Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Jogilag meg van hozzá a...

Jogilag meg van hozzá a jogosultsága?

Figyelt kérdés

A munka helyemen előre le kell adni a nyári szabadságot. Le is adtam 1 hónappal előre. Viszont nem sokkal utána covid miatt két hétig otthon kellett maradnom. Miután vissza mentem megmondták hogy nem mehetek szabadságra mert "elegett pihentem".


Tehát az érdekelne hogy ehhez megvan a joga a fönökömnek?


UI: nem volt előre befizetett nyaralásom. egyszerűen csak otthon akartam lenni. Így anyagilag nem lett belőle bajom. De akkor is szerintem van különbség szabadság meg covid miatti betegszabadság között.



2022. aug. 10. 19:17
 1/6 anonim ***** válasza:
97%
Nincs.
2022. aug. 10. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nincs. Hivatkozz a kitöltött szabadságos tervre, mint dokumentumra.


Amúgy színtiszta baromság: a szabit úgyis ki kell adni a tárgyévben. Most az miért jó neki, ha direkt máskor adja ki, mint ami a tervben szerepelt és amihez mindenki mást is igazított?

Az ilyen helyeken szokott az lenni, hogy decemberben még a fél csapatnak bent van 15-20 nap szabija, és a főnök nyavalyog, hogy ennyi ember képtelenség egyszerre elengedni, mert leáll a cég.

2022. aug. 10. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a főnököd hülyeséget mondott ezzel az eleget pihentél dologgal. Egyszerűbb lett volna ha ezt mondja: mivel a betegséged alatti helyettesítésed miatt kollégád nem mehetett szabadságra, ezért most őt kell elengedni és te ezért nem tudod most kivenni a szabidat csak később.
2022. aug. 10. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ezért kell azt mondani, hogy elutazol.
2022. aug. 10. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Attól még, hogy táppénzen voltál, ki kell adni a szabit. Azt, hogy mikor, azt ő mondja meg.
2022. aug. 11. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Nincs
2022. aug. 21. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!