Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan tudnék ezen változtatni?

Hogyan tudnék ezen változtatni?

Figyelt kérdés

Érettségim és vendéglátós szakmám van. A 20 as éveim végén vagyok és sok munkahelyen megfordultam már. Voltam pincér, konyhai kisegítő, gyári munkás, raktáros, de egyiket se tudtam 2 évnél tovább csinálni. Viszont most olyan ponthoz értem hogy nem találom a helyen munkahelyeken mert mindig más állásról álmodozok. Jelenleg megint a gyári meló maradt...

Utóbbi időben tök szarul érzem magam emiatt mert a korombeliek vagy akár jóval fiatalabbak is már jobb helyeken dolgoznak és úgy érzem többre vitték mint én. Magasabb végzettségük lehet vagy egyszerűen mást tanultak ki ami érdekelte is őmet. Már bánom vendéglátást tanultam mert évek óta nem kívánok benne dolgozni. Csak valamit kellett kezdenem érettségi után hogy legyen szakmám, de konkrét elképzelésem nem volt sajnos.

Munka mellett szívesen tanulnék levelezőn vagy esti képzéseken, csak magam se tudom mit... Hogyan kaphatnék ihletet bármi iránt is? Hogyan tudnám meg mi érdekelne? Gondoltam irodai munkát szeretnék most végezni, de ha jelentkezek is nem hívnak. Nincs benne tapasztalatom vagy nem vagyok megfelelő 1-2 hiányzó feltétel miatt.

Lassan már sehová se hívnak, hiába adtam be a jelentkezésem 10-15 helyre, de jogsim sincs ha kérik, elkezdtem csinálni de 5x megbuktam és azóta nem is folytattam. Targoncára sincs jogsim, mikor elkezdtem covidos lettem 1 hónapra mire a vizsgák lementek. Nyelvvizsgám sincs. Angolul beszélek egy alap szinten.

Az érettségivel és a vendéglátóssal kitörölhetem a ...


Valaki van hasonló helyzetben, vagy volt hogy kilátástalannak találta a helyzetét a munkájában és közben mások munkájához hasonlítja a sajátját?


F/29



2022. júl. 30. 14:00
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Én a helyedben a vendéglátós szakmára és az alap angolra építenék (annak ellenére is, hogy nem szeretnéd csinálni). Elég sok vendéglátó helyen látok álláshirdetéseket, illetve külföldön is elég szép számmal keresnek hozzáértőket. Említetted, hogy voltál pincér is és konyhai kisegítő is, tehát van tapasztalatod. Ezzel és az alap angollal már meg lehet próbálni külföldön is nézelődni akár. Ha nem is szívesen csinálod, de ezzel van szerintem a legnagyobb esélyed kitörni. Addig kell csak csinálnod míg összeszedsz egy kis kezdőtőkét, amivel mondjuk el tudsz kezdeni tanfolyamokat, képzéseket, vagy ki tudsz utazni külföldre ha találsz valamit ami érdekel ott. Addig pedig lenne időd gondolkozni, hogy mit is szeretnél, anélkül, hogy az anyagiak miatt aggódnod kellene.
2022. júl. 30. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Külföldön is dolgoztam, csak az a baj egyedül voltam kint és úgy nehéz volt. Aki ma a vendéglátást győzi az egy hős. Pedig tudom jó pénzt lehetne keresni, de annyira nem hajt a pincérség már.

De azért köszönöm a válaszod!

2022. júl. 30. 14:50
 3/17 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem irodai munkával ha egyszerű, betanított fele ennyit sem fogsz keresni kis túlzással. Ráadásul a pörgős munka utan szerintem unalmas lesz számodra.
2022. júl. 30. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Ha jól értem 1-2 hiányzó feltetel miatt nem is próbálkozol? Ez tévhit hogy be sem hívnak, próbálkozz.
2022. júl. 30. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

3 / Csak egy kusza gondolat. Nem 100% ban vagyok benne biztos hogy működne az irodai munka, csak lehet egy próbát megérne. A fizikai, piszkos munkát kicsit meguntam.


4 / Mondhatni igen. Van ahol próbálkozok azért, de egyre kevésbé, de ahol azt látom hogy az nem illik rám mert pl ki is van emelve vastaggal akkor oda nem adom be a jelentkezést. Sok olyan helyre adtam be ahol azt éreztem tetszene és jó a fizu.

2022. júl. 30. 15:09
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon sajnálom az ilyen fiatalokat, mint te. Azokat a szülőket, akik hagyják, h csóró szakmunkásnak/biztonsági őrnek/más köztudottan rosszul fizető szakmát tanuljon a gyerek meg kemény pénzbüntetésre ítélnem, 2-3 saller kíséretében, akkor ha nincs olyan családi vállalozás, amit fixen megorolkolhetnek majd. Ezzel úgyis bebetonozzák a nettó 200-250 fizetésre őket és innen baromi nehéz a továbblépés. Ha vidékről van szó, akkor még nagyobb gáz, mert ott általában marad a gyár.

