Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Menjek vagy maradjak a munkahe...

Menjek vagy maradjak a munkahelyemen?

Figyelt kérdés

Most vagyok diák munkás a lidl-ben, próbaidőn is vagyok lényegében mert úgy van, hogy valamikor november-december körül felvesznek. Mióta teljes mértékben komolyabban járok megláttam a sötét oldalát is ennek, főleg mióta bekényszerítettek a kasszába. Azóta egyszerűen olyan szinten fáradtan jövök haza, hogy még arra van erőm, hogy megfürödjek és aludjak utána egész délután és éjjel, semmi többre. 7 napból 4-et megyek jelenleg és úgy érzem egyre nagyobb teher kerül rám és mindenki azt hajtogatja, hogy jó ez a munkahely, ne adjam fel könnyen, ide nem lehet amúgy sem könnyen bekerülni meg hogy sehol nincs kolbászból a kerítés..


De az a poén, hogy látom a körülöttem lévőkön is egyre jobban, hogy mennyire szétszedi őket ez a munka már fizikailag és idegileg, hogy kiégnek meg stb és úgy érzem, hogy én ebben mégsem akarok benne lenni. Próbálkozok tényleg, de pl napi szinten frissülnek a termékek kódjai és azért, mert nem tudom őket egyből fejből néha már kiabálnak is velem meg minden. Nekem nem kell az, hogy szétszedjenek teljesen, így is mindennap sírok és ájuldozok mikor hazajövök, úgy kikészülök mindenhogy, meg érzem rajtuk, hogy elegük van belőlem hogy kérdezni merek és amiért nem vagyok olyan tapasztalt. És érzem, hogy ez már csak rosszabb lesz, még csak 5-8 órában vagyok és lesz ebből még 10-12 óra is.


Szóval mindenki azt mondja körülöttem, hogy nekem ebbe benne kellene maradnom meg stb, de tényleg muszáj? Én adom fel könnyen? Nem hagyják, hogy másik utat válasszak, pedig home officeba és a szomszéd településre átjárva pár óra adminisztrációs munkával meg keresném azt, amit ott is egész napos fizikai munkával úgy, hogy utána kiégek.


Szóval, én reagálom túl és ne adjam fel ilyen könnyen?



2022. júl. 27. 08:33
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:
#19, örülök hogy neked bejött! Ezelőtt élveztem én is, sokszor voltam ott túlórákat, 10-12 óra sztem nekem is megvolt de mióta kasszázom, nem bírom. Egész nap ott ülni, még WC-re sem engednek ki sokszor pedig hat lány vagyok és igénylem bizonyos napokban föleg. El kell viselni a sok hülyét akik 10 forint eltérésért is ott csapkodják a blokkjukat a kasszámhoz. Lefáraszt rohadtul, és akkor vannak a törlések, mert megint frissült egy kód de én nem tudtam és akkor jön az üzletvezető puffogva hogy elrontottam vmit én meg levertem folytatom mert nem tudok nem arra gondolni hogy balfsz vagyok. Már gyomorideggel gondolok rá de tényleg, sajna egy hónapot még le kell húzzak, de nem tudom hogy lesz ez. Az meg a másik, hogy nem tudom más munkahelyeken hogy van, de itt a diákok azok, akikre rásózzák a nehezét, így ők kicsit lazábban lehetnek. Nem tudom nem észrevenni, hogy én csak egy valaki vagyok akire minden szrt rásóznak.
2022. aug. 1. 08:16
 22/25 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos boltfüggő is. Nekünk is van kollégánk, aki másik boltból jött át és mondja hogy teljesen más a hangulat meg a vezetőség szerepe és hozzáállása is.
2022. aug. 1. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
100%
Azonnal váltanék a helyedben. Miért maradnál, ha tényleg van jobb lehetőséged?
2022. aug. 1. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim válasza:
100%

Először is, igen a kereskedelmi láncoknál megterhelő lehet a munka. De, ez attól is függ mihez képest,lehet menni kevesebb pénzért napi 12 órát fát vágni vagy árkot ásni is...

És mégis ezeket a munkákat is csinálja valaki.

Minden munka típus megkövetel egy ember típust, ahogy nem lesz mindenkiből mentős, korboncnok, ipari alpinista, ugyanúgy nem tud mindenki a Lidlben dolgozni például.

A te írásodból rögtön kiderül, hogy ez nem a te munkád.


Másodszor, írásodból is az kiderül hogy a munkatársaiddal is problémád van, ez megint más tészta ez nem kimondottan a Lidl hibája rossz munkatársak mindenhol lehetnek vagy megtanulsz velük együtt dolgozni vagy lelépsz.


Harmadszor, én is fiatalon kezstem a kerekedelemben dolgozni, igen tud fárasztó lenni. De azért halálosan kimerítőnek nem mondanám... Egyetemre is jártam mellette, gyakran 6 egyetemi óra után mentem dolgozni 6 órát. És ezzel nem egyedül voltam így. Nyilván ha neked ez a típusú munka nem fekszik akkor tiplizni kell.


Jah és annak a válaszolónak aki elborzadt rajta hogy meg kell tanulni a kódokat. 3 jegyű kódokról van szó nem 12 jegyűről nincs belőlük 300 darab és nem változnak naponta. Ja és a kasszagépen van digitális lapozó amiben minden kód benne van. Nem is változnak naponta...

2022. aug. 7. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

#15: Persze, hogy dolgoztam, sőt folyamatos a munkaviszonyom évek óta, 8 órás munka mellett pedig csinálok/csináltam sok mindent már.


#14

2022. aug. 8. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!