Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Akik úgy mentek külföldre,...

Akik úgy mentek külföldre, hogy nem voltak kinti kapcsolataik: Mesélnétek arról, hogyan indultatok el?

Figyelt kérdés

Milyen szintű nyelvtudásotok volt? Munkaközvetítőt vettetek igénybe? Ha igen, hogyan választottatok? Szállást hogyan szereztetek?

Köszi, aki segít!



2022. aug. 1. 12:29
 1/6 anonim ***** válasza:
81%

Gyors volt, jött a telefon, hogy kellene egy jó csapatba egy normális ember.

Yes,no,fkkyou ment csak. Persze kutya cica is volt.

Szállást meg ugyan úgy mint bárhol máshol.

2022. aug. 1. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Edinburgh-be költöztem ki huszonhárom évesen, rögtön azután, hogy elvégeztem az egyetemet.

Ekkor volt egy C1-es angol nyelvvizsgám (nyilván olyan, amit nemzetközileg ismernek el), és nem vettem igénybe semmilyen munkaközvetítő céget (finoman szólva nem bízok bennük és többnyire feleslegesnek is tartom őket). Alapvetően tanulni mentem ki, de kellett egy mellékállás, így böngésztem a netet, majd amikor találtam egy szimpatikusat, megkértem az akkori munkahelyemet, hogy írjanak egy ajánlást, majd miután ez lezajlott, pár héttel később jeleztek, hogy felvettek.

Szállást pedig szintén az interneten találtam, számtalan online oldalon hirdetnek szobákat és lakásokat.

2022. aug. 1. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan én nem költöztem külföldre, de csomó ismerősöm igen, és ahogy látom, nem egy nagy truváj igazából kapcsolatok nélkül sem.

Ha beszélsz angolul egy normális szinten, akkor az ügyintézés bármelyik európai országban (talán Franciaország meg Olaszország kivételével :D ) megoldható. Ismerősi körben mindenki felkereste a célország álláshirdető portálját, keresett szimpatikus álláshirdetéseket, jelentkezett, amire alkalmasnak érezte magát, aztán mikor megvolt a fix ajánlat, akkor mentek kerestek albérletet, ismerve a keretet, szintén a helyi ország albérlethirdetős honlapjain (tehát mintha Magyarországon a profession.hu-n körbenéznél, aztán utána böngésznéd az ingatlan.com-ot). Így kerültek ki ismerősök Hollandiába, Svájcba, Szlovéniába, Ausztriába, Norvégiába, mindenféle helyi kapcsolat nélkül, és egyikük sem beszélte az ország nyelvét, csak az angolt (utána persze elkezdtek ott helyben nyelvet tanulni, de az már megint más). Mondjuk hozzáteszem, hogy piacképes szakmákról beszélünk, programozó, könyvelő, ilyesmi, a konyhai mosogató nem tudom, hogy meg tudja-e oldani csak így a dolgot, egy ismerősöm Magyarországra jött Szerbiából betanított gyári munkásként, ő pl munkaközvetítőn keresztül került ide, neki az első szállást és minden idejutást is az az adott cég intézte.

2022. aug. 1. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Hello, Írországban voltam kb 2.5 évet gyógyszerészként, augusztustól Dániába megyek továbbtanulni majd késöbb ott szeretnék dolgozni/ vállalkozni.


Írorszagi munkákra indeed.ie-n jelentkeznem még itthonról CV-vel, közvetlenül a cég hirdetésére.

Interjú személyesen Limerickben, utánna már maradtam is ott. Ez egy helyi patika lánc volt, beugrós gyógyszerészt kerestek.


Szállás/ lakhatàst talalni rohadt nehéz, ha most indulnék még nehezebb lenne. Eleinte Airbnb-ben laktam majd a lakástulajjal cash in hand alapon okosba megegyeztünk, utánna végül a Daft.ie-n találtam rendes lakást Limerick-ben, és itt is maradtam egészen addig amíg el nem jöttem írországból. Egyébként €1100/hó fizettem érte, 2 szobás központi helyen lévö lakás.


Nyelvtudásom papíron IELTS 7.5 volt, de az ottani embereket rohadt nehéz volt megértenem elsö pár hónapban, föleg telefonba, illetve maszkon keresztül meg pláne. Az sem segít hogy gyakran a saját kitalált szavaikat használjàk. Erös angol mindenképp ajánlott, de kB fél- egy év amire a "helyi nyelvet" is nagyjából megtanulja az ember.

2022. aug. 1. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Kicsi a világ, epp Limerick kozeleben lakunk Airbnb-ben.

Angol megvan, de az itteni akcentus feladja a leckét.

Kb 0 segítséggel jöttünk, mindent magunk intéztünk.

Több hónapnyi info szerzes, papirok beszerzése, forditasok, kb minden szituaciora előre felkészültünk.

2022. aug. 1. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Senior Séf ***** válasza:
100%
A feleségem kitalálta, hogy lássunk világot. Unta az itthoni létet, meg hogy 50 évesen nem kell a kutyának se, nem tekintik munkaerőnek. Nekem se volt túlságosan ellenemre, egy kis kalandvágyért sohasem kellett a szomszédba mennem. Így aztán bérbe adtuk a házat, és 800 €-val a zsebünkben útnak indultunk. Gondoltuk, ha elfogy, mielőtt munkát találnánk, legfeljebb hazajövünk. Végül 6 heti kocsiban alvás után megvetettük a lábunkat Németországban, és 7 szép évet húztunk le ott.
2022. aug. 2. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!