Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A hit, hogy a cigányok nem...

A hit, hogy a cigányok nem dolgoznak semmit, csak szülik rakásra a gyereket a segélyért honnan származik? Vagy ez csak egy sztereotípia, amit valamiért mindenki elfogad?

Figyelt kérdés

Elmondom mi a személyes tapasztalatom cigányügyben, és szeretném leszögezni, hogy olyan városban nőttem föl, aminek jelentős roma népessége van.

Tehát a tények, a cigányok jelentős része dolgozik, igen sajnos úgymond aljamunkát, közmunkások, takarítók, mezőgazdasági idénymunkások, de dolgoznak. A szerencsésebb, és tanultaknak van szakmája, egyik festő, másik kazánfűtő, van teherautósofőr, kórházban ápoló stb.

Az sajnos igaz, hogy a diplomás az ritka köztük mint a fehér holló de, hogy többségük segélyből meg bűnözésből élne, az mocskosul nem igaz.

Apropó bűnözés, igaz hogy a város balhés alakjai azok a cigányság köréből kerülnek ki, de ezt se úgy kell elképzelni, mint sokan hiszik, hogy cigányterrortól rettegünk, van egy-két ismert rossz arc, azok általában a cella ablakát nézegetik, ha kijönnek, akkor bizony mindig van egy-két betörés, de általában mennek vissza. Tehát alapvetően nem mondanám rossznak a közbiztonságot, őszintén eddig engem legnagyobb sérelem késő este akkor ért, mikor egy kóbor kutya lerángatott a biciklimről (nagy élmény volt, járhattam veszettség elleni oltásra), amikor meg a fiatalok részegen bandáznak semmi különbséget nem látok a hangoskodó magyar meg cigányok között, egyformán üvöltözik mind a kettő.


végül gyerek téma, nem tudom honnan jött a 8-10 gyerekes cigány családok legendája, de megint egy marha nagy túlzás lehet, a legtöbb roma családban 2-3 gyerek van, inkább azt érdemes kiemelni, hogy a magyaroknál meg jellemzően egy vagy maximum kettő, esetleg egy se.


Lehet, hogy Borsodban más a helyzet, de én legalábbis nem tapasztalom olyan szinten a cigányokkal kapcsolatos sztereotípiákat a gyakorlatban, mint ahogy elvileg kéne.


2017. máj. 29. 19:01
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
92%
Te egy párhuzamos dimenzióban élsz akkor :DDDDD
2017. máj. 29. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
83%
A magyar lány legritkábban szül 13-14 évesen gyereket. Utána meg még többet. Hol élsz te? Cserdi mondjuk egy kivételes falu, a polgármesterüknek köszönhetően.
2017. máj. 29. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
84%

Tapasztalatból.


Amúgy ez valami ultragyengécske libsi propaganda akar itt lenni? Más értelmét nem látom a "kérdésnek".

2017. máj. 29. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
1%

Veszel egy médiumot, ami kiválaszt egy csoportot. Kizárólag azokról a dolgokról számol be, amiket a csoport tagjai elkövettek, és rosszak. Vannak az emberek, akik ezt olvassák, és így az egyetlen dolog amit hallanak az adott csoportról, az az, hogy milyen rossz dolgokat követtek el. A kommentekben egymást bátorítják, hogy ja, ők mennyire vágják az igazságot, és szépen rögzül ez a kép a fejükben.


Kivétel nélkül bármilyen csoporttal meg lehet csinálni, és a modern történelem folyamán szinte megállás nélkül csinálta minden hatalom. Mivel ha kialakítjuk a "gonosz csoport", gyakran "a másik" képét, akkor jönnek ők a képbe, hogy majd jól megvédenek. Ezek az "emberek" pedig feladják a szabadságukat, hogy a hatalom megvédje őket attól az ellenségtől, amit ők kreáltak az "emberek" fejében. Így működik a demokrácia.

2017. máj. 29. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
90%
A kérdésed alapján nem tudom eldönteni, hogy egy 3 éves tündérmesékben hívő kisgyerek vagy, egy valamilyen politikai párt által fizetett bérkommentelő, vagy csak simán egy troll.
2017. máj. 29. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
87%

Lehet, hogy dolgoznak, de csak azért, mert közmunka nélkül nem kapnak pénzt. Diploma?? A legtöbbnek nehezen elvégzett 8 általánosa van. 2-3 gyerek? A 3-4 a minimum.

