozással.

2022. júl. 22. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Kedves 2-es válaszoló!

Köszönöm szépen, hogy mindezt leírtad nekem, nagyon hasznos volt, megtudtam belőle amit szerettem volna :)

A levelező hivatalosan szigorú nálunk bejárás tekintetében, de a valóságban senki sem nézi, hogy ott vagyunk -e, illetve minden tananyagot online megkapunk. Most leszek másodéves, az előző tanév során is dolgoztam, csak diákként a meghosszabbított matricaérvényesség segítségével. Úgy könnyű volt beosztanom az időmet, de ha pénzt akartam, akkor volt hogy nem mentem be 1-2 konzultációs héten egyáltalán. Sőt második félévben szinte csak vizsgázni voltam.

Nekem a délutáni munkavégzés nem jelent gondot, mert délelőtt jobban tudok tanulni és szívesebben mennék utána dolgozni, mint fordítva, munka után biztos nem tudnék tanulni, de tanulás után még van energiám dolgozni.

Leginkább a kezdetektől tartok, meg tényleg attól, hogy milyen munkatársakat kapok, illetve hogy rendesen be legyek tanítva.

2022. júl. 22. 20:47
 4/8 anonim ***** válasza:

Örülök, hogy tudtam segíteni :)

Szerintem, ha a sulid hozzáállása nem változik, nem lenne így gond viszont. Csak már tényleg a legelején vázold fel az órarended, és hangsúlyozd ki, hogy hétvégente nem (mindig) leszel elérhető, hogy ezzel idejében tudjanak számolni. Lehet, hogy amúgy ezzel tudtok is majd a kollégákkal sakkozni, hogy te viszed a délutániakat, ők meg akkor próbálnak hétvégén.

Amit írtál a tanulás-munka kettősről, akkor még jól is jönne ki. Csak arra fel kell készülni, hogy hideghívni (ingatlant behozni; telefonon felvázolni a lehetőséget) is kell, illetve egy érdeklődő bármikor felhívhat, és olyankor félre kell tenni mindent.


A kezdéstől pedig nem kell félni :) Eleinte lehet, hogy kicsit sok lesz, de nem fognak rögtön bedobni a mélyvízbe, szépen apránként engedik el a kezed. Illetve az elején sokszor lesz olyan, hogy egy tapasztaltabb munkatársat kísérsz el, papírozol neki, majd folyamatosan magad veszed a kezedbe a dolgokat. Szóval úgy kezdesz, hogy lesz melletted valaki, aki tanácsokat ad, segít, de egy ponton már egyedül leszel kint az ügyfelekkel.

Szerintem nyugodtan vágj bele, ha érdekel :) Az elején főleg kell hozzá türelem, és a holtidőben sem szabad elszomorodni, és kialakul majd. A munkatárs rész sajnos kész lutri, bár már mindenhol szinte, sajnos :c Viszont az a cég, iroda érdeke is, hogy a legjobb, legkorszerűbb tudással rendelkezőket alkalmazza, szóval szerintem ezzel nem lenne gond.

2022. júl. 22. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

azt nem említettem hogy nekem általában hetfőtől csütörtökig van tanítás havi 1x délelőtt kora délutánig, de tényleg nem kell bent lenni túl sokat szóval nekem a hétvége is teljesen megfelelő

tök jó hogy leírtad ezt a hideg hívás dolgot, sokszor hallottam az ingatlan szakmával kapcsolatban, de valahogy sosem néztem utána, nem tudtam mi az

az ügyfelekkel való találkozástól nem félek, inkább a papírmunkától tartok jobban, hogy rontok el valamit, remélem azt is rendesen megtanítják


egyébként nagyjából értem ezt a jutalékos rendszert, de pl ha valaki egy hónapban nem ad egy házat sem, akkor nem kap fizetést? pláne ugye kezdőként, említetted hogy valaki nehezebben rázódik bele, biztos legtöbben nem járnak sikerrel az első hónapban, ilyenkor hogy alakul a fizetés?

2022. júl. 22. 22:47
 6/8 anonim válasza:
Szia! Én nappali egyetem mellett kezdtem el ingatlanozni az azt hiszem az ötödik félévemben. Nálunk korrekt volt az ingatlaniroda el engedtek nap közben is órára/vizsgára ha arról volt szó. Persze úgy kellett nekem is az ügyfeleket rakni, hogy jó legyen ha nem tudtam menni be ugrott kollega helyettem. És igen ahogy az előttem lévő írta itt nincs fix munkarend, ha kell akkor este 6-kor kell menni mutatni adasvetleire vagy barmi másra az ügyfél az első. Szerintem nem mindegy hogy hova mész válassz jó ingatlanirodát ahol segítenek betanítani-mennek veled az elején. Nàlunk 5% volt a jutalék ha 3 felé osztódott még akkor is jobb volt mint a mostani munkahelyem. 😭
2022. aug. 8. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Ui: van olyan hely ahol van alapbér ( Bar nem tudom ezt mihez és meddig kötik)

Ha van lehetőséged olyan ingatlan irodához menj ahol magas %-ért dolgoznak. Az, hogy adsz-e el az első hónapodban munka kérdése. Nekem “szerencsém” volt mert a hideghívás viszonylag könnyen ment

Érdemes a kollégákkal ossze dolgozni hogy kinek milyen “kereső” ügyfele van Es célzottan olyan ingatlanokat keresni, hogy mar az első honapodban is legyen eladas. Sok hideghivas az elején , minimum 5 lakasba kijutni egy heten. Abból legalább 1 szerződés. Stb igy kell végig menni a számok Es a munka hozza az eredmenyt. (Most csak igy röviden) 😄

2022. aug. 8. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

kedves #6-7 nagyon köszönöm neked is a választ, sok hasznos dolgot írtál, örömmel olvasom hogy te is egyetem mellett csináltad. Ha a mostani munkahelyednél jobb akkor nem szeretnél visszamenni az ingatlanozásba?


nem tudom mennyi esélyem lenne összehozni egy eladást az első hónapban, nem sokára jelentkezni fogok az álláshirdetésekre, kicsit félek egyébként, még sosem volt rendes munkám, eddig csak diákként dolgoztam, de úgy szörnyen keveset kerestem, ha bent voltam egész hónapban akkor is, és a céljaim mielőbbi elérése érdekében kell a pénz.

Remélem jól kijövök majd mindenkivel, mert itt nem tehetem meg hogy egyik napról a másikra nem megyek, persze diákként sem tettem ilyet, de nagyobb biztonság érzetem volt.

2022. aug. 15. 07:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!