Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Tényleg ilyen nehéz embert...

Tényleg ilyen nehéz embert találni?

Figyelt kérdés
Vidéki megyeszékhelyen élek. Még valamikor tavasszal az egyik belvárosi utcában sétálva észrevettem, hogy egy pizzéria fog nyílni ott. Nos, azóta várom, hogy megnyíljon. Állandóan látom a hirdetéseiket, hogy szakácsot, konyhalányt stb. keresnek kiemelt fizetéssel. Már július vége van és még mindig keresik. Komolyan ennyire nehéz találni? Mellesleg itt a közelünkben pár hete kiírták egy épületre, hogy itt hamarosan étterem nyílik és az már meg is nyílt, üzemel. A pizzéria mit csinálhat ennyire szarul?
2022. júl. 21. 18:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%
ezek szerint csak nem kiemelt az a fizu
2022. júl. 21. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
85%
Mennyi az a kiemelt fizu, mert biztos nem 1 millio Ft / hó
2022. júl. 21. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
1000 ft/óra nem számít kiemelt fizetésnek.
2022. júl. 21. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
A részleteket nem tudom, mert csak éhes emberként követem az eseményeket :)
2022. júl. 21. 19:10
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

A kiemelt fizetés kb. "balatoni" fizetést takar. Nálunk azt, hogy "annyit kérsz, amit akarsz".

Egyébként tényleg ennyire nehéz nem csak hogy pizza- de "sima" szakácsot is találni. Mind szezonozik a Balatonon, vagy kiégett vagy kint dolgozik.


(Nálunk 20+ ember fordult meg három hónap alatt, az egyszerű hétköznapi séftől az öt csillagos sztárig. Na de. Vagy hajtotta a NAV, vagy a gyámügy vagy szétszívta az agyát vagy iszik mint a gödény.

70% egyszer csak nem jön be dolgozni. 90% idegbeteg-csapkodós-kiabálós paraszt volt. 10% kaját nem volt hajlandó csinálni a személyzetnek, mert kevesebbre tartotta a pincéreket mint a kutyákat. 1-2 vegán kaját nem volt hajlandó csinálni. Egy fél délutánt tudnék mesélni...)

2022. júl. 21. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ezen felül hozzájön az is, hogy sokan nem akarnak visszatérni a vendéglátásba, mert tartanak egy újabb covid hullám miatti bérkieséstől/csökkentéstől, netán elbocsátástól.
2022. júl. 21. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
87%
Vagy szar a fizetés+a feltételek, vagy a kedves munkáltatónak nem felel meg senki.
2022. júl. 21. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem biztos, hogy ezért nem nyitnak.
2022. júl. 21. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Tudod xar egy olyan helyen/munkakörben dolgozni ahol mindenbe belekötnek, sehogy nem tudod jól csinálni...
2022. júl. 21. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
88%

Már elnézést, de nem kell a mai világban csodálkozni ha a kedves munkáltató nem talál embert, mert mostanra mindenhol irreálisak az elvárások.

Általában az van hogy keres huszonéves alkalmazottat, de legyen már több év munkatapasztalata, legyen diplomás, beszéljen minimum 3 nyelven, legyen jogsija, legyen motivált, meg a franc tudja mi, és akkor ehhez ajánlanak egy akkora bért amiből manapság éhenhalni se tud az ember.

Én pl. szinte anyanyelvi angol tudással jelentkeztem vagy egy éve fordítani, erre még nekik állt feljebb hogy mit akarok mikor nem vagyok számlaképes, na mondom akkor elmentek ti a jó édes...

2022. júl. 21. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!