Te úgy látszik, hogy egy burokban élsz.

Abban igazad van, hogy egyes magyarok és közöttük bizonyos értelemben nincs különbség, sőt, a magyarok sokszor egyenesen g3c1k mindenkivel szemben, hogy stílszerű legyek.

Ez nem kisebbség elleni gyűlölet. Sokan elismerik, ha egy cigánygyerek feltör és becsületes tanulással, munkával sokat ér el. Leginkább azért, mert ez ritka.

2017. máj. 29. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
50%

Mint minden sztereotípia, a kulturális különbségeknek, a feltűnő eseteknek és a rossznyelveknek köszönheti a létét.


Tény, hogy létezik az, hogy cigányok sok gyereket szülnek. Legalábbis mindenképp többet, mint a magyarok. Ez köszönhető egyébként annak is, hogy a cigány nép inkább kollektivista, míg a magyar individualista, így a cigány a csoportot kedveli (pl erős családi kötelékek).

Hogy mennyire "megélhetési szülők" ők, az változó. Biztos van ilyen is, ahogy biztos van olyan is, amit Te írtál. 800.000 ember nem lehet egyforma:D


A nagyon csóró környékeken magasabb a bűnözési ráta is, de ez amúgy szintén nem kultúrspecifikus, hisz ez a világon mindenhol így van.

Ami azt illeti, a mi településünkön is van pár cigány. A lány általános végére terhes lett. Egy srác viszont nagyon durván hülyére dolgozza magát, elvállal mindent, amiből pénzt lehet csinálni. Nekünk a kutunkat is ő takarította ki. Párezer forintért én ugyan le nem ereszkedtem volna 8 méter mélyre. És emberesen megcsinálta.


Másrészről megfordulok gyakran Pesten is, ott azért van egy környék, ami elég.... hát.. lepra. Ott inkább előfordul, hogy az utcán lógnak egész nap, nem csinálnak semmit, tarhálgatnak meg néha kötekednek. Van egy-két utca, az az igazán kemény rész, ott az sem ritka, ha konkrétan végignézed, ahogy belövi magát.

De ha építkezést látsz, itt is a cigány az, amelyik 40 fokban ott van az aszfaltozásnál, a cigány az, aki az utcát takarítja, illetve sokuk szociális munkákat végez.


Szóval mint minden sztereotípia, ebben is van igazságtartalom, és alapvetően túlzó. Nem, nem minden cigány ilyen.

Aki komolyan veszi azt, hogy minden cigány segélyből él, és bűnöző, az számolja már ki, hogy mennyibe kerül ennyi embernek havi 50ezer segély... igen, 40milliárd lenne havonta:D arról nem is beszélve, hogy nem itt tartana az ország, ha 800.000 erőszakból és bűnözésből megélő ember lakna benne...

2017. máj. 29. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
5%
Magát a sztereotípiát messze nem fogadja el mindenki. Sőt szerintem csak egy kisebbség fogadja el.
2017. máj. 29. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
78%
Ez nem sztereotípia ez a csúf valóság. Csak nézd meg az önkormányzatba milyen cigányok mennek segélyért, tele vannak aranyakkal és minden támogatást megkapnak még azt is ami nem jár, én meg könyörögjek a kemény 2 havi munkanélküliért. Luxusautókkal járnak és egész nap csak vásárolgatnak. Ezt tisztességes munkával 0 végzettséggel nem lehet legálisan megvalósítani. Azt is elárulom hogy a cigányok sokkal nagyobb rasszisták mint a magyarok. Sosem fogom őket elfogadni, az én szememben ezek primitív vadállatok. Persze vannak kivételek. Egy kedves ismerősöm pl full cigány de 2 munkahelye is van és a családja minden tagja munkából él. Nagyon sajnálom hogy az utóbbiból kevés van.
2017. máj. 29. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
9%

10es, te valami madafaka genszter filmet néztél?:D vagy a szakadt Alfát meg Ladát tekinted luxusautónak?:D esetleg te igazából Dubaiban élsz?:D

Menj végig a népszínház utcán, és számolgasd a Lexusokat...

2017. máj. 29. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!