Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan tudnék ezen változtatni?

Hogyan tudnék ezen változtatni?

Figyelt kérdés

Érettségim és vendéglátós szakmám van. A 20 as éveim végén vagyok és sok munkahelyen megfordultam már. Voltam pincér, konyhai kisegítő, gyári munkás, raktáros, de egyiket se tudtam 2 évnél tovább csinálni. Viszont most olyan ponthoz értem hogy nem találom a helyen munkahelyeken mert mindig más állásról álmodozok. Jelenleg megint a gyári meló maradt...

Utóbbi időben tök szarul érzem magam emiatt mert a korombeliek vagy akár jóval fiatalabbak is már jobb helyeken dolgoznak és úgy érzem többre vitték mint én. Magasabb végzettségük lehet vagy egyszerűen mást tanultak ki ami érdekelte is őmet. Már bánom vendéglátást tanultam mert évek óta nem kívánok benne dolgozni. Csak valamit kellett kezdenem érettségi után hogy legyen szakmám, de konkrét elképzelésem nem volt sajnos.

Munka mellett szívesen tanulnék levelezőn vagy esti képzéseken, csak magam se tudom mit... Hogyan kaphatnék ihletet bármi iránt is? Hogyan tudnám meg mi érdekelne? Gondoltam irodai munkát szeretnék most végezni, de ha jelentkezek is nem hívnak. Nincs benne tapasztalatom vagy nem vagyok megfelelő 1-2 hiányzó feltétel miatt.

Lassan már sehová se hívnak, hiába adtam be a jelentkezésem 10-15 helyre, de jogsim sincs ha kérik, elkezdtem csinálni de 5x megbuktam és azóta nem is folytattam. Targoncára sincs jogsim, mikor elkezdtem covidos lettem 1 hónapra mire a vizsgák lementek. Nyelvvizsgám sincs. Angolul beszélek egy alap szinten.

Az érettségivel és a vendéglátóssal kitörölhetem a ...


Valaki van hasonló helyzetben, vagy volt hogy kilátástalannak találta a helyzetét a munkájában és közben mások munkájához hasonlítja a sajátját?


F/29



2022. júl. 30. 14:00
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

9-es vagyok.


Azt arra értettem, hogy előttem kioktattak, hogy a szüleid "hibáiból" tanulhattál volna, meg hogy motiválhattak volna jobban fizető szakma kitanulására.


Nem, nem késő, csak amíg nem tudod biztosan, hogy mi az, amit szeretnél, ami boldoggá tenne, addig próbálkozások helyett a meglevő képességeidet fejleszteném a helyedben.


Így azt látom, hogy befásultál és sanszos, hogy az új szakma is csak ideig-óráig tenne boldoggá. Utána megint itt találnád magad, csak 5-6 év múlva kb. Bár, akkor is visszatérhetsz a korábbi szakmáidhoz. :)


Ha tudod, mit szeretnél, akkor próbálj meg valami újat. De lehet, az is segítene, ha új hobbit kezdenél el. Lehet, hogy csak új ingerekre van szükséged. :)

2022. júl. 30. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

"Utóbbi időben tök szarul érzem magam emiatt mert a korombeliek vagy akár jóval fiatalabbak is már jobb helyeken dolgoznak és úgy érzem többre vitték mint én."


Hidd el a szüleidnél is magasabb végzettségük van ezeknek a korodbelieknek, hiába fiatalabbak kb. 20-25 évvel, mint a szüleid.

Nem nézem le őket, valakinek persze még kell csinálni. De én nem lennék boldog ilyen munkákkal és azt írtad, h te sem vagy az. Nem tudom miért kell megsértődni. Amúgy írtam, h ha van egy családi ület az adott szakmunka köré, akkor nagyon jó, mert fixen be tud állni és később át tudja venni az üzletet.

Amúgy van vendéglátós sulid, ha olyan jól megy nektek miért alapítasz egy saját vendéglátóhelyet?

Egyébként az én szüleim diplomások és győzök nekik elég hálásnak lenni azért, h engem is diploma felé tereltek.

2022. júl. 30. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

11 / Lehetséges maradok itt egy ideig, míg ki nem találom mit kezdjek magammal. El menni se akarok csak mert a munka szar. Dolgozni kell. Most 2.5 hónapig nem volt munkám emiatt, mert magam se tudtam mit dolgoznék, és tovább nem húzhattam mert a pénzem fogyott.

Munka mellett kitalálok más elfoglaltságot, vagy ha kapok ihletet és azt érzem tanulnék mellette valamit akkor munka mellett tudnám, 1-2 nap a héten.

Köszi a válaszod!


12 / Kicsit úgy jött le hogy totál lenézed azt aki nem végzett magasabb szintű intézményekben. Apám nyugdíjas és jó a nyugdíja és emellett még dolgozik karbantartóként. Ők ilyen típusúak akik fizikai munkát végeznek. Többnyire én is, mert ebben dolgoztam. Csak úgy érzem jól esne egy kis változatosság.

Csak azt vettem észre hogy sokakat akiket követek oldalakon, látom hogy milyen sikereket értek el tanulmányaikban vagy munkáikban, és lehet nekik is csak mezei munkás szüleik vannak, nem tudhatom, de sokan elég magas szintű munkát végeznek. Irodai és ehhez hasonlóak, mivel sokan home officeben dolgoznak, amit én nem tehetnék meg. Én pedig úgy érzem mellettük minta valami pályakezdő lennék mert kb azt érzem semmire se vittem csak vándorlok egyik helyről a másikra.

2022. júl. 30. 18:54
 14/17 anonim ***** válasza:
En 40 évesen váltok szakmát
2022. júl. 30. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Mar nem tudom hanyadik voltam, de az aki írta hogy próbálkozz. Gondolod csak azok adjak be a jelentkezést akiknel a vastagon szedett rész megvan? Lehet szerencséd, de csaj akkor ha próbálkozol. Legfeljebb behívnak, azzal is lesz tapasztalat, hidd el. Magabiztosabb leszel. Továbbra is azt mondom próba szerencse, pirold le a régi infós papírt es bátran, hajrá! Próbáld ki, hátha nem bánod meg! :)
2022. júl. 30. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 Senior Séf ***** válasza:

Mesélek valamit, kérdező- 52 éves voltam, amikor a nejem azzal állt elő, hogy lássunk világot. Csak úgy kerekedjünk fel, induljunk el, aztán ha nem jön be, legfeljebb hazajövünk. Kiadtuk a házat, bepakoltunk au öreg Astrába, aztán elindultunk. Ausztriában kacskaringóztunk kicsit, aztán Németországban kötöttünk ki. 6 heti kocsiban alvás után végól egy építőipari cégnél kezdtem, ahol faárut osztályoztam. 8 végzettségem volt, gondoltam, valamit majd csak találok. És baszki, 52 évesen, külföldön kellett megtapasztalnom, hogy micsoda boldogsággal tölt el engem a nyers fa érintése, illata! Dehogy kerestem ezután mást! Amíg haza nem jöttünk ott szívtam magamba a boldogságot.

Szóval ha rám hallgatsz, kipróbálsz néhány fizikai melót, amíg megtalálod az utadat.

2022. júl. 31. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Édesapád nyomán/segítségével éppenséggel az asztalosság felé is fordulhatnál. Tudtommal rendes jövedelmet biztosító, fizikai munkával járó, kreatív pálya.
2022. aug. 1. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!