Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Gyárakban szellemi munka...

Gyárakban szellemi munka miért nincsen 3 műszakban?

Figyelt kérdés

Bármi ami fizikai az olyan fontos hogy azt csak három vagy folyamatos műszakban lehet, de érdekes módon bármilyen szellemi munka az ráér hétfő reggelig.


Ez miért van?



2022. aug. 7. 21:11
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Ritka az olyan munkahely, ahol "azonnali reagálású értelmiségre" van szükség éjnek idején, - persze ez nem jelenti azt, hogy nincs ilyen. Ahol termelés folyik, ott viszont komolyabb anyagi veszteséget jelent a tulajdonosnak leállítgatni, újraindítgatni a technikát, ill. kiszolgáló hátteret, mint ha éjszaki munkaerőt foglalkoztatna éjszakai bérek és pótlékok fizetésével együtt. Ahol elengedhetetlen, ott alkalmaznak éjszaka is értelmiségieket, irodistákat, diszpécsereket - ügyeleti jellegű feladatellátással, - ugyanis ott meg az generálna nagyobb anyagi veszteséget, ha nem lenne "gyors reagálású értelmiség" adott helyzetekben a fedélzeten.
2022. aug. 8. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
33%
Hogy a hozzád hasonló gyári melós proliknak legyen min puffognia a haverokkal a kocsmában.
2022. aug. 8. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
11%
Kérdezö szerinted már nincs program ami helyetesitené az összes irodistát ugyan már.A fizikaira gépeket meg eleve nehéz be szerezni mert kel egy programozo is aki álitja napi szinten.Emelet a gép még mindig el akathat vagy csak nem érzékel valamit vagy kel egy ember aki nézi mit csinál.Az irodistáktol meg én rosszul is vagyok főleg amikor meg látom az unot arcát mert semmi dolga sincs de tudom hogy, kel mindenkinek munka hogy, legyen fizu.De ugy be állitani az irodát hogy, ott kemény munka van önmagába vicc.
2022. aug. 8. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
15%
#13: Ne tudd meg milyen jó érzés nézni a légkondis irodában ülve, ahogy a soron ömlik rólatok a víz. :)
2022. aug. 8. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
13%
Én is imádom nézni a proli alulfizetett gyári munkást, hogy mit össze vergődik, mint a #13-as is :) persze egy csepp tudása sincs semmilyen munkához sem, így képtelen belelátni a komplex folyamatokba, csak a betanított munka “megy” neki
2022. aug. 8. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk vannak folyamatos munkarendben dolgozó szellemiek. Én meg ugyan rugalmas munkarendben vagyok, elméletileg hétfőtől péntekig nagyjából 8-tól délután 4-ig, volt már, hogy vasárnap este 10-kor varázsoltam otthonról SAP-ben, hogy tudjon menni a termelés, mert éppen akkor borult meg valami.
2022. aug. 8. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Nagyobb cégeknél a termelést támogató szellemi dolgozók ugyanúgy műszakoznak mint a fizikai állomány. A HR+ többi facvakaró munkakört ne keverjük ide.
2022. aug. 9. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Nem, nem dolgoznak 3 műszakban sehol, a kulimunkára ott a műszakvezető. Sehol nem 3 műszakolnak a telepvezetők, anyagbeszerzők, minőségbiztosításosok senki :D
2022. aug. 9. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!