Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi az ami elsőre látszólag...

Mi az ami elsőre látszólag nem problémás, de aztán sorra red flagnek bizonyul egy munkahely esetében? 🚩🚩🚩

Figyelt kérdés

Nekem ami tapasztalatom van:


-munkahely, ahol állandóan be akarnak hívni, sosincs elég ember


(Egyértelműen pocsék hely, ahonnan vagy tízessével vágják ki az embereket, vagy a dolgozók mennek el sorra)


-munkahelyek ahol napi szinten aktív groupchat van


(Eddig az összes helyen ezt a dolgozók 24/7 megfélemlítésére használták, tele volt passzív-agresszív fenyegetőzéssel, szabadnapon, szabadság alatt is bactattak)


- Ahol a tréning egy online ppt, és a teszten A, B, C válaszból kell kiválasztani a helyeset


(Ezeket mindig valami unatkozó irodista rakja össze, és semmit nem lehet belőle tanulni. És ugye tanulj a saját idődben, fizetés nélkül)


-Munkahelyek ahol uniformis van, különösen ahol több részes


(általában vegzálják az embert, hogy hogy áll rajtad, mid van ki, pedig ők adták a ruhát, és sosincs elég belőle hogy tisztán menj be minden nap)


-A párommal közös megfigyelés alapján a csak egynemű munkahelyek.


(Teljesen mindegy, hogy csak nőket, vagy csak férfiakat vesznek fel, a pasik esetében röfögés, a nők esetén meg iszonyatos kavarás és pletyka van.)



-Helyek, ahol 7-8 nap már ott vagy, de minden nap más arcokkal dolgozol.


(általában senkinek nincsenek órái, és direkt az a cél, hogy ne legyen semmiféle ismeretség a dolgozók között)


-Helyek ahol 20nál kevesebb dolgozóra jut 3-4 főnök, különböző menedzser/szupervízor, aszisztems menedzser...


(Általában sose tudod kit kérdezz, ki szabályai szerint kell dolgozni, és ezek állandóan ellent mondanak egymásnak.



Nektek mi volt ilyen? Mi az, ami azonnal szemet szúr, és általában be is igazolódik?



2022. júl. 27. 23:16
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az elég redflag ha gonosz elmebeteg barom főnökök vannak.
2022. júl. 27. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:

1, igen, pont arról szól a kérdés, hogy hogy lehet az ilyet kiszűrni, mik az erre utaló jelek.


Ilyen emberrel nem szeretnék én se dolgozni, ezért kérdezem.

2022. júl. 27. 23:29
 3/28 anonim ***** válasza:
88%

Említenék párat saját meglátásom szerint:

-Trükkőznek azzal, hogy bejelentenek.

-Az első hibádnál embertelen megalázó hangnemet ütnek meg veled.

-Olyan munkákat aggatnak rád ami nem is tartozik a te munkakörödbe csak nincs más aki megcsinálja.

2022. júl. 27. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
Ezek jók, jöhetnek még
2022. júl. 27. 23:37
 5/28 anonim ***** válasza:
95%

Én szeretem a mostani pozíciómat, de ha elmegyek szülni nem jövök ide vissza dolgozni.

Kollégák? Jófejek.

Főnök? Jófej.

Fizu? Elmegy.

De maga a munkakörülmény, ami ki van itt találva, az nekem sok.


- Random benn kell maradni tovább. Itt nem vár meg a munka. Ha ügyfél van, “jajj bocsi maradj már még egy órát”. Persze nincs kifizetve, ha programod van elmehetsz máskor egy órával hamarabb…ha elengednek.

- Az év bizonyos időszakában nincs szabadság. 3 hónapig nem lehet elmenni. Mert hogy “pörögni kell”. Megsúgom, karácsonyi időszak is benne van. És dolgozni kell. NINCS SZABADSÁG, senkinek.

- Random kitalálnak évi több alkalommal céges kirándulást. Ha nem akarod a munkatársaiddal tölteni a napot, mert nem kevered a munkát a magánélettel (és ami tovább tart, mint egy munkanap, pl reggel 7-től egész estig megy a program) akkor bocsika, de vegyél ki szabit.

Ha meg kiveszed, megsértődnek, hogy de miért nem jössz. ;)


Lehet ezeket valaki lenyeli, de nekem baromira fontos a magánéletem, a családom és annak sérthetetlensége. Ezért nem fogok ide vissza jönni.

2022. júl. 27. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
92%
Például ha a leendö munkahely egy alapítványi iskola.
2022. júl. 27. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%
A túl sok "mókavonatos" juttatás. Csocsó, gyümölcsnap, babzsákfotel meg a f*szom, de normális fizetésemelést meg normális munkaeszközt azt nem adnak...
2022. júl. 27. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
95%

A KKV-ket és a magyar vezetésű cégek többségét is kerülném. Szarrágás és munkahelyi zaklatás magasiskolája a legtöbb.


Hatalmas redflag az a hely, ahol a megjelenésre koncentrálnak (akkor is, ha a munkaköröd nem indokolja, mert nincs kapcsolatod az ügyféllel) meg arra, melyik egyetemen szerezted a papírod. Az ilyen helyeken nem szakmaiak, nem a tudás számít, csak a valagrázás és a sznobkodás. Dolgoztam ilyen helyen, gusztustalan volt a munkahelyi légkör. De legalább vízipipa van! Kell a fasznak.

2022. júl. 28. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
98%
Legnagyobb redd flag: Elvárják, hogy saját költségeden fizesd az üzemorvosi vizsgálatot, nem fedezik.
2022. júl. 28. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
95%

Én is tudok párat:

-szakmához nem értő, random valakiket tesznek be középvezető, ilyen-olyan menedzser pozícióba, csak mert ott van már fél-egy éve, normális embert meg nem tudnak felvenni.

-"családnak", haveri társaságnak tartja a főnök a beosztottakat és a normális munkakörülmények hiányát, a munkaerő hiányát, megoldatlan problémákat a lelkiismeretükben bízva akarja megoldatni velük, nem pedig úgy, hogy képzett munkaerőt vesz fel akit meg is fizet.

-nincs semmi fejlődési lehetőség.

-sumákolnak a bejelentéssel, papírozással, szabadnapokkal, amivel csak lehet.

2022. júl. 28. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!