Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Kizárólag akkor bánt a gyomor...

Kizárólag akkor bánt a gyomor savam, ha éjszaka kell valamiért fent maradnom, vagy éjjel kelek fel dolgozni. Máskor gyakorlatilag soha. Édesapám ugyanígy van vele. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
Kezelni tudom úgy ahogy, de annyira erősen mar, hogy tulajdonképpen se gyógyszer, se semmi más házi praktika nem segít teljesen elmúlasztani. Sokkal jobban érdekelne a megelőzés, az még is csak egészségesebb megoldás. Vagy hogy egyáltalán miért van ez?
2011. márc. 9. 17:56
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha erős, csípős ételeket eszek attól rengeteg gyomorsavam lesz (hányinger közeli állapotban szenvedek olykor). A Quamatel mini mindig segített, de csak akkor vettem be, ha nem bírtam. Amúgy egy meleg bögre kakaó mindig segít. Azonnal elmúlik és meg is nyugszik a gyomrom. Ja és lúgosíts, az is lehet megoldás.
2011. márc. 9. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nekem is hasonló van. Nekem akkor sok a savam, amikor mondjuk este 10-kor kajálok, de hajnali 3-kor már fel kell kelnem. Viszont ha mondjuk csak reggel 6-kor kelnék, nem lenne probléma.


Én ezt úgy oldottam meg, hogy vacsira csak könnyű kaja és lefekvés előtt két órával eszem utoljára. Így nem jelentkeznek a tünetek.

Próbáld ki, egy próbát megér, ártani nem fog.

2011. márc. 9. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Bányai Károly ***** válasza:
Cukor, alkohol, kávé, dohányzás, hús. Ezek felnyomják a savat, mint állat. Lefekvés előtt igyál meg egy pohár grépfrútlevet. (100%) Nekem sokat segített. Tüneti kezelésnek jó, és természetes. Citromlé is jó. A fenti dolgokat kerüld, és jobb lesz. Neten keress rá a reflux okaira, és meg tudod szüntetni, mielőtt kialakulna.
2011. márc. 9. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Azért írhattok még, ha van véleményetek! :)
2011. márc. 9. 18:57
 5/9 anonim ***** válasza:

Grapefriut és citromlevet már én is próbáltam, és mivel azok savasak, hánytam utánuk, nem nyugtatta meg a gyomrom...

Este rossz ötletnek tartom. nappal nemgond, de este... nálam rossz hatása volt, még nappal is néha van ezektől a gyümölcsöktől savam.

2011. márc. 10. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Bányai Károly ***** válasza:

A citrom és grapefruit leve valóban savas, de az emésztés során lúgos anyagokra bomlik, ezért éppen a savasodás ellen hat.

[link]

Csak a 100%os lé, mert a műleveket borkősavval, meg ilyenekkel savanyítják.

2011. márc. 10. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Édesanyámnak ugyan ez a problémája,ha éjszakára van beosztva dolgozni,állandóan gyomorsavval küzd. Olyankor Ő is savlekötőt vesz be,mert egyébként nincsenek ilyen gondjai.

A lúgosító étrend nagyon jó,vannak teák is rá,de én ha ilyesmi bajom van,akkor megeszem egy szelet pirítóst,és elmúlik. Vagy esetleg egy kis citromos vizet iszom.

2011. márc. 10. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Bányai Károly ***** válasza:
A pirítós csak leköti egy kicsit, de az a baj, hogy végül is savasít. A citromos víz bevált nekem is.
2011. márc. 10. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, de gondoltam hátha van még valakinek ötlete. :)
2011. márc. 28. 19:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!