Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Vannak itt olyan emberek,...

Vannak itt olyan emberek, akik valamiért csak később kezdtek el dolgozni?

Figyelt kérdés

Olyanok akik csak a huszas éveik közepén, vagy később kezdtek el dolgozni.

Nem feltétlenül egyetem miatt, hanem esetleg hibák, rosszul választott, vagy belekényszerített szakma, elvesztegetett évek, családi dolgok miatt.


Érdekelne, aki hasonló helyzetben volt, vagy van jelenleg is, miért tart ott, ahol, mik a tervei, vagy hogy alakult azóta az élete?

Hogy élitek/éltétek meg ezt a helyzetet, esetleg csesztetéseket másoktól?



2022. aug. 2. 11:06
 1/9 Metionin ***** válasza:
79%
Főállásban 27 évesen kezdtem dolgozni, mert 2 mesterdiplomát csináltam. Viszont 19 éves korom óta magamat tartom el, először diákmunkáztam, utána részmunkaidős állásaim voltak. Sokan nem fogták fel, hogy nem szorulok szülői pénzre és néha kaptam megjegyzést, hogy nem szégyellek-e ilyen sokáig tanulni, miközben a szüleim nem állnak jól anyagilag. Nem vettem magamra, mert egyrészt a szüleim egy fillérrel sem támogattak, így teljesen a magánügyemnek éreztem, hogy hány évig tanulok és hogy közben miből élek. Most 5 éve dolgozom főállásban és ahányszor váltok, mindig a kétszeresét keresem az új helyen, mint a régin, azért ez egy elég jó tendencia, igyekszem tartani :D
2022. aug. 2. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%

22 évesen végeztem az egyetemen. Az azóta eltelt években (4) kb összesen csak 2 évet dolgoztam. A maradék időben vagy kerestem a “tökéletes álommelót” vagy pl nyelvsuliba jártam. De ténylegesen nem tanultam/dolgoztam. Sőt, azt a 2 évet is 4 különböző munkahelyen töltöttem.


Nagyon sajnálom ezt a 4 évemet egyébként. Se a karrierem nem haladt, se a magánéletem (pénz gyűjtés szempontjából).

De hát egyszer fel kell állni.

Jelenleg a szakmámban dolgozom és mellette suliba is járok. Szóval elég jól összeszedtem magam és küzdök mindennap, hogy minél feljebb tornászhassam magam. :)

A kételkedőkkel, utálkozókkal meg sose törődtem. Az ilyen emberek csak unatkoznak, azért bas*tatnak másokat.

2022. aug. 2. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
73%

Igen, egyetem alatt elb/szott évek miatt.

Már nem lenne olyan rossz a helyzet, ha nincs Iktor hatalmon, de az elvesztegetett éveket bánom

2022. aug. 2. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
72%
Bárcsak megtehetném, hogy ne kelljen 22 évesen dolgozzak. Annyira ki akarok menni ma strandolni, olyan jó idő van. De 6-ig bent kell poshadnom az irodában péntekig. Hétvégére meg elromlik az idő megint, mint mindig. Nem élvezhetem a nyarat. Már az öngyilkosságon gondolkodom. Ez nekem nem élet.
2022. aug. 2. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
25%

4

Ha senki nem dolgozna, minden összeomlana, csak mondom. :)

Erre mondják, hogy büdös a munka.

Keress akkor valamit, ahol már 3-kor vége a munkaidőnek.

Ha az emberek nem dolgoznának, ahogy te sem akarsz, nem lennének szolgáltatások. Nem mehetnél orvoshoz, nem mehetnél hipermarketbe, nem lenne áram, víz. Tényleg olyan jó ez?

2022. aug. 2. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
94%
Én 26 évesen kezdtem el dolgozni, mert akkor kényszerültem rá. Addig a szüleim bőven eltartottak, eszem ágában nem volt dolgozni. Csak aztán történt valami - nem részletezem - és az élet úgy hozta hogy hirtelen kellett felnőjek. Aztán a munka világában könnyen feltaláltam magam, jó helyre kerültem, szerencsés véletlenek sorának köszönhetően. Így visszagondolva egyrészt bánom a sok ellazsált évet, másrészt nem tudom, hogy ha korábban elkezdek dolgozni, vajon akkor is a jelenlegi helyemen kötök ki? Szerintem nem. Szóval úgy vagyok vele, hogy okkal történik minden
2022. aug. 2. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Én sokáig kerestem állást, a jelenlegiben 10-11 éve vagyok benne, de nagyon utálom, csak nem tudok tiplizni. Nem tudom eladni magamat, azért tartok ott, ahol tartok. Terv lenne, de nem vagyok válalalkozó szellemű, így egyedül elindulni nem merek a vállalkozás terén. Így ott sínylődök évek óta: munka-otthon vonalon.


Kevés a csesztetés, részben nem is mernek. Tragédiának élem meg, hogy nem rég szereztem egy 2. diplomát, és semmit sem ér/érek.

2022. aug. 2. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
#5 Omoljon. Nem érdekel az élet.
2022. aug. 3. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Olyan jó idő van, nem akarok dolgozni.
2022. aug. 7. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!