Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi az ami elsőre látszólag...

Mi az ami elsőre látszólag nem problémás, de aztán sorra red flagnek bizonyul egy munkahely esetében? 🚩🚩🚩

Figyelt kérdés

Nekem ami tapasztalatom van:


-munkahely, ahol állandóan be akarnak hívni, sosincs elég ember


(Egyértelműen pocsék hely, ahonnan vagy tízessével vágják ki az embereket, vagy a dolgozók mennek el sorra)


-munkahelyek ahol napi szinten aktív groupchat van


(Eddig az összes helyen ezt a dolgozók 24/7 megfélemlítésére használták, tele volt passzív-agresszív fenyegetőzéssel, szabadnapon, szabadság alatt is bactattak)


- Ahol a tréning egy online ppt, és a teszten A, B, C válaszból kell kiválasztani a helyeset


(Ezeket mindig valami unatkozó irodista rakja össze, és semmit nem lehet belőle tanulni. És ugye tanulj a saját idődben, fizetés nélkül)


-Munkahelyek ahol uniformis van, különösen ahol több részes


(általában vegzálják az embert, hogy hogy áll rajtad, mid van ki, pedig ők adták a ruhát, és sosincs elég belőle hogy tisztán menj be minden nap)


-A párommal közös megfigyelés alapján a csak egynemű munkahelyek.


(Teljesen mindegy, hogy csak nőket, vagy csak férfiakat vesznek fel, a pasik esetében röfögés, a nők esetén meg iszonyatos kavarás és pletyka van.)



-Helyek, ahol 7-8 nap már ott vagy, de minden nap más arcokkal dolgozol.


(általában senkinek nincsenek órái, és direkt az a cél, hogy ne legyen semmiféle ismeretség a dolgozók között)


-Helyek ahol 20nál kevesebb dolgozóra jut 3-4 főnök, különböző menedzser/szupervízor, aszisztems menedzser...


(Általában sose tudod kit kérdezz, ki szabályai szerint kell dolgozni, és ezek állandóan ellent mondanak egymásnak.



Nektek mi volt ilyen? Mi az, ami azonnal szemet szúr, és általában be is igazolódik?



2022. júl. 27. 23:16
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
100%

-ha a főnök feltűnően jófejkedik veled (ez amúgy ki is vált az ott dolgozókból egy bicskát, és szinte biztos hogy ők nem lesznek jófejek veled)

-ha az ott dolgozók feltűnően csendben vannak körülötted, mögötted pusmognak

-sok műmosoly

-amikor már azon felháborodnak ha ki szeretnél menni wc-re , ott valószínű már az is csak kiváltságos embereknek megengedett :D

-motivációs idézetek a falon

2022. aug. 3. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
100%

"Helyek ahol 20nál kevesebb dolgozóra jut 3-4 főnök, különböző menedzser/szupervízor, aszisztems menedzser..."


Ezt nagyon adom, a jelenlegi hely pont ilyen, le is léptem onnan.


Még egy:


Nincs célkitűzés, csináld, ahogy szeretnéd, majd ha kész van, kritizáljuk és leszarozzuk, és elmondjuk, hogy mi nem így gondoltuk (de azt nem, hogy mégis hogyan).

2022. aug. 3. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 A kérdező kommentje:

"bármilyen módon is de munkán kívül is személyes kapcsolatot ápolni.(egy főnökkel se akarok bratyizni haverkodni de formularis bájcsevegéseket sem)"



Ez meg az én előző melóm. Amiatt rúgtak ki, mert hétvégén összefutva nem jópofiztam eléggé a nagyfőnök egy családtagjával.

Na mindegy, kapják be 😏

2022. aug. 3. 19:18
 24/28 anonim ***** válasza:
100%
Ahol nincs home office
2022. aug. 4. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
100%
Jah, még egy jó tanács: tanulj meg az elején határozottan nemet mondani, különben azt fogod észre venni hogy egyre több munkád és felelôséged van ugyanazért a pénzért.
2022. aug. 4. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
100%
Jelenlegi munkahelyem asztalos cég 2en vagyunk a főnökkel, ő főállásban politikus, van, hogy napok mennek el úgy, hogy itt kell legyek a műhelyben napi 30-40perc munkám van, a nap többi részében telefonnyomkodás… eleinte szerettem, most viszont minden ilyen nap csak azt érzem, pazarlom itt az időmet… soha többet hasonlót!
2022. aug. 4. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
100%

Kb . már leírtak mindent előttem :) Jelentős részét megtapasztaltam, szerintem ez a haza munkahelyek sajátossága lehet.


Nekem ami nagyon :

- Egyszer dolgoztam egy bankban, ahol 5 napig bírtam: Iroda, szellemi munkakör, back office, diplomás 30-45 közti emberek. A monitor mögött ülve elég gyakran elkáromkodták magukat ordítva, kocsist megszégyenítő módon.


- Ugyanitt napi 1 órás volt az ebédszünet, fixen 8-ra be kellett érni és 17:00-ig ülni, de illett tovább maradni. Ha kicsit késtem már megszóltak, hogy azt hittük nem jössz. Az ebédszünetet kb. 20 perc alatt megoldottam egy közeli kajáldában. A hét vége felé kicsit nagyobb volt a sor, ekkor megszóltak, hogy azt hitték már hazamentem. Ekkor hozták a tudtomra, hogy amúgy a péntek "rövidebb", mert a hét többi napján az 1 órás ebédszünet csak fél, a másik fele a péntek ledolgozása.


- A csapatépítők. Főleg mikor negyedévente, ne adj isten havonta rendeznek valamit. Pláne, ha tisztességes fizetésemelésre nem telik, de a parasztvakításra nem sajnálják.

2022. aug. 4. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
100%

Red flag, mikor az alábbi mondatot ejtik el a kollégák az új embernek: "(Lehet) nem a legjobbkor jöttél".

Próbaidő alatt vagyok még,de ez a második ilyen munkahelyem,ahol ezt elsütik. Az első esetben hamar kiderült, hogy nem viccelnek. Szerintem a mostaninál sem lesz másképp.

Még adok pár hetet nekik, addig közben nyitott szemmel járok és keresek mást.

2022. aug. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!