Egyébként pŕobálkoznod kell, Excel, Word, power point esetleg Access ezek mindenképpen menjenek. Ha van valami haverodnak cége, bekamuzhatsz valami Basic irodai tapasztalatot, tudom nem szép dolog, de nagy lökést adna a munkakeresésednek. Sok sikert!

2022. júl. 30. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Nem a szüleim hibája. Apum is egy egyszerű asztalos, Anyum pedig bolti szakmunkás. Bolti eladó, takarítónő és jelenleg házvezetőnő papoknál.

Én voltam bizonytalan mindig a döntéseimmel, és sose tudtam igazán mit is akarok csinálni. Szerették volna ha szakácd leszek, de sose ment a főzés. Hiába is tettem le a szakmát, és próbáltam elhelyezkedni, de sok éves kudarc után éreztem nem vagyok szakácskodós.

Számítógépes ismereteim vannam, mert informatikából érettségiztem és olyan osztályba is jártam. Csak kicsit be van "porosodva az agyam" és idővel ha újra használnám a Microsoftot akkor belejönnék hamar.

De amit írsz részben igazat adok, hogy a szülő is ha tud, tegyen a gyerek jövöjét illetően. Tanuljon szorgalmasan, és ne hagyják elkanászosodni. Annyi mindent lehet már kktanulni és annyi jó fizetős állás is van elérhető.

Én 11. Osztálytól lettem jobb tanuló, mert nem magoltam hanem értelmeztem. Előtte átlagos tanuló voltam, felső általánosba. 9-10 ben is. Mivel rossz volt az átlagom gimibe semmiképp se vettek volna fel. Maradt a szakképző/szakmunkás suli.

Most úgy érzem ennyi idősen könnyebben tanulnék és még talán szívesebben is hogy elérjek valamit még. 60 évesen ne keljen gyárban robotolni 8-12 órákban, és több műszakban.

2022. júl. 30. 15:28
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha a szüleidnek ez a foglalkozása, akkor ponthogy valami jobban fizető állás felé kellett volna terelniük... ilyen körülmények között nem kellett volna hagyniuk, h kövesd a példájukat.

Illetve kicsit neked is gondolkozni kellett volna, vagyis csak szetnézni nézni magad körül és akkor egyértelművé vált volna, h nem olyan anyagi körülmények között akarod folytatni az életedet, amilyet a szüleid teremtettek. Nem leszolasbol írom.

6os vagyok

2022. júl. 30. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Nagyon segítőkész ez a "mi lett volna, ha..." jellegű kioktatás. Az már a múlt! Abból kell "gazdálkodni", ami van. Én a vendéglátás területén maradnék. Tovább képezném magam, hogy felsőbb pozícióba kerülhessek. Ha ez sem opció, akkor valami hobbi kapcsán indulnék, amit szeretek csinálni. És abból próbálnék profitálni.

Pontosan milyen munkatapasztalataid vannak? Illetve mi az, amit szeretsz csinálni?

2022. júl. 30. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

8 / Nem éltünk sose rossz körülmények között attól mert nem egy magas fizetésű munkahelyen dolgoztak a szüleim, vagy épp magas beosztásban.

Nem leszólás, de úgy írod mintha aprópénzből éltünk volna mert a szüleim nem egy - mit tudom én - vállalt fejesei lettek volna. :D


Miért a te szüleid agysebészek hogy így lenézed azt akinek a szülei szakmunkás munkával élték le az életüket? Valakinek azt is meg kell csinálni, sőt... Ők miattuk függ leginkább minden hogy elvégzik a piszkosabb munkákat.


De hidd el nem éltünk rosszabbul mint bárki más attól függetlenül hogy a szüleim mivel foglalkoztak.


9 / Szerinted 29/30 évesen már késő lenne elkezdeni tanulni valamit hogy azt írod már "gazdálkodjak azzal amit tanultam" és hogy "az már a múlté"?


Pincérként dolgoztam először 2 évet, konyhában voltam többnyire kisegítő, mosogattam, zöldség pucolás, takarítás stb. KFC-ben dolgoztam a fries és a burger készítőben. Autógyári és raktári munkáim voltak legutóbb.


Szeretnék valami újat kipróbálni. Ezek közül már egyiket se csinálnám, ezért vagyok szar helyzetben, mert nem találom a helyem mit is csinálnék, de mivel nincs sok tapasztalatom vagy szakmai tudásom másban így nehéz elhelyezkednem másterületet. Csak ezt kellene kitalálni miben találnám meg azt a munkát ami iránt éreznék érdeklődést, akár közben is felfedezném ha benne vagyok a munkába hogy fejlődjek.

2022. júl. 30. 17:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!